چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته سه شنبه 21 شهریور 1402/ شماره 833
عناوین مهم امروز : ادامه افزایش رقابت پلی‌اتیلن ها ، ثبات در بازار دلار،قیمت‌های بازار بدون تغییر یا کاهشی

ادامه افزایش رقابت پلی‌اتیلن ها  
مطابق سه‌شنبه هر هفته، معاملات پلی اتیلن ها، پت های بطری و نساجی، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS، امروز در بورس کالا انجام شد. رقابت‌های امروز، به جز گروه پت نساجی ، در سایر گروه ها، افزایشی بود.

سنگین تزریقی که هفته قبل با قیمت پایه تا 24 درصد معامله شده بود، امروز با قیمت پایه تا 25 درصد رقابت، معامله شد.
سبک خطی از قیمت پایه تا 2 درصد به قیمت پایه تا 23 درصد رقابت رسید و سنگین فیلم از قیمت پایه تا 4 درصد به قیمت پایه تا 9 درصد رقابت رسید.
سنگین اکستروژن هم بین قیمت پایه تا 4 درصد رقابت شد درحالی‌که هفته پیش با قیمت پایه معامله شده بود. رقابت در گروه سبک فیلم هم از قیمت پایه تا 26 درصد رقابت در هفته گذشته به قیمت پایه تا 29 درصد رقابت کاهش یافت.
پت بطری نیز از 72 تا 92 درصد به 87 تا 109 درصد رقابت رسید و در مقابل رقابت در گروه پت نساجی کاهشی شد و از 16 تا 47 درصد به 23 تا 31 درصد رقابت، افزایش یافتند.


ثبات در بازار دلار
دلار آزاد که روز گذشته، جمعا 70 تومان کاهش داشت و بازار را با 49 هزار 600 تومان به پایان برده بود، معاملات امروز را با 49 هزار و 450 تومان آغاز کرد. دلار در ادامه افزایش چشمگیری نداشت و در نهایت تا ساعت 16 ، هر دلار، با 50 تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 49 هزار و 650 تومان پیشنهاد می‌شد. در مرکز مبادله ارز و طلای کشور نیز، دلار نسبت به یکشنبه، تغییری نداشت و 41 هزار و 282 تومان قیمت خورد.


قیمت‌های بازار بدون تغییر یا کاهشی

قیمت‌های بازار امروز ترکیبی از کاهش و بدون تغییر بودند.  در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، همه گروه ها کاهشی بودند و بین 100 تا 400 تومان افت داشتند.
عمده کالاهای گروه پ پ نساجی بدون تغییر بودند و چند گرید در MFIبالاها تا 1000 تومان رشد داشتند.
پ پ های شیمیایی هم ترکیبی از بدون تغییر، افزایشی یا کاهشی بودند. برخی کالاهای این گروه از 3000تومان کاهش تا 1000 تومان افزایش را ثبت کردند. پی وی سی ها، 500 تومان پایین تر از دیروز پیشنهاد شدند و پت های بطری، بدون تغییر باقی ماندند.


صعود برنت به 91 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 90 دلار و 64 سنت به پایان رسانده بود، بازار امروز را با صعود به 91 دلار آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15 به 91 دلار و 23 سنت رسید.

چراغ بورس سبز شد
بعد از کاهش977 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، امروز بازار سرمایه صعودی شد و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 4 هزار و 632 واحد، به 2 میلیون و 127 هزار واحد رسید


ویکی پلاست؛ مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
اشتراک قیمت های بازار با SMS و ایمیل قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟