پودرهای میکرونیزه ایران

پلی تیز تولیدکننده مستربچ های نایلون و نایلکس

بهسا پلیمر پارس

گرانول پلی اتیلن سبک 020 بندر امام + دیتاشیت و کاربردها
پلی اتیلن سبک فیلم 020 تولید پتروشیمی بندر امام است و در گذشته نام این گرید LF0200 بوده و امروزه به نام 020 شناخته می‌شود. در این مقاله، به بررسی کامل گرانول 020 پرداخته‌ایم.

گرانول پلی اتیلن سبک LF0200 (گرانول 020) دارای کاربرد­های بسیاری در صنعت پلیمر و پلاستیک است. از مهم‌ترین کاربردهای این گرانول، استفاده از آن برای تولید انواع فیلم سبک با هدف بسته‌بندی مواد غذایی و بسته‌بندی انواع تولیدات صنعتی است.

پلی‌اتیلن و تاریخچه آن

پلی‌اتیلن یا پلی‌اتن یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین پلیمرها است. پلی‌اتیلن جامدی مومی و غیر فعال است. این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن به‌دست می‌آید و به‌طور خلاصه به‌صورت PE نشان داده می‌شود.

اولین سنتز صنعتی پلی‌اتیلن به‌طور تصادفی توسط «ازیک ناوست» و «رینولرگیسون» از شیمیدان‌های معروف در ۱۹۳۳ کشف شد. این دو دانشمند با حرارت دادن مخلوط اتیلن و بنزالدئید در فشار بالا، ماده‌ای موم ‌مانند به‌دست آوردند.

انواع پلی‌اتیلن

طبقه‌بندی پلی‌اتیلن‌ها بر اساس دانسیته آن‌ها صورت می‌گیرد که در مقدار دانسیته اندازه زنجیر پلیمری و نوع و تعداد شاخه‌های موجود در زنجیر دخالت دارد.

  • HDPE  پلی‌اتیلن با دانسیته بالا: (این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی بیشتر نسبت به بقیه پلی‌اتیلن‌ها است.)
  • LDPE پلی‌‌اتیلن با دانسیته پایین: (این پلی‌اتیلن دارای استحکام کششی کمی است. ازدیگرخصوصیات این پلیمر، انعطاف‌پذیری و امکان تجزیه بوسیله میکروارگانیسم ها است.)
  • LLDPE پلی‌اتیلن خطی با دانسیته پایین: (این پلی‌‌اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه‌های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن‌های بلند زنجیر ایجاد می‌شود.)
  • :MDPE  پلی‌اتیلن با دانسیته متوسط است.

پلی‌اتیلن سبک فیلم (گرانول 020)

 LF0200 یک گرید پلی‌اتیلن با چگالی کم و وزن مولکولی بالا است که رفتار اکستروژن انعطاف پذیر خوب و خواص مکانیکی برتر را داراست. فیلم ساخته شده از LF0200 استحکام ضربه بالا را با عملکرد عالی و استحکام کششی و سفتی بالا نشان می‌دهد. چقرمگی آن حتی دماهای سرد را نیز تحمل می‌کند. این فیلم را می توان روی انواع ماشین آلات فرآورش کرد. این فیلم از ثبات ابعادی خوبی برخوردار است و در برابر پارگی و شکستن مقاوم است. LF0200 حاوی آنتی اکسیدان است.

کاربردهای گرانول 020

پلی اتیلن سبک گرید LLD020، تولید پتروشیمی بندر امام است. این پلی‌اتیلن سبک در زمینه تولید نایلون، نایلکس، قطعات سبک پلاستیکی و به‌عنوان کمکی استفاده می‌شود. پلی‌اتیلن سبک فیلم ماده‌ایست پلیمری و در گروه ترموپلاستیک‌ها قرار می‌گیرد و برای تولید لوله های پلی‌اتیلنی، ساخت ظروف با حجم‌ کم، ساخت ظروف خانگی، اسباب بازی، روکش سیم‌های برق و مخابرات، فیلم، قطعات مختلف اتومبیل، لوازم ورزشی و آزمایشگاهی و قطعات صنعتی کاربرد دارد.


LF0200 به دلیل تعادل بی‌نظیری که در خواص مناسب ایجاد کرده، برای طیف گسترده‌ای از کاربردها مناسب است. خواص مکانیکی برتر باعث بهبود کارایی فیلم‌ها می‌شود. مثال‌ها: کیسه‌های عمومی، بسته‌بندی قطعات مکانیکی، کیسه‌های حامل، کیسه‌های شیر ترکیبی، عایق کابل‌های با فشار کم و قالب تزریق صنعتی.

مشخصات فنی پلی اتیلن سبک فیلم 020

ویژگی های LF0200

Property

Unit

Value

Test method

MFI (190 °C/2.16 kg)

gr/10 min

2

ASTM D 1238

Density

gr/ml

0.920

TSTM 209 B

Softening point

°C

94

ASTM D 1525

Haze

%

15 max

ASTM D 1003

Gloss @ 60

Gu

60 min

ASTM D 523

Elongation @ break (MD)

%

330 min

ASTM D 882

Elongation @ break (TD)

%

600 min

ASTM D 882

Tensile @ break (MD)

kg/cm

160 min

ASTM D 882

Dart impact

Gr

100 min

ASTM D 1709

 

شرایط پردازش

LF0200 را می‌توان به راحتی در انواع اکسترودر پردازش کرد. دمای پلیمر در خروجی قالب باید در محدوده 160-180 درجه سانتی‌گراد باشد. برای حفظ تعادل مناسب با توجه به خواص مکانیکی، حداقل نسبت ضربه باید حدود 2 باشد. برای جلوگیری از انسداد و انقباض در حلقه، دمای فیلم در غلطک‌های باند و جابجایی باید تا حد امکان به دمای محیط نزدیک باشد.

این محصول باید در شرایط خشک و در دمای کمتر از 60 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و از اشعه ماوراء بنفش محافظت شود. ذخیره‌سازی نامناسب می‌تواند باعث تغییرات در بو و رنگ محصول شود.

ذخیره سازی

این محصول باید در شرایط خشک و در دمای کمتر از 60 درجه  سانتی‌گراد نگهداری شود و از اشعه ماوراء بنفش محافظت شود، ذخیره سازی نامناسب می‌تواند باعث تغییرات در بو و رنگ محصول شود.

LF0200 در طبقه‌بندی محصولات خطرناک قرار نمی‌گیرد. گرد و غبار حاصل از این محصول ممکن است خطر انفجار در بر داشته باشد. تمام تجهیزات باید به درستی نصب شوند. استنشاق گرد و غبار ممکن است سیستم تنفسی را تحریک کند و باید از آن اجتناب کرد. در هنگام پردازش محصول مقادیر کمی دود تولید می‌شود در نتیجه به تهویه مناسب احتیاج است.

بازیافت سبک فیلم 020

این محصول فقط در صورت تصویب با استاندارد یا مشخصات مصوبه، برای بازیافت با استفاده از روش‌های مدرن خرد کردن و تمیز کردن برای سایر کاربردها مناسب است. زباله‌های تولید داخل باید تمیز نگه داشته شوند تا بازیافت مستقیم تسهیل شود. دفع زباله و پرکردن زمین نیز با توافق با مقامات ذی‌صلاح امکان‌پذیر است.

تماس با غذا

ترکیب محصولات مطابق با دستورالعمل EC 90.128.EEC برای استفاده در کاربردهای مربوط به تماس با مواد غذایی است.

جمع بندی

در این مقاله طی روند آشنایی با پلی‌اتیلن و نگاه کلی به تاریخچه آن دریافتیم که طبقه بندی پلی‌اتیلن بر اساس دانسیته به چهار دسته HDPE ، LDPE، LLDPE و MDPE انجام می‌شود.

با پلی‌اتیلن سبک فیلم گرید 020، دیتاشیت، مشخصات فنی، شرایط پردازش، ذخیره سازی و بازیافت آن آشنا شدیم و کاربردهای آن را در بخش‌های مختلف صنعت مورد بررسی قرار دادیم.

دریافت قیمت روزانه و دسترسی به آرشیو

برای دریافت قیمت روزانه 020 Bandar-پلی اتیلن سبک فیلم 0200 از طریق Email یا SMS می توانید به فروشگاه ویکی پلاست مراجعه کنید. همچنین برای دسترسی به آرشیو قیمت ها، عرضه، معاملات، قیمت های پایه و رقابت های این کالا می توانید به این صفحه، مراجعه کنید.

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری