شنبه ۲ تير ۱۴۰۳

مقالات نایلون

دسته بندی ها:
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

نایلون عریض چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جنس نایلون عریض معمولا از مواد پلی اتیلن است. کاربرد این نایلون‌ها امروزه بسیار گسترده شده است و درصنایع‌های مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود. برای آن‌که با انواع پلاستیک عریض، مشخصات، بخصوص نحوه خرید و قیمت نایلون عریض آشنا شویم با ما همراه باشید تا به این موارد بپردازیم.

ادامه مطلب
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

نایلون مالچ چیست؟ بررسی جامع نایلون مالچ پلاستیکی

به هر بستری که بر روی سطح خاک به عنوان پوشش قرار می‌گيرد مالچ گفته مي‌شود. نایلون مالچ پلاستیکی به فناوری اصلی در تولید سبزیجات، توت و … تبدیل شده است. نایلون مالچ اهداف بسیاری را تامین می‌کند. پرورش‌دهنده برای دست یافتن به اهداف مختلف که هر کدام به نیازهای خاصی بستگی دارد، می‌تواند فیلم های مالچ پلاستیکی مختلفی را انتخاب کند. در این مقاله به بررسی اهداف استفاده از این نایلون پرداخته ایم.

ادامه مطلب
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

نایلون شیرینگ چیست؟ آشنایی با نایلون شیرینگ (شرینک) و کاربردهای آن

نایلون شیرینگ یکی از پرکاربردترین نایلون ها در بسته بندی انواع محصولات است. در این مقاله به بررسی کاربردها و ویژگی های نایلون شرینک پرداخته ایم.

ادامه مطلب
۸ اسفند ۱۴۰۱

آموزش استفاده از مالچ پلاستیکی

مالچ پلاستیکی در حالی که در سرکوب علف‌های هرز و گرم کردن خاک خوب است، یک سپر غیر قابل نفوذ نیز ایجاد می‌کند که هوا و آب را به دام می‌اندازد و گیاهان با ریشه‌های کم عمق مانند بوته‌ها را خفه می‌کند. به همین دلیل فقط باید از خاک پوش پلاستیکی به صورت کوتاه‌مدت در محصولات موقتی مانند گیاهان مصرفی استفاده شود و بسته به هدف استفاده در پایان فصل رشد یا زودتر از موعد حذف شود. با شناخت بهتر پلاستیک مالچ می‌توانید از این محصول در رشد بهینه گیاهان و درآمدزایی خوب استفاده کنید.

ادامه مطلب
۳ اسفند ۱۴۰۱

تفاوت نایلکس های پلیمری و تجزیه پذیر

یکی از انواع محصولات پلیمری پر مصرف در صنایع گوناگون، نایلون‌ها یا نایلکس‌ها بوده که برخی از آن‌ها با درصد کمی تجزیه پذیر هستند. نوع دیگری از نایلون‌ها نیز وجود دارد که به طور کامل تجزیه می‌شوند. با روی کار آمدن این نایلون‌ها، انقلاب بزرگی در محصولات پلیمری به وجود آمد. بنابراین می‌توان گفت نایلکس‌های پلیمری و نایلون‌های تجزیه پذیر در نوع ترکیبات مواد اولیه و ویژگی‌های ساختاری، متفاوت هستند.

ادامه مطلب
۱ اسفند ۱۴۰۱

شیرینگ روده ای چیست و چه انواعی دارد؟

به هر نوع پلاستیکی که با قرار گرفتن در معرض حرارت خاصیت جمع شوندگی پیدا کند پلاستی شیرینگ روده ای می گویند که با توجه به نوع کاربرد دارای نوع های گوناگونی است این نوع پلاستیک با خاصیت جمع شوندگی باعث بسته بندی و پکینگ محصول میشود.

ادامه مطلب
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

اهمیت استفاده از نایلون های با عرض بلند در صنعت

نایلون‌ها جزء الیاف‌هایی هستند که در صنایع گوناگون کاربرد فراوانی دارند و بسیار پرطرفدارند. این نوع الیاف بر اساس مولکول‌های تشکیل‌دهنده در انواع مختلف در بازار وجود دارد که هرکدام از آن‌ها کاربرد مخصوص خود را دارند. یکی از پرمصرف‌ترین انواع نایلون، استفاده از نایلون با عرض های بلند در صنعت است که در کشاورزی کاربرد دارد.

ادامه مطلب
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

نحوه نصب نایلون گلخانه

شما با نصب موفقیت‌آمیز، نایلون فضای داخلی گلخانه را از شرایط آب و هوایی سخت در امان نگه‌ می‌دارید. از آنجا که این پوشش به‌طور معمول به سازه متصل می‌شود، مراحل نصب نایلون گلخانه باید به‌صورت استراتژیک برنامه‌ریزی شود تا مقاومت فیلم با توجه به نوسانات دمای محلی یا پاره شدن‌های تصادفی، در امان بماند؛ کشیدن نایلون گلخانه چند مرحله دارد، با ما همراه باشید که در ادامه به آموزش نحوه نصب نایلون گلخانه بپردازیم.

ادامه مطلب
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

انواع نایلون و پلاستیک حبابدار

در صنعت بسته‌بندی از نایلون‌های مختلفی برای روکش کردن محصولات گوناگون استفاده می‌شود. از جمله این نایلون‌ها که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به پلاستیک حباب دار اشاره کرد که در ادامه با انواع پلاستیک حباب دار آشنا خواهیم شد.

ادامه مطلب
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

افزودنی IR در نایلون گلخانه چیست؟

اکنون وقت آن است که بپردازیم به مقاله افزونی IR (مادون قرمز) در نایلون گلخانه؛ نایلون پوشش اصلی گلخانه است که در معرض شرایط جوی مختلف قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
۱۷ بهمن ۱۴۰۱

نایلون صنعتی چیست؟

نایلون‌ها یکی از پرکاربردترین محصولات مورد استفاده در صنعت بسته‌بندی به شمار می‌روند. بسته به نوع محصولی که قرار است بسته‌بندی شود و ابعاد و اندازه آن، باید از نوع خاصی نایلون استفاده شود. برخی نایلون‌ها نقش محافظتی بیشتری برای محصولات ایفا می‌کنند و بیشتر برای بسته‌بندی محصولات حساس نظیر لوازم الکترونیکی و شکستنی استفاده می‌شوند.

ادامه مطلب
۱۲ بهمن ۱۴۰۱

مشکلات تولید نایلون

در سال های اخیر، مشکلات تولید نایلون مخصوصا مسئله تولید در کشور ما، با توجه به سخت شدن شرایط اقتصادی، به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. تولیدکنندگان بزرگی در این سال‌ها به دلیل مشکلات و مصائب متعدد کار تولید، ترجیح دادند که این کار را رها کنند و به سراغ کارهای دیگر بروند.

ادامه مطلب
مقالات پربازدید
جدیدترین مقالات
مقالات برگزیده
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟