هستی کالر - کربی پلیمر

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

15 کار هوشمندانه‌ای که عادت روزانه افراد موفق است
وقتی به موفقیت فکر می‌کنیم، چهره برخی افراد برجسته مانند ایلان ماسک، استیو جابز، بیل گیتس و لری پیج در ذهن‌مان تداعی می‌شود. موفقیت این افراد به قدری پر سروصداست که پیدا کردن دلایل واقعی موفقیت آن‌ها باعث سردرگمی می‌شود.

واقعیت این است، کارهایی که افراد موفق روزانه انجام می‌دهند، کارهای کوچک اما هوشمندانه‌ای است. در ادامه با یوکن همراه باشید تا 15 کار کوچک ولی هوشمندانه‌ای را که افراد موفق روزانه انجام می‌دهند، به شما معرفی ‌کنیم.

1. افراد موفق بسیار سحرخیزند

سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات و کرایسلر، در حدود ساعت 3:30 صبح بیدار می‌شود تا به بازار معاملات اروپا دسترسی داشته باشد. تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، فعالیت کاری خود را از ساعت 4:30 صبح شروع می‌کند. جفری ایملت، مدیرعامل جنرال الکتریک، ساعت 5:30 صبح برای انجام کارهای روزانه از خواب بیدار می‌شود.

2. روی کارهای هدف‌دار تمرکز می‌کنند

به عقیده‌ی تیم فریس، نویسنده کتاب  «4 ساعت کار در هفته»، آرام‌تر پیش بروید و این را به یاد داشته باشید: انجام کارهای زیاد اما بی‌هدف، تفاوت زیادی در کیفیت زندگی ایجاد نمی‌کند. پرمشغلگی شکلی از تنبلی روحی است.

3. از بهترین تیم کاری استفاده می‌کنند

فیل جکسون، مربی تیم معروف بسکتبال، می‌گوید:

قدرت تیم وابسته به تمام اعضا است. قدرت تک تک اعضا وابسته به تیم است.

یک فرد موفق با آگاهی از این موضوع سعی می‌کند با افرادی معاشرت کند که مکمل او باشند. کارشناس مدیریت کن بلنچارد می‌گوید: هیچ یک از ما به تنهایی به باهوشی همه ما نیست.

4. روی انجام کارهای کوچک و پیشرفت مستمر تمرکز می‌کنند

حتما شنیده‌اید می‌گویند شما نمی‌توانید یک فیل درسته را بخورید. بلکه باید هر بار تکه‌ای از آن را بخورید. به گفته‌ی هنری فورد:

هیچ کاری مشکل نیست اگر آن را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید.

5. آنها تمرین آرامش ذهنی می‌کنند

اوپرا وینفری دربارهآرامش ذهنی می‌گوید: «این کار نتایج شگفت‌انگیزی دارد: خواب بهتر، رابطه بهتر با همسر، فرزند و همکاران. کسانی که در گذشته از میگرن درد می‌کشیدند اکنون از درد راحت هستند. در نهایت بهره وری و خلاقیت بیشتر در تمام امور زندگی.»

افراد موفق زمانی را به انجام تمرینات آرامش ذهنی اختصاص می‌دهند. آقای راسل سیمونز، مدیرعامل شرکت Def Jam، می‌گوید مدیتیشن یا تمرینات پیشرفته ذهنی و روحی باعث ایجاد تغییرات شگرفی در زندگی او شده است.

6. مراقب بدن خود هستند

تمرینات منظم بدنی نه‌تنها به سلامت جسمی کمک می‌کند، بلکه از نظر روحی نیز بسیار کمک‌کننده است. فریتس ون پاسچن، رئیس هتل‌های زنجیره‌ای استاروود، شش روز هفته از ساعت 6 صبح شروع به دویدن می‌کند و به اندازه 16 کیلومتر می‌دود. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا هر روز 5 کیلومتر می‌دود یا 45 دقیقه ورزش می‌کند و به سلامت بدن خود اهمیت زیادی می‌دهد.

7. آنها زندگی متعادلی دارند

برای دست‌یابی به دست‌آوردهای ارزشمند زندگی، باید در تمام ابعاد زندگی تعادل ایجاد کنید. افراد موفق در کسب پول، وقت‌گذرانی با دوستان و خانواده و انجام کارهای شخصی بسیار متعادلند و حد و حدود خود را رعایت می‌کنند.

8. بسیار مثبت‌اندیش هستند

شاون اچور در کتاب خود با عنوان «مزیت شاد بودن»، می‌گوید: مطالعات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد پزشکانی که پیش از معاینه بیمار، روحیه باز و مثبتی داشته باشند، توانایی فکری و تشخیصی بیشتری را نسبت به پزشکانی که در وضعیت عادی‌اند تجربه می‌کنند. به همین خاطر، آن‌ها تشخیص دقیق تر و 20 درصد سریع‌تر نسبت به دیگر پزشکان دارند.

افراد موفق همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و بسیار خوش‌بین‌اند.

9. آنها روند پیشرفت خود را می‌سنجند

اپرا وینفری و جی کی رولینگ، تمام این افراد موفق هر روز نشریات مربوط به خودشان را دنبال می‌کنند. آن‌ها قادرند پیشرفت خود را بسنجند، اهداف آینده‌شان را تعیین کنند، بهترین واکنش را از خود نشان دهند و از اشتباهات‌شان درس بگیرند.

افراد موفق به این درک رسیده‌اند که برای انجام کارهای بزرگ نیاز به طرح و نقشه دارند. گاهی اوقات، همین مجلات یا دفتر یادداشت‌شان همان نقشه موردنیاز آنهاست.

10. آنها خودشان موفقیت را به وجود می‌آورند

افراد موفق به این درک رسیده‌اند که باید در قبال موفقیت‌شان پاسخگو باشند و می‌دانند به طور اتفاقی به این جایگاه نرسیده‌اند. آن‌ها به خوبی می‌دانند برای رسیدن به موفقیت باید در مسیر درست گام بردارند.

ناپلئون هیل در کتاب «بیاندیشید و ثروتمند شوید» این‌گونه می‌گوید:

شما ارباب سرنوشت خود هستید. شما می‌توانید زندگی‌تان را همان‌طور که می‌خواهید بسازید.

11. با دوستان موفقی رفت‌وآمد دارند

به عقیده‌ی جیم رون، زندگی شما برآیندی از زندگی پنج نفری است که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید. افراد موفق این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند، به همین خاطر است که همواره به دنبال ارتباط با مشاوران کاربلد و دیگر افراد موفق هستند. ست گودین در کتاب «قبیله‌ها»، خوانندگان را تشویق می‌کند تا قبیله خودشان را پیدا کنند و زندگی‌شان را متحول کنند.

12. آنها الهام‌بخش دیگرانند

استیو جابز، مدیرعامل سابق اپل سعی می‌کرد به دیگران کمک کند تا خلاقیت خود را ترویج دهد.

به عقیده‌ی استیو جابز:

خلاقیت تنها ارتباط دادن چیزها به یکدیگر است. وقتی از یک فرد خلاق بپرسید: «چگونه چیزی خلق کردی؟» او احساس گناه می‌کند چون واقعا کار خاصی انجام نداده است.

13. برای هر روزشان برنامه‌ریزی می‌کنند

رامیت چاولا، مدیرعامل Fueled، معتقد است داشتن برنامه کاری روزانه به فرد امکان می‌دهد کارهایش را اولویت‌بندی کند و روی کارهای مهم تمرکز بیشتری به خرج دهد. با یک برنامه ریزی مشخص در طول روز یا هفته یا ماه، به شکل بهینه‌تری به سمت موفقیت حرکت خواهید کرد.

14. آنها برنامه کاملی با ذکر جزئیات دارند

کنت چینالت مدیرعامل امریکن‌اکسپرس، پیش از این‌که دفتر کارش را ترک کند، سه مورد از مهم‌ترین کارهای روز بعد را روی کاغذ یادداشت می‌کند. سپس روز خود را با لیست از وظایفش شروع می‌کند.

15. بهانه‌تراشی نمی‌کنند و وقت خود را هدر نمی‌دهند

مارک تواین می‌گوید:

در اول صبح یک قورباغه زنده بخورید و تا پایان آن روز مطمئن باشید هیچ اتفاق بدتری برایتان رخ نخواهد داد.

افراد موفق به دنبال عذر و بهانه نیستند، آن‌ها مرد عمل‌اند و کارهای سخت را همان اول صبح انجام می‌دهند.

منبع: یوکن
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه
مهندس رسول پرویززاده ۶۵ پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
خیلی خوب سازنده بود ارسال پاسخ

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید