یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته یکشنبه 8 خرداد 1401/ شماره 529
عناوین خبری امروز: کاهش قیمت ها با همکاری نیما و جهانی‌ها, کاهش 440 تومانی نیما طی یک هفته, بلاتکلیفی دلار در افزایش و کاهش

کاهش قیمت ها با همکاری نیما و جهانی‌ها
نهمین قیمت های پایه در سال 1401، امروز در حالی اعلام شد که کاهش 447 تومانی میانگین هفتگی دلار نیمایی و اُفت قیمت های جهانی، باعث ریزش قیمت پایه عمده کالاها شدند. دلار نیمایی در مسیر نزولی است و قیمت های پایه امروز با دلار 24,415 تومان محاسبه شد. در کنار کاهش 1.8 درصدی نیما، قیمت های جهانی هم در هفته گذشته نزولی بود و باعث شد عمده کالاها به جز پت بطری، با کاهش قابل توجهی مواجه شوند. پ پ شیمیایی 548R و 440L با 6.6 درصد کاهش، 2,521 تومان نسبت به هفته قبل، افت قیمت داشتند و در صدر جدول کاهشی ها ایستادند.

کاهش 440 تومانی نیما طی یک هفته
میانگین هفتگی دلار نیمایی، امروز به 24 هزار و 415 تومان رسید و نسبت به یکشنبه 1 خرداد 1401، 447 تومان کاهش یافت. نکته مهم دلار نیمایی امروز میانگین روزانه است که همچنان نزولی است و از 24 هزار و 300 تومان به 24 هزار و 200 تومان عقب نشینی کرده و احتمال کاهش بیشتر میانگین هفتگی در روزهای پیش رو را تقویت می کند.

بلاتکلیفی دلار در افزایش و کاهش
پس از کاهش روز گذشته، دلار آزاد امروز اما روندی افزایشی داشت و به 30 هزار و 750 تومان صعود کرد. دلار صرافی هم که روز گذشته 32 تومان رُشد داشت، امروز نیز افزایشی بود و تا ساعت 15:00 با 23 تومان رُشد، 25 هزار و 939 تومان قیمتگذاری شد.


ریزش یکپارچه قیمت های بازار

به دنبال کاهش قیمت های پایه، قیمت های بازار نیز همگی ریزشی شدند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس همگی کاهشی و سنگین فیلم، سنگین تزریقی و سنگین بادی بیشترین کاهش را داشتند و بین 200 تا 900 تومان کاهش را ثبت کردند. پ پ نساجی و پ پ شیمیایی که در جدول قیمت پایه ها بیشترین کاهش را داشتند، در قیمت های بازار نیز رکوردار بیشترین افت بودند و 700 تا 1300 تومان ریزش را رقم زدند. گروه پی وی سی نیز 200 تا 400 تومان نسبت به دیروز، کاهش قیمت داشت.

هفته آینده قیمت های پایه اعلام نمی شود
به علت تعطیلی شنبه و یکشنبه هفته آینده، دفتر توسعه صنایع پایین دستی، قیمت های پایه را محاسبه و اعلام نخواهد کرد و قیمت های پایه‌ی امروز، تا 22 خرداد یعنی دو هفته اعتبار داشته و مبنای معاملات بورس کالا خواهند بود.

ادامه روند کاهشی بورس تهران
بورس تهران که دیروز را کاهشی به پایان برد معاملات امروز را نیز کاهشی به پایان رساند و شاخص کل در خاتمه معاملات امروز با 19 هزار و 372 واحد کاهش به 1 میلیون و 534 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟