مدیران

3 قدم برای اینکه رهبر استراتژیک‌تری باشید

3 قدم برای اینکه رهبر استراتژیک‌تری باشید

۲ مهر ۱۴۰۱

رهبران موفق افرادی هستند که نه‌تنها برای گروه کاری‌ خود، بلکه برای خودشان وقت کافی صرف می‌کنند. رهبر بودن فقط این نیست که از جلسه‌ای به جلسۀ دیگر بروید و به وظایف روزانۀ خود برسید. مهم این است که برای کنترل شرایط و گرفتن تصمیمات راهبردیِ روبه‌جلو زمان صرف کنید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور می‌توانید به‌عنوان یک رهبر،‌ در 3 گام ساده عملکرد استراتژیک‌تری داشته باشید.

مفهوم انگیزه‌‌‌‌بخشی در شرکت

مفهوم انگیزه‌‌‌‌بخشی در شرکت

۳۱ شهریور ۱۴۰۱

انگیزه‌‌‌‌بخشی یک فرآیند الهام بخش است که اعضای تیم را مجبور می‌کند وفاداری خود را به گروه نشان دهند و وظایفی را که پذیرفته‌‌‌‌‌‌‌‌اند به درستی انجام دهند و به طور کلی در کار شغلی گروه موثر باشند. انگیزه‌‌‌‌بخشی عبارت است از: تحریک کسی یا شخصی برای دستیابی به یک عمل مطلوب و در واقع تحت‌تاثیر قرار دادن افراد برای گرفتن عکس‌‌‌‌‌‌‌‌العمل مطلوب.

تمام آنچه کارکنان می‌خواهند: رفاه، انعطاف‌پذیری و توسعه شغلی

تمام آنچه کارکنان می‌خواهند: رفاه، انعطاف‌پذیری و توسعه شغلی

۳۰ شهریور ۱۴۰۱

امروزه، آینده کار بسیار پیچیده‌‌‌تر و غیرقابل‌‌‌پیش‌بینی‌‌‌تر از هر زمان دیگری شده است. همه‌گیری کووید-۱۹ هم باعث شد تا تغییر و تحولات بی‌‌‌سابقه‌‌‌ای در فرهنگ‌‌‌سازمانی، انتظارات، اهداف و انگیزه‌‌‌های کارکنان پدید آید و به این ترتیب بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌ها با یک نوع پوست‌‌‌اندازی و دگرگونی بزرگ روبه‌رو هستند و کارکنان آنها در حال ارسال پیامی مشابه و شفاف به سازمان‌هایشان هستند که حول یک محور متمرکزشده است: «تغییر».

اشتباهات مدیران درباره تاب‌آوری در سازمان

اشتباهات مدیران درباره تاب‌آوری در سازمان

۲۹ شهریور ۱۴۰۱

تاب‌آوری (Resilience) در لغت به معنای توانایی مقابله با شرایط دشوار و پاسخ انعطاف‌پذیر به فشارهای زندگی روزانه است. تاب‌آوری، استرس را محدود نمی‌کند، مشکلات زندگی را پاک نمی‌کند، بلکه به افراد قدرت می‌دهد تا با مشکلات پیش رو مقابله سالم داشته باشند، بر سختی‌ها فائق آیند و با جریان زندگی حرکت کنند.

مدیر، رهبر سازمان یا گونه سوم؟

مدیر، رهبر سازمان یا گونه سوم؟

۲۸ شهریور ۱۴۰۱

با یک جست‌وجوی ساده در ادبیات مدیریت، مطالب بسیاری در باب تفاوت‌های میان مدیریت و رهبری سازمان خواهید یافت. پژوهشگران بسیاری در این زمینه تلاش کرده اند و به نتایج جالب توجهی نیز دست یافته‌اند.

۸ توصیه برای حفظ بهره‌وری در محیط پرسروصدا

۸ توصیه برای حفظ بهره‌وری در محیط پرسروصدا

۲۴ شهریور ۱۴۰۱

شما هم از آن‌ افرادی هستید که کوچک‌ترین صدایی به‌راحتی تمرکزتان را به‌ هم می‌زند؟ اگر پاسختان مثبت است، حتما می‌دانید فکرکردن و کارکردن در محیط پرسروصدا چقدر عذاب‌آور است. نتیجه‌ هم معمولا خوب از آب درنمی‌آید. البته با توجه به اینکه ادارات روز‌به‌روز کوچک‌تر و شلوغ‌تر می‌شوند، چاره‌ای نیست جز اینکه راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنیم.

اگر می‌خواهید یک رهبر سازمانی تاثیرگذار باشید

اگر می‌خواهید یک رهبر سازمانی تاثیرگذار باشید

۲۷ شهریور ۱۴۰۱

با گذشت بیش از ۳۰ سال فعالیت در کسب‌و‌کار یک چیز وجود دارد که می‌توانم آن را تضمین کنم: و آن تغییر سریع است. دنیای کسب‌و‌کار مانند یک جریان اقیانوس است که با نوآوری صنایع و تغییر فناوری با سرعت فزاینده‌ای، در حرکت دائمی است. تاثیرگذارترین رهبران کسب‌و‌کار تغییر را پذیرفته و از سازگاری با آن دریغ نمی‌کنند.

10 مهارت ارتباطی رهبری برای پیشرفت شغلی

10 مهارت ارتباطی رهبری برای پیشرفت شغلی

۲۳ شهریور ۱۴۰۱

فرقی نمی کند چه شغلی دارید ؛ یک کارمند هستید یا مدیر؛ اگر به دنبال پیشرفت شغلی هستید، علاوه بر توسعه مهارت های تخصصی، نیاز است که مهارت های رهبری و مدیریت جدید برای تاثیرگذاری بیشتر را یاد بگیرید.

7 هنر و مهارت رهبری در محیط کار را بشناسید

7 هنر و مهارت رهبری در محیط کار را بشناسید

۲۲ شهریور ۱۴۰۱

خیلی ها معتقدند موضوع رهبری در سازمان ها بسیار فراتر از مدیریت و رئیس بودن است. اما برخی هم "رهبری" را یکی از وظایف مدیران می دانند.

روابط کار سازمانی

روابط کار سازمانی

۲۱ شهریور ۱۴۰۱

روابط کار فرآیند هماهنگی ارتباطات مدیریت و کارکنان در چارچوب شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی سازمان است. در این فرایند تمرکز بر آن است که به صورت همزمان حقوق طرفین رابطه رعایت شود. این حوزه یکی از وظایف مهم مدیریت منابع انسانی مدرن است.

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟