چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

متفرقه

دسته بندی ها:
۷ بهمن ۱۴۰۲

مثلث پیشران جهان در داووس

مجمع جهانی اقتصاد، اجلاس سالانه خود را برای پنجاه و چهارمین بار در شهر داووس سوئیس طی روزهای ۱۵ تا ۱۹ ژانویه (۲۵ تا ۲۹ دی ‌‌‌ماه) برگزار کرد. در این اجلاس، ۲۸۱۲ شرکت‌کننده، ۸۹۹ سخنران، ۱۴۴۸ سازمان و بنگاه، ۳۵۰ مقام دولتی از ۱۲۵ کشور شرکت کردند و ۴۵۰ جلسه/میزگرد برگزار شد. حدود ۷۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان از آمریکا بودند.

ادامه مطلب
۲۱ آبان ۱۴۰۲

مهم‌ترین قیمت در جهان قیمت پول است اما این نرخ چه طوری تعیین می‌شود؟

جواب ساده: توسط فدرال رزرو (یا همان بانک مرکزی آمریکا)! این درست است ولی همه جریان نیست و قیمت پول مثل هر چیز دیگر توسط تعادل عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

ادامه مطلب
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

راهکارهای حفظ کارکنان برای منابع انسانی

حفظ کارکنان، برای سازمان‌هایی که می‌‌‌خواهند نیروی کار قوی پایدار داشته باشند، یک دغدغه مهم است. بعد از رویداد «استعفای بزرگ» و در حالی که توازن قدرت در خیلی از کشورها به نفع کارکنان شده، توجه‌‌‌ها بیشتر از همیشه به این جلب شده که سازمان‌ها - و به‌‌‌طور ویژه منابع انسانی - چطور حفظ کارکنان خود را مدیریت می‌‌‌کنند.

ادامه مطلب
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

چگونه برای توسعه شغلی خود تلاش کنید؟

برخی افراد با این تصور جزو نیروی کار می‌شوند که مدیرشان مسئول پیشرفت شغلی آنهاست، اما این یک استراتژی موفق نیست. به جای اینکه منتظر بمانید تا رئیستان آن را پیش ببرد، تلاش برای توسعه شغلی‌تان را در دستان خود بگیرید.

ادامه مطلب
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

آیا باید مشکلتان را با منابع انسانی مطرح کنید؟

پاسخ این سه پرسش تعیین‌کننده است. کار در یک محیط سمی می‌تواند به سرعت احساسات شما را در مورد شغلتان نابود کند و حتی تصمیم‌گیری برای صحبت در مورد آن می‌تواند کاملاً ترسناک باشد.

ادامه مطلب
۲۶ مرداد ۱۴۰۲

حل مساله پیچیده: نیاز مدیران عصر امروز

حل مساله شاید مهم‌ترین نیاز اساسی رهبران و مدیران در دنیای امروز باشد. ما در دوران خارق‌‌‌العاده‌‌‌ای زندگی می‌‌‌کنیم، با سطحی از اختلال و پیچیدگی که زمانی غیرقابل تصور بود.

ادامه مطلب
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

چگونه به عنوان یک مدیر از پیشرفت شغلی خود غافل نشوید؟

وقتی یک مدیر باشید، زمان شما محدود است و امور زیادی هستند که توجه شما را می‌طلبند. در چنین شرایطی این احتمال زیاد است که به راحتی از رشد و پیشرفت شغلی خود چشم بپوشید.

ادامه مطلب
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

چطور رک باشیم نه بی‌ادب؟

برقراری ارتباط مستقیم، یک مهارت کاری مهم است. روشن بودن در مورد آنچه از افراد می‌خواهید و به آن نیاز دارید و گفتن دلیل آن، همه چیز را کارآمدتر می‌کند. اما اگر بیش از حد خشن باشید، ممکن است در نهایت بیشتر ضرر کنید تا سود.

ادامه مطلب
۲۲ مرداد ۱۴۰۲

همزمان با رشد حرفه‌ای، این رفتارهای حیاتی را ترک نکنید

یک پارادوکس در زندگی شما وجود دارد که شاید از آن بی‌خبر باشید: هرچقدر که در زندگی حرفه‌ای خود بیشتر رشد می‌کنید، تغییرات مغز شما به گونه‌ای پیش می‌رود که توانایی شما را در ویژگی‌های برتر مدیریتی تضعیف می‌کند.

ادامه مطلب
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

معجزه طبیعت در افزایش بهره‌وری شغلی

نتایج یک مطالعه نشان داده است که قرار گرفتن در معرض طبیعت در محل کار، بهره‌وری، حس کمک‌رسانی و خلاقیت افراد را افزایش می‌دهد و هیچ شواهدی دال بر عوارض جانبی منفی آن هم وجود ندارد.

ادامه مطلب
۱۷ مرداد ۱۴۰۲

قدرت در شرکت‌ها چگونه خطرناک می‌شود؟

قدرت یک واقعیت در زندگی کاری است که البته روی رفتار هم اثر می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد قدرت، افراد را متمایل می‌کند تا به حرف دیگران کمتر گوش دهند، حتی اگر آن فرد در حوزه خود متخصص باشد. همچنین افراد دارای قدرت به تامین نیازهای جسمی بیشتر توجه می‌کنند.

ادامه مطلب
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

چگونه ایده‌های خود را اثرگذارتر منتقل کنید

شما ایده‌های خوبی دارید، اما مشکل فقط این است که احتمالا همکاران شما با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند. چه کاری می‌توانید انجام دهید تا افکار خود را به طور مؤثرتر منتقل کنید؟

ادامه مطلب
مقالات پربازدید
جدیدترین مقالات
مقالات برگزیده
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟