شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

بازیافت پلاستیک

۷ بهمن ۱۴۰۲

تبدیل دو مرحله ای پلی اتیلن به پروتئین های نوترکیب با استفاده از پلت فرم میکروبی

زمینه و هدف: شیوع روزافزون زباله های پلاستیکی همراه با ناکارآمدی بازیافت مکانیکی، علاقه به فرآیندهایی را برانگیخته است که می توانند این جریان های زباله را به مواد زیستی با ارزش افزوده تبدیل کنند.

ادامه مطلب
۵ فروردین ۱۴۰۲

گرانول بازیافتی چیست؟

گرانول‌ها که همان حالت دانه‌دانه پلیمر هستند، امروزه در صنایع بسیاری برای تولید محصولات پلاستیکی کاربرد دارند و به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیند تولیدات، مورد توجه تولید کنندگان زیادی قرار گرفته‌ اند. بسیاری از محصولات پلاستیکی تولید شده در بازار، قابلیت بازیافت دارند و می‌توان با ذوب آن‌ها گرانول‌های بازیافتی تهیه کرد.

ادامه مطلب
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

چگونه مواد ریسایکل، با کیفیت مواد نو بخریم؟

در یک کسب‌وکار با پایین آوردن هزینه مصرفی قیمت محصول نهایی را می‌توان کاهش داد اما مجموعه‌ای برنده‌ی این رقابت است که قیمت متناسب و کیفیت بالا را در کنار هم داشته باشد. اما چگونه؟

ادامه مطلب
۱۸ دى ۱۴۰۱

با فواید بازیافت پلاستیک آشنا شوید!

پلاستیک‌ در تمامی ابعاد زندگی انسان‌ها دیده می‌شود. می‌توان گفت در تمام صنایع و در ساخت اکثر وسایل و محصولات از جمله ظروف دارویی پلاستیکی، گالن های پلاستیکی و… از پلاستیک‌ها استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
۱۴ آذر ۱۴۰۱

عوامل موثر در کیفیت گرانول‌های بازیافتی

استفاده مجدد از وسایل پلاستیکی، از جمله مسائلی است که از گذشته تا به امروز مورد توجه انسان‌ها قرار گرفته و امروزه به مراتب نیز بیشتر شده است. با توجه به افزایش جمعیت کره زمین و کاهش برخی منابع اولیه مانند منایع نفتی، و از طرفی گسترش بحث‌های زیست محیطی و اقتصادی، زمینه تولید مجدد محصولات پلاستیک و لاستیکی را فراهم کرده است. صنعت بازیافت پلاستیک به یکی از مهم‌ترین روش‌های استفاده مجدد محصولات پلاستیکی تبدیل شده است.

ادامه مطلب
۱۸ مهر ۱۴۰۱

بازیافت فرش ماشینی/ بازیافت انواع الیاف

با افزایش جمعیت و کاهش منابع، بازیافت به یکی از اقدامات اجباری در تمامی صنایع حتی صنعت تولید فرش های ماشینی راه پیدا کرده است. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که آیا اصلا می توان به بازیافت فرش پرداخت و اینکه اصلا فرش ها هم قابل بازیافت هستند؟!

ادامه مطلب
۳۰ بهمن ۱۳۹۸

با انواع پلاستیک و روش‌های بازیافت آن‌ها آشنا شوید!

پلاستیک‌ها دسته‌بندی‌های بسیار زیادی دارند. با این ‌حال، اگر بخواهیم به ‌صورت ساده به آن‌ها نگاه کنیم می‌توانیم آن‌ها را به دو دسته کلی حرارتی و کاربردی تقسیم کنیم.

ادامه مطلب
۲۴ دى ۱۳۹۸

بازیافت ضایعات پی وی سی

به صورت استاندارد پلیمرهای بازیافتی پیش از اینکه تبدیل به گرانول پلاستیک شوند با استفاده از آسیاب پلاستیک خرد می‌شوند و تبدیل به ذرات کوچکی می‌شوند که به آن‌ها پرک می‌گویند.

ادامه مطلب
۲۲ مهر ۱۳۹۸

بازیافت پلاستیک: آشنایی با انواع بازیافت پلاستیک و مراحل آن

بازیافت پلاستیک همانند بازیافت دیگر مواد مانند کاغذ نیست و باید انواع پلاستیک ها را به صورت جداگانه بازیافت کرد. در فرایند بازیافت مواد پلاستیكی، نوع ماده ای که باید بازیافت شود اهمیت فراوانی دارد. بدین ترتیب كه هر نوع پلاستیک جدا از انواع دیگر بازیافت شود، در غیر این صورت فرایند بازیافت با اشكال روبه رو خواهد شد.

ادامه مطلب
۱۸ مهر ۱۳۹۸

ضایعات پلی اتیلن/ بازیافت پلی اتیلن

ضایعات پلی اتیلن همان باقیمانده از مواد پلی اتیلن حین تولید، محصول نامناسب در حال تولید و زباله‌های شهروندان است. هر محصولی که با مواد پلی اتیلن تولید می‌شود به طور قطع به یقین در حین تولید ضایعاتی دارد و حتما در ابتدای تولید نیز محصولات تولید شده ممکن است از کیفیت نامناسب برخوردار نباشند و آن محصول ضایعات محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
۲۰ مرداد ۱۳۹۸

روشهای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات یا پت (PET)

روشهای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات: پلاستیک هابه طور کلی موادی با مقاومت بالا هستند که با اسید، باز و مواد شیمیایی معمول به سختی واکنش می دهند. این مواد کاملاً در برابر میکرو ارگانیزمها مقاوم بوده و در نتیجه زیست تخریب پذیر نیستند.

ادامه مطلب
مقالات پربازدید
جدیدترین مقالات
مقالات برگزیده
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟