سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ 0

تثبیت افت دمای بازار ارز ادامه یافت

نزول دلار به زیر کانال ۶۰

نزول دلار به زیر کانال ۶۰
روند کاهشی بازار ارز شدت گرفت. در حالی که با شروع هفته جاری روند افزایشی نرخ ارز متوقف شد و در روز گذشته این روند تغییر فاز داد. دلار آزاد که در روز شنبه نتوانست وارد کانال ۶۱ هزار تومانی شود، در بازار دیروز به کانال ۵۹ بازگشت.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، تحلیلگران سقف فعلی بازار اسکناس آمریکایی را حوالی ۶۰هزار و ۸۰۰ تومان می‌دانند.به‌نظر می‌رسد شوک تقاضای ایجاد شده در بازار در حال فروکش کردن بوده و از شدت تاثیر‌گذاری ریسک‌های سیاسی نیز کاسته شده است.

تقاضای آخر سال گریبان‌گیر بازار ارز شده بود. در راستای رشد سطح تقاضا در هفته‌های گذشته نرخ ارز رشد چشمگیری را تجربه کرده و در قله‌های قیمتی معامله می‌شد.

تحلیلگران معتقد بودند که بخشی از این تقاضا به‌واسطه سفر‌های نوروزی و بخش دیگر آن تحت تاثیر انتظارات تورمی شکل گرفته است. بانک مرکزی نیز در مقابل با افزایش سقف ارز مسافرتی و همچنین تقویت بازار به روش‌های گوناگون ارزی و طلایی اقدام به مقابله با این رشد تقاضا کرد.

بررسی‌های به‌عمل آمده از بازار روز‌های اخیر نشان می‌دهد که مازاد تقاضا به مرور در حال از بین رفتن است. فعالان آزاد ارزی در میدان فردوسی و سبزه‌میدان با کاهش مراجعین مواجه شده و در مقابل مردم در حال مراجعه به صرافی‌های رسمی جهت برطرف‌سازی نیاز‌های خود در این بازار هستند.

از سوی دیگر کارشناسان معتقدند که شوک برخی انتظارات نگران‌کننده نسبت به آینده اقتصاد ایران، مانند مساله انتخابات آمریکا و روی کار آمدن نامزد‌های مخالف ایران‌ نیز کاهش یافته و بازار در حال بازگشت به شرایط عادی خود است.

بازار ارز قرمز شد

دیروز یکشنبه ۲۰ اسفند ماه روند نرخ شاخص‌های ارزی در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران کاهشی بود. هر برگ اسکناس آمریکایی که در بازار روز شنبه در نیمه دوم کانال ۶۰ هزار تومانی معامله می‌شد دیروز در ۲ حرکت کاهشی ابتدا به نیمه نخست کانال مذکور رسید و در ادامه وارد کانال پایین‌تر شد.

دلار صبح دیروز حوالی رقم ۶۰هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد و در آخرین معاملات روز گذشته با حدود هزار و ۲۰۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه در رقم ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

افت قیمت‌های بازار ارز در روز گذشته تنها مختص به نرخ دلار نبود. یورو در عصر دیروز ۹۵۰ تومان کاهش یافته و در رقم ۶۵ هزار و ۲۰۰ تومان عرضه شد. پوند نیز با هزار و ۱۰۰ تومان کاهش حوالی رقم ۷۶ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.

نرخ دلار آزاد تاثیر مستقیمی بر محاسبه قیمت قطعات مختلف سکه در بازار ایران دارد. در نتیجه با افت قیمت ارز در روز گذشته سکه طلا نیز حدود ۹۳۰ هزار تومان افت قیمت را تجربه کرد و در رقم ۳۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین قیمت نیم و ربع سکه نیز در عصر دیروز به ترتیب ۳۵۰ و ۴۵۰ هزار تومان کاهش یافت.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟