چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 18 شهریور 1402/ شماره 830
عناوین مهم امروز : تداوم افزایش قیمت‌های جهانی،کاهش اندک نرخ فروش حواله ارز،تلاش ناموفق دلار در صعود به 50 هزار تومان


تداوم افزایش قیمت‌های جهانی

مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه 8 سپتامبر 2023، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، قیمت های جهانی، ترکیبی از افزایش و کاهش بودند.  در نشریه پلتس، پلی استایرن های معمولی و مقاوم و سبک خطی بیشترین کاهش را داشتند و سایر گروه‌ها، روندی افزایشی داشتند. در نشریه آیسیس، قیمت‌ها عمدتا روندی افزایشی داشتند و بیشترین رشد به سنگین بادی و سنگین فیلم و پ پ های نساجی و شیمیایی اختصاص داشت، در مقابل پی وی سی‌ها کاهشی بودند.

کاهش اندک نرخ فروش حواله ارز
نرخ فروش حواله ارز مبادله‌ای امروز به 37 هزار و 530 تومان رسید که نسبت به نرخ اعلام شده قیمت‌های پایه، در روز 13 شهریور، 45 ریال کاهش دارد. قیمت های پایه فردا در حالی اعلام خواهد شد که میانگین هفتگی فروش حواله در بازار متشکل ارزی مبنای قیمت‌گذاری خواهد بود و قیمت های آیسیس عمدتا افزایشی بودند.

تلاش ناموفق دلار در صعود به 50 هزار تومان
دلار آزاد که هفته گذشته، جمعا 700 تومان افزایش داشت و بازار را با 49 هزار و 750 تومان به پایان رسانده بود، امروز و هفته جدید را با 49 هزار و 950 تومان آغاز کرد و در ادامه به کانال 50 هزار صعود کرد، اما مجددا به کانال 49 هزار تومان بازگشت. در نهایت تا ساعت 15، هر دلار، با 100 تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت هفته گذشته، 49 هزار و 850 تومان پیشنهاد می‌شد. در مرکز مبادله ارز و طلای کشور نیز، دلار نسبت به پنجشنبه، تغییری نداشت و 41 هزار و 283 تومان قیمت خورد.


نوسان در قیمت‌های بازار

قیمت‌های بازار امروز ترکیبی از کاهش، افزایش و یا بدون تغییر بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی، سنگین  و سبک فیلم با 200 تا 2,200 تومان افزایش بیشترین رشد قیمت امروز را ثبت کردند. در مقابل سنگین تزریقی و سبک خطی با 400 تا 1,900 تومان کاهش نسبت به روز پنجشنبه پیشنهاد شدند.
در گروه پ پ نساجی، قیمت‌ها بدون تغییر بودند. پ پ های شیمیایی، هم ترکیبی از بدون تغییر و کاهشی بودند و در کاهشی‌ها بین 1000 تا 2000 تومان افت داشتند. پی وی سی ها 300 تومان کمتر از پنجشنبه پیشنهاد شدند و پت‌های بطری هم 1000 تومان افت قیمت پیدا کردند.

صعود 2 دلاری برنت در یک هفته
برنت که معاملات هفته گذشته را با 88 دلار آغاز کرده بود، در طی هفته بین 88 تا 90 دلار نوسان داشت و در نهایت بازارهای جهانی، روز جمعه با 90 دلار به پایان رسیدند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 90 دلار و 44 سنت بود.

ریزش 21 هزار واحدی بورس تهران در آغاز هفته
بعد از صعود 46 هزار و 164 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و هفته جدید را نزولی آغاز کرد و شاخص کل در پایان معاملات با ریزش 21 هزار و 308 واحدی، به 2 میلیون و 129 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست؛ مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
اشتراک قیمت های بازار با SMS و ایمیل قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟