پودرهای میکرونیزه ایران

پلی تیز تولیدکننده مستربچ های نایلون و نایلکس

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته دوشنبه 19 اردیبهشت 1401/ شماره 515
عناوین خبری امروز: افزایش رقابت در گروه پ پ نساجی, دلار نیمایی کاهشی شد, بازگشت دلار به مسیر افزایش, پلی اتیلن ها کاهشی و پ پ ها افزایشی, سازمان حمایت خواستار برخورد قانونی با اروند و غدیر شد, تعرفه حمل از مبدا عسلویه بر اساس شاخص 4233 ریال 1401, کاهش بورس تهران بعد از دو روز افزایش

افزایش رقابت در گروه پ پ نساجی
برنامه معاملات به روال همیشگی برگشت و مطابق دوشنبه هر هفته، امروز معاملات کالاهای گروه پ پ نساجی و شیمیایی و پی وی سی ها در بورس کالا انجام شد. با افزایش 1000 تومانی قیمت پایه پ پ نساجی، رقابت های این گروه نسبت به هفته قبل افزایش یافت و از قیمت پایه تا 3 درصد به 1 تا 5 درصد رقابت رسید.

اما در مقابل گروه پ پ شیمیایی از 1 تا 24 درصد رقابت به قیمت پایه تا 19 درصد رقابت کاهش یافت. پی وی سی ها نیز همانند هفته قبل، بین 11 تا 19 درصد رقابت شدند.

دلار نیمایی کاهشی شد
میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 4 اردیبهشت تا دیروز، در عرض 2 هفته، 416 تومان افزایش پیدا کرده بود امروز کاهشی شد و با 40 تومان اُفت به 24 هزار و 923 تومان رسید. میانگین روزانه امروز نیز در کانال 24 هزار و 800 تومان سپری شد که این توقف احتمال کاهش بیشتر نیما در روزهای آینده را تقویت می کند.

بازگشت دلار به مسیر افزایش
دلار صرافی ملی که روز گذشته با 40 تومان کاهش، 25 هزار و 667 تومان قیمتگذاری شد، امروز افزایشی شد و هر دلار آمریکا در مجموع با 32 تومان رُشد تا ساعت 15.30، 25 هزار و 699 تومان قیمتگذاری شد. دلار آزاد نیز امروز روند افزایشی داشت و با 160 تومان رشد به 28 هزار و 560 تومان صعود کرد.

پلی اتیلن ها کاهشی و پ پ ها افزایشی
امروز قیمت پ پ های نساجی، بعد از رقابت های بورس کالا، افزایشی شد. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس همه گروه ها به جز سبک خطی روندی کاهشی داشتند.

همان طور که گفته شد، کالاهای گروه پ پ نساجی امروز بین 400 تا 700 تومان افزایش داشتند و رکوردار بیشترین افزایش قیمت های امروز بودند. پی وی سی ها بدون تغییر و پ پ های شیمیایی نیز، ترکیبی از بدون تغییر و کاهشی بودند.

سازمان حمایت خواستار برخورد قانونی با اروند و غدیر شد
سازمان حمایت به دنبال عدم رعایت کف عرضه توسط دو پتروشیمی اروند و غدیر و به استناد اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع تجارت که مقادیر موجودی قابل توجهی موجودی را نشان می دهد، از دفتر توسعه صنایع پایین دستی خواست در صورت عدم رعایت ضوابط، اقدام به اصلاح یا برخورد قانونی شود.

تعرفه حمل از مبدا عسلویه بر اساس شاخص 4233 ریال 1401
بر اساس افزایش نرخ های حمل اعلام شده از 10 اردیبهشت 1401، تعرفه حمل از مبدا عسلویه به شهرهای مختلف کشور اعلام شد.

کاهش بورس تهران بعد از دو روز افزایش
بورس تهران که روز گذشته را افزایشی به پایان رسانده بود امروز اما تغییر مسیر داد و کاهشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 12 هزار و 901 واحد کاهش به 1 میلیون و 540 هزار رسید.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

بابکوی شیمی

شیمیایی

به اشتراک بگذارید
https://wkpl.ir/c861
درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری