شنبه ۲ تير ۱۴۰۳
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

گرانول پلی اتیلن سبک خطی چیست؟

گرانول‌ها، دانه‌های ریز و بلوری شکلی هستند که از مواد شیمیایی پلیمری ساخته می‌شوند. گرانول بر اساس مواد اولیه‌ای که در ساختار آن به کار می‌رود دارای انواع مختلف و گریدهای سبک یا سنگین است. یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها، گرانول پلی اتیلن سبک خطی یا همان lldpe است که در صنایع مختلف ترموپلاست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

گرانول پلی‌اتیلن ترفتالات یا پت (PET) چیست؟

گرانول پت یکی از انواع فرآورده‌های حاصل از پلیمرهای شیمیایی است که به صورت دانه‌های ریز و کریستالی ساخته می‌شود. گرانول پلی‌اتیلن ترفتالات جزء گرانول‌های پرکاربرد و رایج در تولید محصولات ترموپلاست است. گرانول ترفتالات برگرفته از نام اختصاری لاتینی که دارد؛ گرانول پت نیز نامیده می‌شود. گرانول pet در تولید انواع ترموپلاست‌های شکل‌دار و همچنین رزین‌های مهندسی کاربرد دارد. در این مقاله به بررسی گرانول پلی‌اتیلن ترفتالات پرداخته شده است.

ادامه مطلب
۲۲ اسفند ۱۴۰۰

گرانول تزریقی: معرفی گریدها، ویژگی‌ها و کاربردها

با پیشرفت تکنولوژی، روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی برای تولید محصولات پلاستیکی بوجود آمده است. در بیشتر این روش‌ها، از گرانول به عنوان ماده اولیه برای تولید محصول نهایی استفاده می‌شود. دلیل این انتخاب، سهولت استفاده از گرانول در تولید است؛ بنابراین تولیدکننده‌ها ترجیح می‌دهند به جای استفاده از پودرهای پلیمری، از شکل گرانولی آن استفاده کنند. یکی از ملاک‌ها برای نام‌گذاری گرانول‌ها، روش تولید است.

ادامه مطلب
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

گرانول پلی اتیلن: آشنایی با گرانول PE و کاربردهای آن

یکی از مواد اولیه پلیمری پرمصرف در صنعت پلاستیک سازی، پلی اتیلن است. شکل گرانولی پلی اتیلن نیز دارای کاربردهای بسیاری است. گرانول، ترکیب یا گرید خاصی از پلی اتیلن نیست، بلکه حالت گلوله‌ای شکل آن‌ است که جنس مولکولی آن با پلی اتیلن متفاوت است.

ادامه مطلب
۱۵ اسفند ۱۴۰۰

گرانول پلی اتیلن سنگین (HDPE)؛ معرفی گریدها+کاربردها

پلیمر پلی اتیلن یکی از ترموپلاست‌های پرمصرف در صنایع پتروشیمی است. حالت خاصی از این محصول به صورت دانه‌های بلوری شکل است که به‌ عنوان‌ گرانول شناخته می‌شود. در واقع می‌توان گفت گرانول پلی اتیلن، یک محصول فرآوری شده از پلیمر پلی اتیلن است.

ادامه مطلب
۹ اسفند ۱۴۰۰

مشخصات گرانول پلی اتیلن سنگین اکستروژن گرید CRP100

گرانول CRP100 یکی از گریدهای پلی اتیلن سنگین اکستروژن است که در تولید لوله‌های فشار بالا جهت مصارف گاز، کشاورزی و آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
۳ اسفند ۱۴۰۰

گرانول پلی اتیلن سنگین اکستروژن EX3 و کاربردهای آن

گرانول EX3 یکی از گریدهای پلی اتیلن سنگین است که در فرآیند اکستروژن استفاده می شود در این مقاله به بررسی ویژگی ها، کاربردها و دیتاشیت گرانول سنگین اکستروژن x3 پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
۲۰ مرداد ۱۳۹۷

گرانول پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075 بندر امام + دیتاشیت و کابردها

پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075 تولید پتروشیمی بندر امام است. پلی‌اتیلن ۰۰7۵ بندر امام به شکل‌های متنوعی برای انواع کاربری‌ها که به روش بادی، قالب‌گیری می‌شوند؛ مورداستفاده قرار می‌گیرند. از این ماده برای تولید انواع بطری‌ها و مخزن‌های نگهداری مایعات در انواع سایزها استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
۱۷ مرداد ۱۳۹۷

گرانول پلی اتیلن سنگین دورانی گرید 3840 تبریز + دیتاشیت و کاربردها

پلی‌اتیلن سنگین دورانی گرید 3840 تولید پتروشیمی تبریز و اراک است. این پلی‌اتیلن سنگین در تولید به روش دورانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از قالب گیری دورانی برای تولید قطعات تو خالی، در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف نظیر مخازن مایعات، سطل ظرف‌های زباله، توپ فوتبال، کلاه ایمنی و حتی بدنه قایق استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
۱۳ مرداد ۱۳۹۷

گرانول پلی‌اتیلن سنگین بادی گرید 0035 بندر امام + دیتاشیت و کاربردها

پلی‌اتیلن سنگین بادی گرید 0035 تولید پتروشیمی بندر امام است. پلی‌اتیلن ۰۰۳۵ بندر امام که دارای گرید قالب‌‌گیری مواد بادی است با دارا بودن سختی و سفتی و همچنین مقاومت ضربه‌ای و ESCR خوب برای تولید قطعات بادی مناسب است.

ادامه مطلب
۷ مرداد ۱۳۹۷

گرانول پلی اتیلن سبک 020 بندر امام + دیتاشیت و کاربردها

پلی اتیلن سبک فیلم 020 تولید پتروشیمی بندر امام است و در گذشته نام این گرید LF0200 بوده و امروزه به نام 020 شناخته می‌شود. در این مقاله، به بررسی کامل گرانول 020 پرداخته‌ایم.

ادامه مطلب
مقالات پربازدید
جدیدترین مقالات
مقالات برگزیده
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟