چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

رجا پلاست

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته چهارشنبه 28 دی 1401/ شماره 685
عناوین خبری امروز: افزایش رقابت های پلی اتیلن ها, دلار نیمایی در کُما, صعود دلار آزاد به 42 هزار تومان

افزایش رقابت های پلی اتیلن ها
به دلیل تعطیلی روز یکشنبه، معاملات پلی اتیلن ها، پت های بطری و نساجی، پلی استایرن های انبساطی و گروه ABS، امروز در بورس کالا انجام شد و پس از افزایش رقابت های دیروز و همچنین کاهش عرضه ها به دلیل عدم عرضه 5 پتروشیمی گروه باختر، رقابت های امروز هم، روندی افزایشی داشتند. گروه سبک خطی، سنگین فیلم و سنگین تزریقی بیشترین افزایش رقابت را داشتند.

سبک خطی که هفته قبل بین 5 تا 13 درصد رقابت شده بودند امروز با رقابتی بین 8 تا 19 درصد رقابت شدند. سنگین فیلم هم از 13 تا 23 درصد به 28 تا 37 درصد رقابت در این هفته رسیدند. سنگین تزریقی هم که هفته قبل بین قیمت پایه تا 5 درصد معامله شدند امروز با رقابتی 16 درصد معامله شدند. در مقابل گروه پلی استایرن انبساطی به دلیل عرضه شدن کالاهای پتروشیمی انتخاب امروز رقابت کاهشی داشتند و بین قیمت پایه تا 19 درصد معامله شدند در صورتیکه هفته پیش با رقابتی بین 37 تا 94 درصد معامله شدند.

دلار نیمایی در کُما
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز هشتمین روز بدون تغییر خود را گذراند و عدد 28 هزار و 371 تومان نسبت به دیروز، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان باقی ماند.

صعود دلار آزاد به 42 هزار تومان

دلار که بازار روز گذشته را با قیمت 41 هزار و 950 تومان به پایان رسانده بود، بازار امروز را با صعود به کانال 42 هزار تومان و قیمت 42 هزار و 50 تومان آغاز کرد. دلار آزاد تا ساعت 15، با 280 تومان رشد نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، 42 هزار و 230 تومان پیشنهاد می‌شد. دلار در صرافی ملی نیز امروز جمعا با 431 تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، 39 هزار و 186 تومان قیمتگذاری شد. نرخ دلار در بازار متشکل ارزی نیز، امروز 38 هزار و 736 تومان است.
قیمت های بازار ترکیبی از کاهش و افزایش

قیمت های بازار امروز ترکیبی از کاهش و افزایش بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس همه گروه ها روندی افزایش داشتند و سنگین بادی، سنگین تزریقی و سبک خطی بیشترین افزایش را داشتند و بین 200 تا 700 تومان رُشد را ثبت کردند.
در گروه پ پ های نساجی نیز mfi بالا ها افزایشی بودند و تا 200 تومان رُشد را رقم زدند و در مقابل mfi پایین ها نزولی بودند و بین 400 تا 700 تومان ریزش را ثبت کردند و سایر کالاها نیز بدون تغییر بودند.
پ پ های شیمیایی نیز عمدتاً افزایشی بودند و بین 500 تا 3000 تومان رُشد را ثبت کردند.
پی وی سی ها نیز تا 500 تومان پایین تر از روز گذشته پیشنهاد شدند.

صعود برنت به 86 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 84 دلار به پایان رسانده بود، بازار امروز را با 2 دلار افزایش و قیمت 86 دلار آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15 به 86 دلار و 94 سنت رسیده است.

سبزپوشی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته
بعد از رشد 6 هزار و 372 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، بورس تهران، امروز را هم افزایشی به پایان رساند و شاخص کل در خاتمه معاملات با رشد 2 هزار و 95 واحدی، به 1 میلیون و 689 هزار واحد رسید.جمعا، شاخص کل بورس تهران، طی این هفته 37,072 واحد رشد کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟