پیام های وارده

افزودن نظر شما

تولید کننده

۱۹ اردیبهشت ۰

متاسفانه پ پ نساجی با گرید v30g از ابتدای سال در بازار وجود ندارد و هیچگونه اطلاع رسانی درمورد زمان تولید توسط پتروشیمی ها صورت نمی گیرد/واقعا تولید کننده که با انواع محدودیت ها و مشکلات مواد تهیه میکند حتی اطلاع رسانی هم جزء حقوق آنها نیست؟؟؟

بیشتر

حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد شروع شد؟

۱۵ فروردین ۰

یکی از کاربران ویکی پلاست در پیامی نوشت: قانون اینکه مناطق آزاد در سال 1400 باید 9 درصد ارزش افزوده رو پرداخت کنند تصویب شده؟ امروز مراجعه کردیم به اداره مالیات جهت تمدید نامه معافیت. گفتند دیگه نامه نمیدیم شما هم باید در سال ۱۴۰۰ باید پرداخت کنید. موندیم این من دراوردی هست یا واقعا برای کلیه مناطق آزاد این تصویب شده.

بیشتر

یک تولیدکننده/ نظرات گروه های واتس اپ

۲۲ دى ۹۹

جالبه بدونید! در حالی که قیمت دلار بازار آزاد و دلار صرافی زیر قیمت 25000 تومان اعلام شده، قیمت محصولات پتروشیمی دلار نیمایی بالای 25500 محاسبه شده. واقعا کنترل قیمت دلار نیمایی در دست چه کیست؟

==
ویکی پلاست:
آخرین قیمت دلار صرافی در روز یکشنبه 21 دی 1399: 24.850 تومان
میانگین ماهانه که قیمت های پایه با اون محاسبه شد: 25.564 تومان
دلار صرافی 714 تومان پایین تر از دلار نیمایی!

بیشتر

تولیدکننده

۲۴ آذر ۹۹

چرا باید ارزش افزوده رو فقط تولید کننده پرداخت کنه؟ مشتری ها چرا نباید بارنامه خودشون رو تو سامانه مثل جامع تجارت ثبت کنن؟ چرا هیچ اجباری از هیچ ارگانی روی مشتری نیست فاکتور خرید و فروش و بارنامه رو اعلام کنه؟....
به قول معروف شدیم چوب دو سر طلا....
از یه طرف مشتری میگه فاکتور غیر رسمی
از یه طرف دولت میگه باید اسم اعلام کنی...

تنها برنده این بازی اون دسته افرادی هستند که از شکاف قانونی استفاده کردن و بدون جواز تاسیس و کداقتصادی و مالیات و دارایی دارن توی کارگاه های بی نام و نشان تولید میکنن.... بنده خودم به شخصه سراغ دارم که شخصی به همین صورت جنس تولید شده را بیش از ۱۵ درصد زیر قیمت شرکت های رسمی داره میفروشه... شکایت هم کردیم گفتن کرونا اومده نمی‌تونیم پیگیری کنیم....

بنظر من بزرگترین اشتباه زندگیم بود که تولید کننده شدم.... باید مثل بقیه دلالی کنم و راحت زندگی کنم.... نه مالیات نه ارزش افزوده نه تامین اجتماعی نه صمت نه بهین یاب نه افق نه جامع تجارت...

چه فایده که سرمایه مالی و سرمایه جوانیم رو پای چرخ خراب اقتصاد این مملکت به فنا دادم

بیشتر

تولیدکننده

۲۴ آذر ۹۹

برادران بزرگوار سازمان صنایع ومعادن، دولت محترم جمهوری اسلامی ،اداره محترم دارایی مسئولین ارجمند، سامانه جامع تجارت مگر تولید کننده مامور اخذ مالیاته؟ مگر به غیر از اینکه ما در حین خرید مواد اولیه داریم مالیات‌شو پرداخت میکنم؟ فاکتور خرید رسمی که همیشه تو حلق ماست.. مشتریان ما خودشونو مجبور به گرفتن فاکتور رسمی از ما نمیدونن، نمیتونیم مجبورشون کنیم اگه اصرار کنیم از دستشون میدیم از ما نمی‌خرند، زعما، بزرگترها، عزیزان به همون روشی که مارا مجبور به گرفتن فاکتور رسمی کردید بقیه ی اصناف را به همون روش مجبور کنید، بشنید فکر کنید برنامه های آموزشی بذارید قانون‌های مالیاتی جدید وضع کنید، مردم را توجیه کنید، راضی‌شون کنید، فرهنگ سازی کنید، چرا تولید کننده را گذاشتید وسط!؟ شیپور را که از سر گشادش نمیزنن!

بیشتر

تولیدکننده

۲۴ آذر ۹۹

پودر پی وی سی را در این شرایط این قدر نمیخرند که هر هفته میره مچینگ، قیمت بازار آزاد پی وی سی با بورس یکی شده، این قدر بازار رکوده و کساد که پتروشیمی ها فروش اعتباری گذاشتند، نرخ دلار بازارآزاد و نیمایی تقریبا یکی شده تو این شرایط پیامک کاهش سهمیه میآد،خنده آور نیست.....
پیامک جان آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟

بیشتر

شرکت سودی بسپار

۱۷ آذر ۹۹

مدت هاست واریزی ارزش افزوده محصولات خریداری شده پلی پروپیلن جم که بصورت ساتنا انجام می پذیره به حساب برگشت میخوره
پلی پروپیلن جم میگه این مشکل خیلی ها هست با بانک صحبت کنید
بانک صادرات هم میگه یا پول نقد ببرین واریز کنید یا چک رمز دار
حالا تواین وضعیت کرونا و بانک ها هر روز باید منتظر یه برنامه و مشکل جدید باشم
لطفا در صورت امکان پیگیری بفرمایید یا در کانال درج نمایید بلکه دوستان راهنمایی کنند
با تشکر سودی

بیشتر

یک تولیدکننده

۲۸ آبان ۹۹

نظر به توضیحات رییس محترم انجمن ملی در مورد نحوه فعالسازی مجدد کدهای تعلیق شده ذکر موارد زیر ضروری است:

وزارت صنایع اخیرا در طی یک دستورالعمل سراسری به صنایع کل استان‌ها، نحوه فعال‌سازی مجدد کدهای تعلیقی را منوط به آمار تولید و فروش اعلامی ۲۴ ماه گذشته اعلام کرده که این اتفاق باعث از بین رفتن همان کورسوی امید رفع تعلیق است.

برای بنده که یکی از کوچکترین فعالین صنعت کشور هستم بسیار جالب است اگر منطق این تصمیم گیری را بدانم.

واحد صنفی که تنها چند ماه است (کمتر از ۴ ماه) امکان خرید از بهین یاب را به دست آورده چگونه می‌تواند آمار تولید ۲۴ ماه پیش خود را در جهت رفع تعلیق ارایه کند؟ تمامی این واحدها تنها چند ماه است که توانسته اند در سقف ۴۰ تن سهمیه بهین یابی داشته باشند، حال با کدام منطق می‌شود از آنان خرده گرفت که چرا ۲۴ ماه پیش آمار تولیدشان کمتر از ۴۰تن بوده است؟!

واحد تولیدی که تا ۵ ماه پیش مجبور به تهیه مواد اولیه از بازار آزاد بوده حالا چگونه قادر به ارائه فاکتور رسمی خرید و فروش سقف ۴۰ تن در۲۴ ماه گذشته است؟ مگر ۲۴ ماه پیش آنها مواد اولیه ای دریافت کرده بودند که امروز باید جوابگوی آن باشند.

حتی در بهترین حالت، یک واحد تولیدی صنفی قادر به ارائه فاکتورهای رسمی در سقف ۴۰ تن (همان تناژ دریافتی از بهین یاب) است، حال چگونه و از کجا باید فاکتور رسمی خرید و فروش تهیه کند که به وسیله آن کارشناس مربوطه مجاب به افزایش تناژ درخواستی شود؟

چطور امروز یک واحد صنعتی باید به دلیل ضعف سیستم دولتی! در ۲۴ گذشته جواب پس بدهد؟ چرا ملاک اعتبار سنجی هر مجموعه را ظرفیت و توان فعلی هر مجموعه در نظر نمی‌گیریم و مبنای تعلیق یا عدم تعلیق ۶ ماه آینده را در گروی نحوه فعالیت۶ماه جاری قرار نمی‌دهیم؟

اگه همتی در جهت حل مشکلات صنفی وجود داشته باشد فقط و فقط باید در جهت ملغی کردن بخشنامه اخیر و مبنا قرار دادن ظرفیت هر مجموعه باشد و حتی به تعبیر حضرت عالی، اگر بنا به تنبیه یک واحد صنفی هم می‌بود، کار کردن در شرایط تورم هر روزه کشور با دستان خالی، به خودی خود بزرگترین تنبیه برای این واحد‌های تولیدی بوده است.

بیشتر

تولیدکننده

۲۶ آبان ۹۹

در این شرایط که حمل بار از پتروشیمی با به سختی انجام می‌شود و کامیون ها قیمت حمل و نقل از پتروشیمی را تا سه برابر قیمت مصوب اعلام می کنند. حداقل تغییر دستورالعملی که در این وضعیت میتواند کمکی باشد تا کارخانه ها با مشکل دریافت مواد اولیه مواجه نشوند قبول اعلام بیش از یک باربری از طرف خریدار می‌تواند.

اگر در هر باربری کامیون تهیه شد حمل بار انجام بشود و در زمان اعلام بار مجبور به اعلام باربری جدید نباشیم. در حال حاضر پتروشیمی فقط معرفی یک باربری را قبول می‌کند و هر بار باید باربری دیگر را مجددا معرفی نماییم. تغییر روش در بحران تنها راه حل می‌باشد نه اینکه فقط شعار بدهیم پشتیبانی از تولید.

بیشتر

یک تولیدکننده

۷ مهر ۹۹

ما را مثل تولیدکننده چینی و ترکیه ای ببینید!

یک زمانی تولید پتروشیمی ایران محدود بود (دهه ۷۰ و اوایل ۸۰) برای توزیع متوازن این مقدار کم، ساختار بورس کالا پیشنهاد شد که بین تولیدکننده‌های داخلی به درستی توزیع بشود.

اما امروز اصل بوجود آمدن این ساختار فراموش شده و این‌قدر به اون محدودیت‌ها بال و پر دادن و اضافه کردند که نتیجه شده است این روزهای بازار

در واقع این روزها که نیاز داخل درصد کمی از تولیدات پتروشیمی‌های ایرانی است، وجود این ساختار بی‌معنی است

تو شرایط این روزهای بازارهای جهانی اصلا فروش با محدودیت برای پتروشیمی‌های ایرانی با این حجم از تولید و برنامه در حال توسعه متوجه نمی‌شم.

یکی به ما بگه چرا مواد پتروشیمی تو ایران محدودیت عرضه و فروش دارد؟ محدودیت یعنی رانت و سود برای پتروشیمی‌ها. تا حالا هیچ نتیجه دیگری نداشته؟ دقیقا سیاست خودروسازی‌ها و ...

یک درخواست داریم پتروشیمی‌ها ما رو مثل یک تولیدکننده چینی و ترکیه‌ای ببینند مشابه اون‌ها به ما بفروشند. هیچ امتیاز و تخفیفی هم نمی‌خوایم :)

تا حالا می‌گفتیم خودروسازی‌های دنیا باید از ایرانی‌های یاد بگیرن چه طور خودرو بفروشند الان هم اضافه کنید پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها و ...

یک زمانی تولید پتروشیمی ایران محدود بود (دهه ۷۰ و اوایل ۸۰) برای توزیع متوازن این مقدار کم، ساختار بورس کالا پیشنهاد شد که بین تولیدکننده‌های داخلی به درستی توزیع بشود.

اما امروز اصل بوجود آمدن این ساختار فراموش شده و این‌قدر به اون محدودیت‌ها بال و پر دادن و اضافه کردند که نتیجه شده است این روزهای بازار. در واقع این روزها که نیاز داخل درصد کمی از تولیدات پتروشیمی‌های ایرانی است، وجود این ساختار بی‌معنی است.

بیشتر

دیدگاه خود را بنویسید

تصویر (اختیاری)
کدامنیتی *

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید