عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN

پادنا پلیمر تولیدکننده مستربچ و کامپاند

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

پلی وین

پیشخوان خبر
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴ 0 264

wikiplast.ir

لوله پلی اتیلن دست دوم؟

لوله پلی اتیلن دست دوم؟
لوله پلی اتیلن دست دوم غالبا همان لوله‌هایی است که در محل پروژه‌ها باقی‌مانده است .لوله پلی اتیلن دست دوم همانطور که از نامش پیداست لوله‌ای است که مازاد آمده است و دلیل اینکه چرا لوله به عنوان لوله دست دوم برای فروش عرضه شده است بسیار مهم است.

برخی از دلایل اینکه لوله دست دوم برای عرضه وارد بازار می شود را ذکر میکنیم:

1- لوله پلی اتیلن در محل پروژه بیش از اندازه باشد و بیشتر از نیاز باشد
2- لوله پلی اتیلن در محل پروژه آسیب دیده باشد و مناسب کاربری نباشد
3- لوله پلی اتیلنی که به عنوان لوله دست دوم ارائه میکنند از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و نیازهای پروژه را برآورده نکند
4- لوله پلی اتیلن استاندارد نبوده و می خواهند به نحوی بفروش برسانند
5- مواد اولیه که برای تولید آن لوله بکار رفته است مناسب نبوده باشد

لوله پلی اتیلن دست دوم در کل ضایعات است و مناسب هیچ گونه کاربردی نیست به دلیل اینکه از مواد اولیه، کارخانه تولید کننده و شیوه نگهداری آنها هیچ گونه سابقه قابل اعتماد و مستندی در اختیار نیست.

حمل و نقل لوله پلی اتیلن و انبارش آنها بسیار اهمیت دارد و شاید این لوله‌ها سالها در معرض نور مستقیم خورشید بوده‌اند و یا اینکه در دماهای بسیار پائین و در فضای باز نگهداری شدند.

مورد بسیار مهم این است که به وسیله هیچ روش و آزمایشی نمیتوان سلامت و کیفیت مناسب لوله پلی اتیلن دست دوم را سنجید و در آزمایشها بتوان نوع مواد را تشخیص داد اما مراحل تولید، شیوه و چگونگی تولید و همچنین مستندات تولید در هاله‌ای از ابهام باقی می‌ماند.

لوله پلی اتیلن دست دوم نیز به عنوان یک ضایعات خوب و مناسب برگشت به چرخه تولید لوله پلی اتیلن مناسب نیست و باید از آن برای تولید محصولات دیگر که کارکردی استرتژیک و حساس ندارند مانند سبد استفاده کرد.

لازم می بینیم که در مورد ضایعات لوله پلی اتیلن نیز مطلبی بیان کنیم، ضایعات مناسب لوله پلی اتیلن، ضایعاتی است که در کارخانه بوجود می‌آید و تمامی جوانب ضایعات حین تولید را شامل می شود.

این ضایعات چون مستند میشوند و مواد اولیه و چگونگی تبدیل شدن به ضایعات در مورد آنها قابل ردگیری است مناسب است، از این رو این ضایعات جهت استفاده مجدد برای تولید برخی لوله‌های پلی اتیلن و بازیافت به محل‌های مخصوصی ارسال میشوند و با صرف هزینه‌های هنگفتی مجددا به صورت گرانول تبدیل می شوند.

خرید لوله پلی اتیلن دست دوم جهت اجرای خطهای لوله برای انتقال سیالات به هیچ وجه مناسب نیسب و پیشنهاد نمی شود حتی جهت انتقال فاضلاب و جریانهای بدون فشار، چون آبندی این خطها بسیار مهم است و احتمال زیاد کوپلر این لوله لوله‌های دست دوم کاروگیت مشکل دارند و یا واشر آنها بر اثر ماندن و شرایط نامناسب نگهداری دچار مشکل شده باشند.

خریداری لوله پلی اتیلن دست دوم از فروشنده آن و استفاده مجدد از آن اشتباه محض است ولی برخی از بازرگانی‌ها و تولید‌کنندگان لوله پلی اتیلن آگهی‌هایی دارند برای خرید لوله‌های پلی اتیلن دست دوم! با توجه به توضیحات بالا این تولید کنندگان این لوله‌های را برای چه منظوری استفاده می کنند آیا این لوله‌های بدون نام و نشان را بازیافت و به چرخه تولید لوله پلی اتیلن برگردانند ؟؟

خرید از چنین تولید کنندگان و واسطه‌های آیا کار درستی است ؟؟

فرآیند تولید لوله‌های پلی اتیلن یک روند کاملا تحت نظارت باید باشد و تمامی مراحل زیر نظر کارشناسان واحد کنترل کیفیت باید باشد تا محصول نهایی تولید شده از نظر کیفیت بتواند با محصولات اروپایی برابری نماید و بهتر نیست خرید خود را از کارخانه‌جاتی انجام دهید که تمامی گواهینامه‌های معتبر و استانداردهای الزامی را دارد ؟؟

قیمت لوله دست دوم پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن دست دوم را فروشنده بر اساس قیمت خرید خود تعیین میکند. قیمت لوله پلی اتیلن دست دوم هیچ قانون و پایه و اساسی ندارد.

اگر بیشتر دقت کنیم این لوله‌های پلی اتیلن دست دوم ارزشی بیش از ضایعات پلی اتیلن ندارند و تنها بر اساس وزنشان و قیمت روز مواد ضایعاتی پلی اتیلن ارزش دارند.

هیچ گونه سابقه‌ای از تولید و شرایط نگهداری این لوله‌ها در دست نیست و اگر هم باشد قابل استناد نیست، از این رو این لوله‌ها را نمیتوان به عنوان لوله مناسب و باکیفیت بفروش رساند و یا حتی با قیمت مواد پلی اتیلن نو حساب کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن را بر اساس قیمت روز مواد اولیه در بورس و هزینه‌های تولید میتوان محاسبه کرد واین لوله بر اساس شرایط مناسب و طبق استاندارد و زیر نظر بازرسان و واحد کنترل کیفیت تولید میشود و لوله تولید شده برای کاربردهای بسیار حساس مناسب است ولی آیا میتوان قیمت لوله پلی اتیلن دست دوم را بر اساس فرمول بالا محاسبه کرد؟

قیمت لوله پلی اتیلن دست دوم حتی یک ریال بیش از قیمت مواد ضایعاتی پلی اتیلن ارزش ندارد. چون لوله پلی اتیلن دست دوم را به عنوان لوله نمیتوان قبول کرد و به هیچ وجه کارایی ندارد و قابل اتکا نیست.

منبع: پارس اتیلن کیش

 


ویکی پلاست | توسعه ارتباطات، افزایش اطلاعات

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید