دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته چهارشنبه 12 بهمن 1401/ شماره 695
عناوین خبری امروز: ثبت رکورد بیشترین نسبت معاملات به عرضه, عدم تغییر دلار نیمایی, آرامش در بازار ارز

ثبت رکورد بیشترین نسبت معاملات به عرضه
کارنامه معاملات محصولات پلیمری در هفته دوم بهمن ماه در حالی بسته شد که عرضه ها 5 هزار و 66 تن و معاملات 2 هزار و 673 تن نسبت به هفته گذشته، کاهش یافت. 
آنچه در مورد معاملات این هفته باید بدانیم:
- 95.7 درصدِ عرضه ها، معامله شد و درصد معاملات به عرضه‌ی این هفته، رکورد بیشترین درصدِ سال بود. عرضه ها و تقاضا و معاملات نیز در رتبه دوم بیشترین عرضه ها و تقاضا و معاملات سال قرار گرفتند.
- جمع معاملات این هفته 103 هزار 521 تن بود که 2 هزار و 673 تن، کمتر از هفته قبل است.
- رقابت خریداران در معاملات کالاهای پ پ ها و پی وی سی، کمتر از هفته قبل بود و در مقابل پلی اتیلن ها همانند هفته قبل رقابت شدند.
گزارش بازار این هفته محصولات پلیمری را در پست تحلیلی فردا، پنج‌شنبه 13 بهمن ماه در ویکی پلاست دات آی آر، بخوانید.

عدم تغییر دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز نیز ثابت ماند و عدد 28 هزار و 371 تومان نسبت به دیروز، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان باقی ماند.

آرامش در بازار ارز
دلار که بازار روز گذشته را با قیمت 44 هزار و 680 تومان به پایان رسانده بود، بازار امروز را با کاهشی اندک و 44 هزار و 600 تومان آغاز کرد و تا این ساعت، نوسان مهمی نداشت. دلار آزاد تا ساعت 15، با 70 تومان افت نسبت به آخرین قیمت دیروز، 44 هزار و 610 تومان پیشنهاد می‌شد. قیمت دلار در صرافی‌ها، 75 تومان نسبت به آخرین نرخ روز گذشته افزایش داشت و امروز طبق آخرین تغییرات، نرخ 43 هزار و 627 تومان در تابلو ثبت شد. نرخ دلار در بازار متشکل ارزی هم، 43 هزار و 196 تومان بود. بر اساس آخرین قیمت ها، اختلاف بین دلار صرافی و آزاد، در مرز 1000 تومان است.

قیمت های بازار عمدتاً کاهشی
قیمت های بازار درپی آرامش بازار ارز، عمدتاً روندی کاهشی و یا بدون تغییر داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین فیلم، سبک فیلم و سنگین بادی بیشترین کاهش را داشتند و بین 100 تا 700 تومان اُفت را ثبت کردند که این تغییرات، برآیند معاملات روز گذشته بورس کالاست. در گروه پ پ های نساجی، mfi بالاها کاهشی بودند و بین 200 تا 500 تومان افت را رقم زدند و mfi پایین ها بدون تغییر باقی ماندند. در پ پ های شیمیایی نیز شاهد کاهش 1000 تومانی برخی گریدها بودیم، البته قیمت کالاهای زیادی از این گروه نیز، بودن تغییر بود. پی وی سی هم امروز بین 500 تا 1800 تومان کاهش را تجربه کرد.

صعود برنت به 85 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 84 دلار آغاز کرده بود، در ادامه افزایشی شد و با 1 دلار رُشد به 85 دلار رسید. برنت بازار امروز را نیز با 85 دلار، آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15 به 85 دلار و 27 سنت رسید.

کاهش 54 هزار واحدی بورس در یک هفته
بعد از رشد 16 هزار و 873 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، بورس تهران امروز را هم افزایشی به پایان رساند و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 675 واحدی، به 1 میلیون و 557 هزار واحد رسید. جمعا، شاخص کل بورس تهران، طی این هفته 54,732 واحد ریزش داشت.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟