دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

رجا پلاست

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
دوشنبه ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۲۷ 0

wikiplast.ir

دو سوم ظرفیت صنایع پلیمری خالی است

دو سوم ظرفیت صنایع پلیمری خالی است
مدیرکل دفتر صنایع پلیمری و شیمیایی وزارت صمت گفت: ظرفیت تولید در صنایع پلیمری ۲۵میلیون تن است که سال گذشته یک‌سوم این ظرفیت مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن صفدری افزود: ظرفیت تولید ایجادشده در صنایع پلیمری مربوط به واحد‌‌‌های تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری با ۴۰‌درصد پیشرفت فیزیکی است و در سال ۱۴۰۰، ۸میلیون و ۸۴‌هزار تن محصولات پلیمری توسط مجتمع‌‌‌های پتروشیمی تولید شده است.

وی با اشاره به میزان نیاز کشور به محصولات پلیمری گفت: براساس سهمیه‌‌‌ای که برای ۴‌هزار و ۸۷۰واحد تولیدی صنایع پایین‌دستی در سامانه بهین‌یاب به ثبت رسیده است، نیاز واحد‌‌‌ها ۷۲۰‌هزار تن برآورد و مازاد آن صادر می‌شود.

صفدری افزود: در ۹ماهه امسال، ۳میلیون و ۶۶۵‌هزار و ۲۲۵تن انواع محصولات پلیمری در بورس عرضه شده و با توجه به مازاد بر تولید، بخش عمده این تولیدات صادر می‌شود.

مدیرکل دفتر صنایع پلیمری و شیمیایی وزارت صمت با انتقاد از رقابت قیمت محصولات پلیمری در بورس گفت: با وجود آنکه تولید محصولات پلیمری بیشتر از مصرف کشور است، به دلیل رقابت قیمتی که در بورس‌کالا برای این محصولات وجود دارد، با قیمت بالا عرضه می‌شود و همین رقابت به افزایش قیمت تمام‌شده محصولات پلاستیکی می‌انجامد و در نهایت هزینه این رقابت را مردم می‌‌‌پردازند.

صفدری با اشاره به تخلف برخی از مجتمع‌‌‌های پتروشیمی در صادرات محصولات پلیمری، افزود: متاسفانه پتروشیمی‌ها، برخی کالا‌‌‌هایی را که صادرات آنها ممنوع شده، صادر می‌کنند.

به همین دلیل اخیرا مصوبه‌‌‌ای با این مضمون در ستاد تنظیم بازار تدوین و ابلاغ شد که مجتمع‌‌‌های پتروشیمی و سایر تولیدکنندگانی که کالای آنها در بورس عرضه می‌شود، در صورت رعایت حداقل عرضه، می‌‌‌توانند مجوز صادرات را از وزارت صمت دریافت کنند.

وی تصریح کرد: با این دستورالعمل می‌‌‌توان صادرات محصولاتی را که بازار آنها ملتهب است یا در داخل با ارزش‌افزوده بیشتری قابلیت تولید دارند، مدیریت کرد و وزارت صمت به این موضوع به صورت جدی ورود کرده و حتما صادرات آنها را محدود می‌کند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟