یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته چهارشنبه 19 مرداد 1401/ شماره 576
عناوین خبری امروز: انتظار برای قیمت های پایین تر، معاملات را کم فروغ کرد,صعود آرام دلار نیمایی,سقوط دلار بعد از اوج گیری پایان مذاکرات وین

انتظار برای قیمت های پایین تر، معاملات را کم فروغ کرد
به دلیل تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه معاملات پلی اتیلن ها، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS امروز در بورس کالا انجام شد و ریزش سنگین قیمت های جهانی در گروه پلی ایتلن ها باعث شد امروز هم عمده معاملات با قیمت پایه صورت گیرد. معاملات در گروه های پرمصرف نایلون و نایلکس عمدتا با قیمت پایه و در معاملات گروه پت بطری و پت نساجی، رقابت ها کمتر از هفته قبل بود. کالاهای گروه پت بطری که هفته قبل بین 9 تا 15 درصد بود امروز با رقابتی بین 5 تا 8 درصد معامله شدند. گروه سبک فیلم نیز که هفته پیش بین 1 تا 27 درصد رقابت شده بودند امروز با قیمت پایه تا نهایتا 2 درصد معامله شدند.

صعود آرام دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز به 26 هزار و 652 تومان رسید و نسبت به یکشنبه 9 مرداد ماه 167 تومان رشد پیدا کرد. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 26 هزار و 500 تومان است.

سقوط دلار بعد از اوج گیری پایان مذاکرات وین
دلار که روز دوشنبه و بعد از اتمام مذاکرات وین به بالای مرز 32 هزار تومان صعود کرد، از سه شنبه وارد فاز نزولی شد و در مقطعی از بازار امروز، کانال 31 هزار تومان را هم از دست داد. دلار تا عصر امروز به محدوده 31 هزار و 100 تومان عقب نشینی کرد. دلار صرافی هم با 36 تومان افزایش به مرز 28 هزار تومان نزدیک شد و 27 هزار و 997 تومان قیمت گذاری شد.ریزش یکپارچه قیمت های بازار

دو اهرم ریزش قیمت های جهانی و سقوط قیمت دلار، قیمت مواد اولیه در بازار امروز را کاهشی کرد. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس سنگین بادی، سبک خطی و سبک فیلم بیشترین کاهش را داشتند و بین 200 تا 700 تومان اُفت را ثبت کردند. پ پ های نساجی نیز امروز همگی بین 100 تا 200 تومان کاهش داشتند. پ پ های شیمیایی بدون تغییر تا 1700 تومان ریزش داشتند و رکوردار بیشترین کاهش های امروز بودند.

عقب نشینی برنت به 95 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 96 دلار به پایان رسانده بود، امروز به مسیر کاهشی برگشت و به 95 دلار عقب نشینی کرد. قیمت برنت تا ساعت 15:15 به 95 دلار و 05 سنت رسید.

بورس تهران کاهشی شد
بورس تهران بعد از افزایش روز گذشته، امروز کاهشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 3 هزار و 472 واحد کاهش به 1 میلیون و 448 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟