یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

سپند پلیمر پیشرو؛ تولیدکننده انواع گرانول پی وی سی PVC

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

با انجام این کارها محیط‌کار شادی را برای کارکنان ایجاد کنید
فراهم کردن محیطی شاد برای کارکنان، از اصول مهم دنیای کسب و کار است. شادابی و روحیه مثبت کارکنان تاثیر چشم‌گیری در افزایش کارایی، خلاقیت و رضایت شغلی آن‌ها داشته و ثبات شغلی و وفاداری آن‌ها را افزایش خواهد داد.

عدم توجه کارفرمایان و مدیران به شادی و روحیه کارکنان در طولانی‌مدت نتایج نامطلوبی بر جا خواهد گذاشت. در این صورت، ترک کار کارکنان بیشتر اتفاق می‌افتد، اشتباهات بیشتری از آن‌ها دیده می‌شود و بیشتر دچار حوادث شغلی می‌شوند.

در این مقاله راهکارهایی را معرفی می‌کنیم که باعث ایجاد محیطی شاد و دلپذیر برای کارکنان خواهد شد.

اما چگونه محیط کاری شاد را برای کارکنان فراهم کنیم؟

در مواجهه با آن‌ها خوش برخورد باشید

سلام و خوش‌آمدگویی ابتدای صبح، شادی و نشاط را وارد محیط کار می‌کند، بدون شک تمام کارکنان شادی در محیط‌کار را دوست دارند، این شادی را به آن‌ها هدیه دهید.

لبخند شما به عنوان کارفرما یا مدیر این احساس را به کارکنان منتقل می‌کند که از بودن آن‌ها خوشحالید و از آن‌ها می‌خواهید با عشق و رغبت بیشتری وظایف‌شان را انجام دهند. کارکنان با دیدن حس شادی و سرزندگی در رفتارتاناعتماد به نفس و انگیزه بیشتری پیدا کرده و از این رفتار شما تقلید می‌کنند که در نتیجه احساس بهتری بین همکاران ایجاد می‌شود.

بهتر است گاهی به بخش‌های مختلف سر زده و با کارکنان صبحت کنید، مثلا از آن‌ها بپرسید که آخر هفته خوبی داشته‌اند؟ در انجام پروژه‌ای که به آن‌ها محول شده نیاز به کمک دارند؟

از کارکنان خود قدردانی کنید

تعریف و قدردانی کردن از کارکنان باعث ایجاد احساس وفاداری و نشاط در آن‌ها شده و اعضای تیم برای پیشرفت سازمان مشتاق و هیجان‌زده خواهند شد.باید پیشرفت و تلاش کارکنان خود را ببینید و راه‌های خوبی برای قدردانی و تشویق آن‌ها پیدا کنید.

اهداف سازمان را برای آن‌ها شرح دهید

برای این‌که کارکنان احساس خوبی درباره شغل خود و سازمان‌شان داشته باشند باید آن‌ها را در جریان ماموریت و هدف شرکت قرار داد تا درک کاملی در این‌باره داشته باشند  به عنوان کارفما یا مدیر موظفید کارکنانتان را با اهدف شغلی خود آشنا کنید، شرحی از وظایف هر‌ بخش و دلیل انجام آن به کارکنان بدهید زیرا افراد با دیدن تمام زوایای کار احساس بهتری به شغل خود پیدا کرده و بیش از قبل مشتاق موفقیت سازمان می‌شوند.

بین کار و زندگی کارکنان تعادل ایجاد کنید

بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها به ایجاد تعادل زندگی و کار اهمیت می‌دهند. سازمان‌ها باید به گونه‌ای رفتار کنند که کارکنان سازمان یا اعضای تیم به این درک برسند که به آن‌ها به چشم یک کارمند وفادار نگاه می‌کنند که در خارج از محل کار، یک زندگی شخصی دارند که همان‌قدر برایشان مهم است و باید بین این دو تعادل ایجاد شود. گاهی به آن‌ها فرصت دهید بتوانند به صورت دورکاری وظایف شغلی‌شان را انجام دهند، از زمانی به عنوان تعطیلات استفاده کنند، برنامه‌های سلامتی و بهداشتی برای آن‌ها تدارک دیده شود و کارکنانی که صاحب فرزند هستند مزایایی دریافت کنند. همین کارهای ساده باعث می‌شود به رضایت شغلی برسند و بهره‌وری‌شان افزایش یابد.

به سلامت جسمی و روحی آن‌ها توجه داشته باشید

کارکنان ساعات زیادی از شبانه روز را در محیط‌کار می‌گذرانند و لازم است به وضعیت سلامتی آن‌ها، تغذیه، تمرینات فیزیکی، تهویه مناسب، بیمه درمانی، کاهش استرس و استراحت کافی آن‌ها توجه داشته باشید.این‌که کارکنان به این درک برسند کارفرما به سلامتی و سبک زندگی آن‌ها اهمیت می‌دهد تاثیر زیادی در ایجاد حس بهتر و شادی و سرزندگی آن‌ها دارد.

کارکنان جدید را از بین افراد شاد و مثبت‌اندیش انتخاب کنید

افرادی را استخدام کنید که روحیه شاد و مثبت اندیش دارند تا این شادی را به همکاران و اطرافیان خود نیز انتقال دهند و نشاط سازمانی را به ارمغان بیاورند. حتما می‌دانید شادی و خوش بینی مسری است و کارکنان شاد می‌توانند این شادی را در سازمان حکم‌فرما کنند. پس در هنگام مصاحبه شغلی علاوه بر توانایی‌‌های فنی و سطح تحصیلات طرف مقابل، به زبان بدن، حالت چهره، رفتار و واکنش‌های او نیز توجه کنید تا بتوانید بهترین و شادترین کارمندان را در شرکت استخدام کنید.

به آن‌ها اعتماد داشته باشید

کارکنان وقتی می‌بینند مورد اعتماد کارفرما هستند با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری به فعالیت‌های شغلی خود می‌پردازند اما اگر مدام تحت کنترل رئیس باشند در انجام وظایف روزانه خود دچار مشکل می‌شوند و به مرور زمان از شغل خود متنفر خواهند شد. اصلا کار خوبی نیست از کارکنان خود بخواهید تمام کارهای روزانه‌شان را ثبت کنند، زیرا باید به اعضای تیم حس اعتماد و آزادی خلاقانه که لایقش آن‌اند را بدهید و انتظارات معقولانه‌ای از آن‌ها داشته باشید.به کارکنان اعتماد داشته و به آن‌ها فرصت دهید در شرایط مختلف بدون کنترل شما تصمیمات درست بگیرند، با این کار اعتماد به نفس آن‌ها بالا رفته، روحیه و انگیزه‌شان تقویت می‌شود و خود را به اهداف سازمان متعهد می‌دانند. گاهی به اعضای تیم اجازه دهید کنترل و رهبری جلسات را به دست بگیرند و کارکنان باتجربه تر در مواقعی که در دسترس نیستید تصمیمات اجرایی را اتخاذ کنند.

در محیط‌کار تنوع ایجاد کنید

این‌که یکی از کارکنان برای ساعات طولانی در یک جا بنشیند و با مشتریان صحبت کند قطعا خسته و دل‌زده خواهد شد. سعی کنید در محیط کار تنوع ایجاد کنید تا نشاط و سرزندگی را به اعضای تیم هدیه داده و از کسل شدن جو جلوگیری کنید.مثلا گاهی جلسات را در فضای باز یا در محیطی خارج از محیط کار برگزار کنید. حتی می‌توانید به کارکنان  اجازه دهید روز خاصی از ماه را در منزل بمانند و در کنار خانواده باشند.
منبع
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره فوری با کارشناس فروش مستربچ | اینجا کلیک کنید
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟