چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

عرضه اولیه اوراق سلف موازی پلی اتیلن سنگین تزریقی در بورس کالا
پتروشیمی جم امروز سه شنبه ( 4 شهریور ماه ) به منظور تامین مالی 5000 میلیارد ریالی، اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن سنگین تزریقی 52518 در بورس کالای ایران می کند.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از نیپنا، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد پلی اتیلن سنگین تزریقی 52518 شرکت پتروشیمی جم، در نماد «عپلی جم» به تعداد سه میلیون و 617 هزار و 918 قرارداد و با قیمت یک میلیون و 382 هزار و 10 ریال در هر قرارداد 10  کیلوگرمی از طریق شرکت کارگزاری امین آوید در روز سه شنبه 4 شهریور ماه از ساعت 10:30 لغایت 11:00 دوره پیش گشایش و از ساعت 11:00 الی 12:30 دوره عادی معاملات انجام خواهد شد و معاملات ثانویه آن نیز از تاریخ 5 شهریور 1399 لغایت 4 شهریور 1401 ادامه خواهد داشت.

عرضه این اوراق به روش گشایش بوده و حجم عرضه اولیه نیز حدودا 58 هزار و 400 تن (به شرط آن که ارزش اوراق از 5 هزار میلیارد ریال بیشتر نباشد) تعیین شده است.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقیمانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه برابر است با بازارگردانی به روش قیمت بازار با دامنه مظنه 2 درصد و حداقل سفارش انباشته.

در اطلاعیه آمده است که بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت « 137 درصد قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران بازدهی دو ساله حداقل 37 درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت پتروشیمی جم نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت « 138 درصد قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کند، بازدهی دوساله اوراق سلف در سررسید حداکثر 38 درصد خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه عرضه، زمان سررسید اوراق دو سال پس از عرضه اولیه بوده و دوره تحویل حداکثر یک ماه پس از تاریخ سررسید اوراق و حداقل اوراق جهت تسویه فیزیکی 2000 قرارداد معادل 20 تن محصول است.

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟