سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ 0 117

قیمت دلار در روز کاری جدید رشد کرد

رفتار احساسی بازار ارز

رفتار احساسی بازار ارز
فعالیت بازار در نخستین روز پس از تعطیلات برخلاف انتظار افزایشی آغاز شد. به‌طور معمول با اتمام تعطیلات سال نو و همزمان با بازگشت طرفین عرضه و تقاضا به بازار، بخشی از رشد قیمت‌های صورت گرفته در فضای کم عمق روز‌های تعطیل، جبران می‌شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، اما تشدید ریسک‌های سیاسی- نظامی سبب شد نرخ ارز فعالیت خود را افزایشی آغاز کند. انتشار خبر حملات هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق در عصر روز دوشنبه با تشدید ریسک‌های سیاسی در بازار موجب هیجانی شدن رفتار معامله‌گران و به تبع آن رشد نرخ ارز شد.

سیگنال‌های این‌چنینی چشم‌اندازی از تشدید درگیری‌های نظامی در منطقه را با خود به همراه آورده و در نتیجه انتظارات فعالان بازار را افزایشی می‌کند. نرخ شاخص‌های ارزی و قطعات مختلف سکه طلا نیز در بازار روز گذشته با توجه به این انتظارات روند‌های افزایشی قابل توجهی را آغاز کردند.

به‌طور مثال قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در بازار روز گذشته با خروج از کانال ۶۱ هزار تومانی به سطوح قیمتی انتهای کانال بالاتر رسید. البته رشد قیمت‌های مذکور در شرایط هیجانی بازار صورت گرفته و از حمایت کافی برخوردار نیستند.

بررسی‌های به‌عمل آمده از هسته مرکزی بازار ارز و طلای تهران گویای آن بود که بسیاری از معامله‌گران حاضر به خرید ارز یا سکه در ارقام پیشنهادی خود نبودند. یعنی هرچند فعالان بازار نرخ فروش سکه طلا طرح جدید در بازار روز گذشته را حوالی رقم ۴۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام می‌کردند، اما نرخ خرید بسیار پایین‌تر از این رقم بود.

به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت که حجم معاملات صورت گرفته در ارقام حال حاضر بازار به میزانی نیست که بتوان به تداوم آن امید داشت. تحلیلگران معتقدند که گشایش بازار و بازگشت بازیگران اصلی به فعالیت خود در روز‌های آینده همزمان با افزایش سطح عرضه توسط نهاد بازارساز می‌تواند بخشی از این رشد قیمت را تعدیل کند. همچنین برخی از این افراد بر این باورند که با گذشت زمان و عدم انتشار سیگنال منفی جدید نیز بازار از شرایط هیجانی خود فاصله گرفته و در نتیجه روند نرخ ارز کاهشی خواهد شد.

گفتنی است که علاوه بر افزایش حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سکه طلا طرح جدید در بازار روز گذشته، نیم و ربع سکه نیز با رشد قیمت‌های یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی و ۹۰۰ هزار تومانی به ترتیب در ارقام ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟