پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

اخبار منتخب اخبار صنعت
سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۳۹ 0 480

wikiplast.ir

جزییات برنامه محدودیت برق صنایع

جزییات برنامه محدودیت برق صنایع
برنامه محدودیت برق صنایع در فصل تابستان توسط کارگروه وزارت نیرو نهایی شده و در اوایل هفته آتی (هفته سوم اردیبهشت 1401) به ادارات برق استان‌ها ابلاغ می شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از کانال کامودیتی ها، سقف محدودیت برق شامل 4000 مگاوات در فصل‌های خرداد و شهریور و 6000 مگاوات در مرداد است.

صنایع فولاد حداکثر تا 2500 مگاوات، صنایع سیمان 500 مگاوات، شهرک‌های صنعتی 1000 مگاوات، صنایع آلومینیم تا سقف 300 مگاوات و صنایع مس تا 150 مگاوات کاهش دیماند مصرفی خواهند داشت. به‌علاوه پتروشیمی نیز مشمول محدودیت خواهد شد. (بین 500 الی 1000 مگاوات)

گروه بندی قطعی برق شامل 2 دسته است:
الف- مشمول تعطیلی خطوط تولید برای 2 هفته پیوسته در هر ماه (نیمه اول یا نیمه دوم - جمعا 6 هفته در فصل تابستان) می شوند که عمده صنایع فولاد در این دسته قرار می‌گیرند (انتظار کاهش 50 درصد تولید)
ب- شامل شرکت‌هایی است که تعطیلی اجباری نداشته و مشمول کاهش اجباری روزانه فرضا 30 درصد از برق مصرفی می شوند و گروه سیمان و آلومینیم در این دسته قرار می‌گیرند.
شهرک‌های صنعتی نیز مشمول تعطیلی اجباری چند روز در ماه یا محدودیت اجباری مصرف به صورت ترکیبی به ازای هر واحد صنعتی خواهند بود.

سقف برق مصرفی برای واحدهای تولیدی در ابلاغیه وزارت نیرو مشخص خواهد شد و عبور از آن، باعث قطع کلید برق خودکار می شود. به‌علاوه قیمت پیک مصرف برای صنایع در سال جاری، 4 برابر عادی خواهد بود که به تصویب دولت رسیده است. (طرح پیک زایی)

به منظور مدیریت موضوع، کارگروه های مدیریت مصرف در استانها با مسئولیت استاندار، مشابه گذشته تشکیل خواهد شد تا بر موضوع کاهش مصرف یا تعطیلی واحدها نظارت کنند.

جزییات طرح در هفته آتی توسط سخنگوی وزارت نیرو به اطلاع ذینفعان صنعتی می‌رسد. احتمال تغییر در سقف دیماند برخی گروههای صنعتی وجود دارد.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 75%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟