پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

اخبار منتخب اخبار صنعت
سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹ 0 853 پتروشیمی تندگویان

برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی

تولید گرید رنگی پت در پتروشیمی شهیدتندگویان آغاز می‌شود

تولید گرید رنگی پت در پتروشیمی شهیدتندگویان آغاز می‌شود
سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان اعلام کرد: برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور، تولید نخ گرید رنگی پت نساجی با هدف بی‌نیازی از واردات، تأمین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی و افزایش سودآوری شرکت آغاز می‌شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، امین ملک‌زاده با اشاره به برنامه متنوع‌سازی سبد محصولات پتروشیمی شهید تندگویان، گفت: از دو سال گذشته تاکنون متناسب با وضع عرضه و تقاضای بازار و با هدف بی‌نیازی از واردات محصولات و گریدهای خارجی، متنوع‌سازی سبد تولید محصولات این شرکت پتروشیمی آغاز شده است.

وی با اعلام اینکه همسو با سیاست کلان برنامه‌ریزی برای طراحی و تولید تجاری یک محصول جدید به‌ نام نخ گرید رنگی پت نساجی در دستور کار قرار داده شده است، تصریح کرد: بر این اساس، با اعمال تغییرات فنی در خطوط تولیدی پتروشیمی شهید تندگویان به‌زودی شاهد تولید نخ گرید رنگی پت نساجی خواهیم بود.

سرپرست مجتمع شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی از نظر فنی امکان و ظرفیت تولید سالانه ۶۰ هزار تن نخ گرید رنگی پت نساجی در این مجتمع وجود دارد، اظهار کرد: به عبارت دیگر متناسب با کشش بازار و عرضه و تقاضای موجود در صنایع تکمیلی پتروشیمی و نساجی کشور تولید و عرضه تجاری این گرید جدید در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌کنیم.

ملک‌زاده تولید نخ گرید رنگی پت نساجی را منجر به افزایش سودآوری و حاشیه سود شرکت پتروشیمی شهید تندگویان دانست و افزود: در کنار تأمین نیاز داخل و جلوگیری از محصولات مشابه خارجی به ازای هر تن از این محصول جدید بیش از ۵ میلیون تومان ارزش افزوده و حاشیه سود اقتصادی نصیب پتروشیمی شهید تندگویان می‌شود.

پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و راهبردی پلی‌اتیلن ترفتالات‎ (PET) ‎و اسید ترفتالیک خالص‎ (PTA) ‎در کشور است.

این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع دارای گریدهای مختلف PET است‎.

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری