یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

سه پیشنهاد مهم مالیاتی وزیر اقتصاد به شورای هماهنگی اقتصادی دولت
وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارسال نامه ای به محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور از او خواست تا پیشنهادات سه گانه وزارتخانه متبوعش در حوزه اجرای موثرتر و مرحله ای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را در دستور کار بررسی و تصویب ستاد هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار دهد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از اکسپورتنا، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارسال نامه ای به معاون اقتصادی رئیس جمهور بر ضرورت تصویب و ابلاغ احکام مالیاتی در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تاکید کرد و گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در مهرماه سال 98 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و علیرغم اینکه قانونگذار برای اجرای آن 15 ماه در نظر گرفته، لیکن این قانون در دولت دوازدهم اجرایی نگردیده است.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم و استقرار تیم اقتصادی دولت در وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور، اجرای قانون مذکور به عنوان مهمترین اولویت سازمان امور مالیاتی کشور در نظر گرفته شده و سامانه مودیان از تاریخ 20 تیر 1401 پس از تولید و انجام تست های سرد و گرم وارد مرحله پیاده سازی شده است.

از طرفی نظر به اینکه قانون مذکور از حیث پیاده سازی و اجرا علاوه بر ایجاد سامانه و آمادگی سازمان امور مالیاتی کشور برای اجرا نیازمند آماده سازی، اطلاع رسانی و انجام برخی اقدامات توسط مودیان محترم مالیاتی بوده و از طرف دیگر میزان گستردگی در سطح کلیه فعالان اقتصادی اعم از خرد و کلان در کل کشور است، لذا اجرای مطلوب آن نیازمند در نظر گرفتن ملاحظات خاص و استفاده از کلیه ظرفیتهای حاکمیتی مخصوصا در دوره گذار می باشد، بنابراین اجرای مرحله ای و با مشوق های مورد نیاز، امکان انجام موفق طرح را به شدت افزایش خواهد داد.

از این رو برای اجرای مرحله ای قانون و عدم ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور نیاز است که احاکام مالیاتی زیر برای اجرای هر چه بهتر قانون در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب و ابلاغ شود.

  •     مفاد ماده 191 قانون مالیات های مستقیم تا پایان سال 1402 در خصوص اشخاص مشمول قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان که در اجرای ماده 2 این قانون توسط سازمان امور مالیاتی کشور به صورت مرحله ای فراخوان می شوند، جاری می باشد.
  •     مالیات بر ارزش افزوده خریدهای پرداختی مربوط به صورتحساب های صادره خارج از سامانه مودیان تا پایان دوره فراخوان های مرحله ای پس از رسیدگی قابل پذیرش می باشد.
  •     اجرای ماده 14 قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان شهریورماه سال 1401 به تعویق می افتد.

    ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟