شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

بانک مرکزی

سیگنال مثبت ارزی رئیس‌کل

سیگنال مثبت ارزی رئیس‌کل

۱۹ مرداد ۱۴۰۲

روز گذشته محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک مرکزی کشور‌ در یک نشست حول محور عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم از چشم‌انداز مثبت بازار ارز خبر داد. فرزین با ارائه آماری در حوزه تامین ارز گفت: «تامین نرخ ارز در سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 8/ 6درصد افزایش یافته است و تاکنون 23 میلیارد و 822 میلیون دلار ارز تامین کرده‌ایم.»

3 مانع رشد دلار

3 مانع رشد دلار

۲۲ تير ۱۴۰۲

قیمت دلار در بازار روز چهارشنبه به سطوح قیمتی کانال 48 ‌هزار تومانی سرک کشید. بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از فعالان بازار انتظار چنین افت قیمتی را از نرخ ارز غیر‌رسمی نداشتند.

سورپرایز کاهشی دلار و سکه

سورپرایز کاهشی دلار و سکه

۱۸ خرداد ۱۴۰۲

روز گذشته نرخ دلار و سکه دچار نوسانات کاهشی شدند. دلار آزاد در روز چهارشنبه با حدود 590 تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین به 50 هزار و 390 تومان رسید. این رقم کمترین میزان در 45 روز کاری گذشته بوده است.

بوی توافق در بازار ارز

بوی توافق در بازار ارز

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

در جریان انتشار اخبار مثبت در زمینه روابط خارجی کشور سمت و سوی انتظارات فعالان بازار کاهشی شد. در روز‌های گذشته سیگنال‌هایی مبنی بر ارتباط طرفین قرارداد برجام از طریق واسطه‌ها منتشر شد.

افت دلار با اخبار پشت پرده

افت دلار با اخبار پشت پرده

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

روز گذشته برخی شایعات در زمینه روابط خارجی کشور و همین‌طور همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی سبب شد تا سمت و سوی انتظارات فعالان بازار تغییر کرده و نرخ ارز در معاملات غیررسمی کاهشی شود.

چرا دلار نریخت؟

چرا دلار نریخت؟

۹ خرداد ۱۴۰۲

انتظارات کاهشی موجود در بازار تشدید نشد. با انتشار خبر سفر هیثم ‌بن طارق، سلطان عمان به کشور در روز‌های اخیر احتمالاتی مبنی بر انتشار سیگنال برجامی از حاشیه این سفر مطرح شد. فعالان بازار بر این باور بودند که در صورت انتشار چنین سیگنال‌هایی احتمال وقوع روند کاهشی جدی در نرخ ارز وجود دارد.

دلار در کریدور آرامش

دلار در کریدور آرامش

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

نرخ شاخص ارزی در راستای روند کاهشی جدید خود در هفته پایانی اردیبهشت ماه به کانال‌های 50 و 51 هزار تومانی رسید.

2 اقدام بانک مرکزی برای بهبود فرایند تخصیص ارز

2 اقدام بانک مرکزی برای بهبود فرایند تخصیص ارز

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

بانک مرکزی از یک سو فرایند تخصیص ارز را کوتاه‌تر کرده و از طرفی برخورد جدی با فساد‌های احتمالی را در دستور کار قرار داده است.

دلار به دنبال کریدور جدید؟

دلار به دنبال کریدور جدید؟

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

روز گذشته روند نرخ شاخص ارزی در معاملات غیر‌رسمی بازار ارز تهران کاهشی بود. در حالی که در روز‌های میانی هفته قیمت دلار آزاد از سطوح قیمتی نیمه نخست کانال 52 هزار تومانی فاصله گرفته بود، دیروز مجددا نرخ ارز مذکور کاهش یافت و به نیمه دوم کانال 52 بازگشت. عده‌ای از کارشناسان بر این باورند که برآیند انتظارات موجود در بازار مثبت بوده و همین امر سبب ایجاد تمایلات کاهشی در نرخ ارز شده است.

فاصله‌گیری دلار از منطقه حساس

فاصله‌گیری دلار از منطقه حساس

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

روز گذشته نرخ شاخص ارزی در معاملات غیر‌رسمی بازار ارز تهران حدود 2 پله افزایش یافت و به مرز 2 کانال 52 و 53 هزار تومانی رسید. این در حالی است که در روز‌های اخیر و در راستای روند کاهشی جدید این ارز نرخ هر برگ دلار آزاد به محدوده نیمه نخست کانال 52 هزار تومانی رسیده بود.

شکل‌گیری هسته سخت بازار ارز

شکل‌گیری هسته سخت بازار ارز

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

مدت زمان نوسان نرخ دلار آزاد در محدوده کانال‌های قیمتی 50 و 51 هزار تومانی به 21 روز رسید. کارشناسان ارزی بازار تهران نیز با توجه به تمایل نرخ دلار غیر‌رسمی به کانال‌های مذکور این بازه قیمتی را هسته سخت اسکناس آمریکایی خواندند.

استراحت سکه، گرم کردن دلار

استراحت سکه، گرم کردن دلار

۳۱ فروردین ۱۴۰۲

بررسی‌های آماری به‌عمل آمده از روند بازار‌های مختلف در یک ماه نخست سال جدید حاکی از آن است که نرخ دلار غیر‌رسمی با حدود 68/ 8 درصد رشد، پیشتاز رقابت بازار‌ها بوده است.

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟