یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

مقالات وایندر چیست؟
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ۱۰:۳۴ 0 136

wikiplast.ir

وایندر چیست؟

وایندر چیست؟
وایندر یا کلاف کن در صنعت پلیمر به دستگاهی اطلاق می شود که در انتهای خط تولید لوله های پلی اتیلن قرار میگیرد. این خط تولید شامل اکسترودر، وان وکیوم و خنک کننده، دستگاه کشش، اره میزی و در نهایت وایندر می باشد.و وظیفه کلاف کردن لوله ها را به عهده دارد. با توجه به اینکه کلاف کردن لوله ها با استفاده از دست یا ابزار دیگری امکان پذیر نیست، به همین دلیل خط تولید لوله های پلی اتیلن نیاز به وایندر دارند.

لوله های پلی اتیلن به دلیل انعطافی که دارند به صورت کلاف پیچیده می شوند. طول کلاف ها بسته به سایز و فشار لوله ها متغیر است. در واقع هر چه سایز لوله ها بزرگتر باشد طول کلاف کاهش می یابد. به عنوان مثال لوله های پلی اتیلن با فشار 16 بار و سایز 110 میلی متر دارای کلاف هایی به طول 100 متر هستند و لوله های کوچکتری مثل لوله های 32 میلی متری دارای کلاف های 400 متری می باشند.

سرعت حرکت وایندر

سرعت وایندر (کلاف کن) باید با سرعت خط تولید هماهنگ باشد به همین دلیل سرعت وایندر باید قابل تنظیم باشد و بتواند با خط تولید و دیگر تجهیزات هماهنگ باشد. تنظیمات سرعت وایندر از طریق تابلو برقی که در آن تعبیه شده است انجام می پذیرد.

نحوه کار وایندر

وایندرها دارای بازوهایی هستند که با شلنگ کونیک دار بادی یا شلنگ پنوماتیک به تابلو برق دستگاه وصل می شود. این بازوها با کمک جک پنوماتیکی که در پشت بازوها قرار دارند باز و بسته می شوند. جک پنوماتیک وظیفه ی باز و بسته کردن بازوها رو به عهده دارد ولی نقشی در چرخش کلاف کن ایفا نمی کنند. قسمتی که باعث چرخیدن کلاف کن می شود، موتور گیر بکس است. موتو گیر بکس با نیرویی که وارد میکند باعث چرخیدن واینر میشود.

واینر ها مجهز به استپ موتور و کنترل PLC ، موتر گیر بکس و  ریل ساچمه ای مهستند که با دقت بالا و استهلاک پایین کلاف های منظمی را تولید میکنند.

البرز پلیمر سپاهان

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
کانال ویکی پلاست اشتراک قیمت ها کانال تلگرام تماس با ما
حساب و کتاب راحته! وقتی سپیدار کنارته
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟