چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ 0

آیا قیمت ارز به ثبات می‌رسد؟

رشد محدود دلار تهران

رشد محدود دلار تهران
روند معاملات دلار در روز گذشته نشان داد که این ارز برای گذر از کانال ۵۵ هزار تومان و ورود به کانال‌های پایین‌تر هنوز آمادگی کافی ندارد. معاملات در روز شنبه از قدرت کافی برای تثبیت نرخ ارز در محدوده قیمت ۵۴ هزار تومان برخوردار نبود و عدم پیروی بازارهای وابسته مانند طلا هم نشان از این موضوع داشت.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، عاملات فردایی در روز تعطیل یکشنبه هم نشان می‌داد که‌ گرای بازار بیشتر به سمت افزایش قیمت در کوتاه مدت است و در نتیجه این موضوع ظاهرا هنوز فروشندگان توانایی کاهش قیمت دلار را در روزهای پیش‌رو نخواهند داشت.

در روز دوشنبه بازهم طلا تصمیم گرفت در خلاف جهت قیمت ارز شنا کند. بر اساس آمار معاملات بازار طلا در تهران، سکه تمام طرح جدید با قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کار خود در این روز پایان داد که از این منظر، حدود ۹۰ هزار تومان به نسبت روز شنبه کاهش قیمتی را تجربه کرده است.

روند نوسانی معاملات در روز دوشنبه نشان می‌دهد که تاثیر اخبار ژئوپلیتیک در بازار به حداقل رسیده و بیشتر عرضه و تقاضا در بازار ارز بر قیمت اثرگذار بوده است. این تغییرات بیشتر به معاملات سوداگرانه در بازار ارتباط داشته و فعلا دلیل خاصی برای صعود قیمت ارز در بازار دیده نمی‌شود.

بانک مرکزی هم طی روزهای شنبه و دوشنبه حدود ۵۷۲ میلیون دلار حواله ارز نیمایی تزریق کرده که در کنترل عرضه و تقاضا در بازار بی‌تاثیر نبوده است. بر اساس داده‌های بانک مرکزی حدود ۲۲۰ میلیون دلار از این حواله‌ها در بازار خریدار داشته که یعنی حدود ۳۸ درصد از حواله‌های عرضه شده متقاضی داشته است. بازار طلا هم مانند روز شنبه از بازار دلار پیروی نکرد.

درحالی که قیمت دلار روند صعودی داشته و به نسبت روز شنبه حدود ۴۰۰ تومان رشد داشته، قیمت طلا حرکتی نزولی را ثبت کرده است. بر اساس آمار معاملاتی روز دوشنبه، قیمت سکه تمام طرح جدید در رقم ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داده که به نسبت روز شنبه حدود ۹۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

در طرف دیگر قیمت نیم سکه و ربع سکه همسویی بیشتری با دلار داشته و هرکدام رشد قیمت داشته‌اند. به این ترتیب قیمت نیم‌سکه با ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان (۱۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز شنبه) و قیمت ربع سکه هم با ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان (۱۴۵ هزار تومان افزایش به نسبت روز شنبه) به کار خود پایان دادند. قیمت طلای ۱۸ عیار هم تغییر ۱۳ هزار تومانی داشته که چندان چشمگیر نیست.

با توجه به آمار معاملات فردایی، انتظار می‌رود که معامله‌گران دلار همچنان به دنبال رشد قیمت باشند و چندان تمایلی برای پایین آوردن قیمت نداشته باشند. اما اخبار سیاسی و اقتصادی روزهای آینده هم در جو بازار بی‌تاثیر نخواهد بود. فعلا فضای اقتصادی و سیاسی کشور نشان‌دهنده مخابره شدن اخبار خاصی نیست و در نتیجه این موضوع، عرضه و تقاضا احتمالا تاثیر بیشتری بر تغییرات قیمتی داشته باشد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟