عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN

هستی کالر - کربی پلیمر

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

دو تصمیم و پیشنهاد مهم برای بازار محصولات پتروشیمی
بر اساس اطلاعات ویکی پلاست یک تصمیم و یک پیشنهاد مهم، در جلسه‌ی امروز کمیته مدیریت راهبردی تقاضا اتخاذ شده است.

تصمیم مهم در سمت تقاضا:
این هفته، وزارت صمت سهمیه پ پ های شیمیایی را بر اساس آمار تولید و مقدار خرید از بورس، (مشابه آنچه برای سهمیه های PVC و PP نساجی انجام گرفت) اصلاح می کند.

پیشنهاد مهم در سمت عرضه:
به زودی پیشنهاد مهمی از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای برای طرح و تصمیم گیری در کمیته تخصصی پتروشیمی مطرح می شود. بر اساس این پیشنهاد، برای رعایت کف عرضه های محصولات پتروشیمی، مهلت جبران کسری عرضه پتروشیمی ها از 2 هفته به 1 هفته تقلیل پیدا می کند.

پیش از این پتروشیمی ها در صورت عدم رعایت 3 هفته کف عرضه، 2 هفته مهلت داشتند تا کسری عرضه را جبران کنند؛ در پیشنهاد جدید، پتروشیمی ها در صورت عدم رعایت 2 هفته کف عرضه، 1 هفته مهلت خواهند داشت کسری را جبران کنند و در صورت عدم جبران، به تعزیرات معرفی می شوند.

دستورالعمل فعلی تنظمی بازار محصولات پتروشیمی به این قرار بود: "در راستای ایجاد ساز و کار مناسب برای رعایت کف عرضه و ضمانت اجرایی آن، بر اساس گزارش شرکت بورس کالای ایران در خصوص موارد عدم رعایت کف عرضه در مجموع عرضه سه هفته در یک گروه کالایی (مبنای شروع از هفته ابتدای ماه) و پس از اتمام مهلت دو هفته ای برای جبران کسری عرضه و عدم اجرای آن از جانب عرضه‌کنندگان، با استعلام و تایید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اقدام قانونی توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عمل می آید. موارد نقص فنی، تعمیرات اضطراری و کمبود خوراک با تأیید شرکت ملی صنایع پتروشیمی استثناء می باشند."

به گزارش ویکی پلاست، به رغم چند اقدام مهم در بازار پ پ های نساجی از جمله افزایش پیش دریافت از 10 به 50 درصد و کاهش 50 درصدی سهمیه خریداران، رقابت ها در بورس کالا فروکش نکرد و حتی در هفته گذشته برای پ پ های شیمیایی از مرز 100 درصد گذشت.

هفته قبل، بورس کالا در تصمیمی جدید برای کنترل بازار پ پ های نساجی، به خریداران مهلت داد تا 8 آبان، بارنامه های خرید خود را به بازرسی بورس کالا ارسال کنند.

این تصمیمات در حالی گرفته می شود که در سمت عرضه، میزان عرضه ها در هفته گذشته کاهش قابل توجهی یافت و پیشنهاد سازمان حمایت، در جهت حفظ کف عرضه، از سمت پتروشیمی هاست که در صورت افزایش حجم عرضه ها، احتمال کاهش رقابت در بورس کالا، دور از ذهن نیست.

پیشنهاد شما چیست؟

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک
 

 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
اشتراک SMS قیمت بورس و بازار