ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

گرانول پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075 بندر امام + دیتاشیت و کابردها
پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075 تولید پتروشیمی بندر امام است. پلی‌اتیلن ۰۰7۵ بندر امام به شکل‌های متنوعی برای انواع کاربری‌ها که به روش بادی، قالب‌گیری می‌شوند؛ مورداستفاده قرار می‌گیرند. از این ماده برای تولید انواع بطری‌ها و مخزن‌های نگهداری مایعات در انواع سایزها استفاده می‌شود.

پلی‌اتیلن و تاریخچه آن

پلی‌اتیلن یا پلی‌اتن یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین پلیمرها است. پلی‌اتیلن جامدی مومی و غیر فعال است. این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن به‌دست می‌آید و به‌طور خلاصه بصورت PE نشان داده می‌شود.

پلی‌اتیلن اولین بار به‌طور اتفاقی توسط شیمیدان آلمانی«Hans Von Pechmanv» سنتز شد. او در سال ۱۸۹۸ هنگام حرارت دادن دی آزومتان، ترکیب مومی شکل سفیدی را سنتز کرد که بعدها پلی‌اتیلن نام گرفت.

اولین سنتز صنعتی پلی‌اتیلن بطور تصادفی توسط «ازیک ناوست» و «رینولرگیسون» از شیمیدان‌های معروف در ۱۹۳۳ کشف شد. این دو دانشمند با حرارت دادن مخلوط اتیلن و بنزالدئید در فشار بالا، ماده‌ای موم ‌مانند به‌دست آوردند.

علت این واکنش وجود ناخالصی‌های اکسیژن‌دار در دستگاه‌های مورد استفاده بود که به‌عنوان ماده آغازگر پلیمریزاسیون عمل کرده بود. در سال ۱۹۳۵ «مایکل پرین» یکی دیگر از دانشمندها این روش را توسعه داد و تحت فشار بالا پلی‌اتیلن را سنتز کرد که این روش اساسی برای تولید صنعتی LDPE در سال ۱۹۳۹ شد.

انواع پلی‌اتیلن

طبقه‌بندی پلی‌اتیلن‌ها بر اساس دانسیته آن‌ها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و نوع و تعداد شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

  • پلی‌اتیلن با دانسیته بالا: (این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی بیشتر نسبت به بقیه پلی‌اتیلن‌ها است.)
  • پلی‌‌اتیلن با دانسیته پایین: (این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی کمی است. ازدیگرخصوصیات این پلیمر، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسم ها است.)
  • پلی‌اتیلن خطی با دانسیته پایین: (این پلی‌‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.)
  • پلی‌اتیلن با دانسیته متوسط است.

پلی‌اتیلن سبک فیلم (گرید 0075)

0075 یک فیلم پلی‌اتیلنی با چگالی کم و وزن ملکولی بالا مرکب از حرکت انفصالی انعطاف‌پذیر خوب و خواص مکانیکی برتر می‌باشد. فیلم ساخته شده از 0075 ضربات سریعی از خود بروز داده، همراه با عملکرد عالی و مقاومت کششی و سختی بالا است. این محصول را می‌توان در ماشین های اتوماتیک پردازش کرد. از لحاظ بعد نیز دارای استحکام خوبی است. LH0075  عمدتا برای استخراج فیلم دمیده توصیه می‌شود.

این محصول برای فیلم فشرده که از مقاومت بالایی در برابر ایجاد سوراخ و درجه بالای انقباض در هنگام خنکی برخوردار است، کاملا مناسب است.

کاربردهای گرانول 0075

پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075 برای تولید لوله‌های پلی‌اتیلنی، ساخت ظروف با حجم کم، ساخت ظروف خانگی، اسباب بازی، روکش سیم‌های برق و مخابرات، فیلم، قطعات مختلف اتومبیل، لوازم ورزشی آزمایشگاهی و قطعات صنعتی کاربرد دارد. پلی اتیلن سبک فیلم معمولا پایدار، برای آتش گرفتن باید پیش گرم شود، تقریبا نیازی به حفاظت ندارند.

از نمونه کاربردهای گرانول 0075 در محصولات، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساک های حمل بار

فبلم های فشرده

فیلم های صنعتی

روکش مخزن گرد وغبار

بطری های بزرگ

قالب های ظروف کوچک

بسته بندی محصولات دارویی و ...

مشخصات فنی

ویژگی های 0075:

Property

Unit

Value

Test Method

MFI (190 C/2.16 kg)

gr/10 min

0.75

ASTM D 1238

Density

gr/ml

0.920

TSTM 209 B

Vicat softening point

C

95

ASTM D 1525

Elongation @ break (MD)

%

300 min

ASTM D 882

Elongation @ break (TD)

%

450 min

ASTM D 882

Tensile @ break (MD)

kg/cm

170 min

ASTM D 882

HDT

C

33

ASTM D 648

Dark impact

gr

120 min

ASTM D 1709

شرایط پردازش

0075 را می‌توان به راحتی در انواع اکسترودر پردازش کرد، دمای پلیمر در خروجی قالب باید در بازه 180 تا 210 درجه سانتی‌گراد باشد. به منظور حفظ خواص مکانیکی عالی توصیه می‌شود، با کار با ضربات دمشی، جهت‌گیری زیاد فیلم را در طول دستگاه محدود کنید. درجه حرارت فیلم در غلتک ها و جابه جایی ها باید تا حد امکان به دمای محیط نزدیک باشد.

ذخیره سازی

این محصول باید در شرایط خشک و در دمای کمتر از 60 درجه  سانتی‌گراد نگهداری شود و از اشعه ماوراء بنفش محافظت شود، ذخیره سازی نامناسب می‌تواند باعث تغییرات در بو و رنگ محصول شود.

LH0075 در طبقه‌بندی محصولات خطرناک قرار نمی‌گیرد. گرد و غبار حاصل از این محصول ممکن است خطر انفجار در بر داشته باشد. تمام تجهیزات باید به درستی نصب شوند. استنشاق گرد و غبار ممکن است سیستم تنفسی را تحریک کند و باید از آن اجتناب کرد. در هنگام پردازش محصول مقادیر کمی دود تولید می‌شود در نتیجه به تهویه مناسب احتیاج است.

بازیافت

این محصول فقط در صورت تصویب با استاندارد یا مشخصات مصوبه، برای بازیافت با استفاده از روش‌های مدرن خرد کردن و تمیز کردن برای سایر کاربردها مناسب است. زباله‌های تولید داخل باید تمیز نگه داشته شوند تا بازیافت مستقیم تسهیل شود. دفع زباله و پرکردن زمین نیز با توافق با مقامات ذی‌صلاح امکان‌پذیر است.

تماس با غذا

ترکیب محصولات مطابق با دستورالعمل EC 90.128.EEC برای استفاده در کاربردهای مربوط به تماس با مواد غذایی است.

جمع بندی

در این مقاله با پلی‌اتیلن، تاریخچه و طبقه بندی این ماده بر اساس دانسیته آشنا شدیم و دریافتیم که به چهار دسته HDPE ، LDPE، LLDPE و MDPE تقسیم می‌شوند. 

با پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 0075، دیتاشیت، مشخصات فنی، شرایط پردازش، ذخیره سازی و بازیافت آن آشنا شدیم و کاربردهای آن را در بخش‌های مختلف صنعت مورد بررسی قرار دادیم.

دریافت قیمت روزانه و دسترسی به آرشیو

برای دریافت قیمت روزانه 0075 Bandar-پلی اتیلن سبک فیلم 0075 از طریق Email یا SMS می توانید به فروشگاه ویکی پلاست مراجعه کنید. همچنین برای دسترسی به آرشیو قیمت ها، عرضه، معاملات، قیمت های پایه و رقابت های این کالا می توانید به این صفحه، مراجعه کنید.

امتیاز مطلب: 75%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

عتيقي پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
سلام من مشتری دارم وبه کارهای ترخیص هم واردم ایا میتوانم محصول رو خریداری وصادر کنم؟ باتشكر ارسال پاسخ
احمدب چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸
یا سلام . لطف لیست این ک هر پتروشیمی چ موادی رو تولید میکنه رو قرار بدین ارسال پاسخ
ویکی پلاست چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸
سلام
از منوی مواد اولیه، آنالیز مواد اولیه رو پیدا کنید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟