ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته دوشنبه 30 خرداد 1401/ شماره 543
عناوین خبری امروز: معاملات پ پ نساجی و پی وی سی به قیمت پایه رسید, صعود نیما به 25 هزار و 200 تومان, دلار آزاد کاهشی و دلار صرافی افزایشی

معاملات پ پ نساجی و پی وی سی به قیمت پایه رسید
امروز مطابق روزهای دوشنبه معاملات کالاهای گروه پ پ و پی وی سی در بورس کالا انجام شد و علی رغم افزایش قیمت پایه گروه پ پ، رقابت کالاهای این گروه کاهشی شد و از 1 تا 3 درصد رقابت در هفته قبل به قیمت پایه رسید. در مقابل، در گروه پ پ شیمایی به دلیل غیبت بعضی از کالاها و کاهش عرضه، معاملات این گروه همچنان با رقابتی بالا و بین 6 تا 49 درصد صورت گرفت. در گروه پی وی سی هم به دلیل کاهش قیمت پایه، همه کالاها با قیمت پایه معامله شدند.

صعود نیما به 25 هزار و 200 تومان
میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 22 خرداد تا دیروز، 515 تومان افزایش پیدا کرده بود امروز نیز روند صعودی را پی گرفت و با 50 تومان رُشد به 25 هزار و 227 تومان رسید. نکته مهم دلار نیمایی امروز میانگین روزانه است که از کانال 25 هزار و 200 تومان به 25 هزار و 300 تومان صعود کرد و این نشان از افزایش بیشتر نیما در روزهای آینده دارد.

دلار آزاد کاهشی و دلار صرافی افزایشی
بعد از عقب نشینی روز گذشته دلار آزاد به کانال 31 هزار تومان، امروز نیز روند کاهشی دلار آزاد ادامه یافت و با 150 تومان کاهش تا این لحظه هر دلار 31 هزار و 750 تومان قیمت خورده است.
دلار صرافی ملی هم که روز گذشته 10 تومان اُفت داشت امروز مجددا افزایشی شد و با 206 تومان رُشد، هر دلار تا ساعت 15.30، 27 هزار و 652 تومان قیمتگذاری شد. اختلاف دلار آزاد و دلار صرافی، امروز به 4 هزار تومان رسید.

سایه معاملات بورس کالا بر بازار
قیمت های مواد اولیه در بازار امروز، ترکیبی از افزایش، کاهش و بدون تغییر بود. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس بعضی از کالاها 100 تا 200 تومان کاهش داشتند و عمده گریدها نسبت به روز گذشته تغییر قیمت پیدا نکردند. قیمت پ پ های نساجی در MFI بالاها، بدون تغییر بود یا 100 تومان کاهش داشت و MFI پایین ها بدون تغییر ماندند. در گروه پ پ شیمیایی 200 تا 1200 تومان افزایش ثبت شد.

شروع هفته برنت با 112 دلار
برنت که معاملات هفته گذشته را با 113 دلار به پایان رسانده بود، معاملات امروز و هفته جدید را با عقب نشینی به 112 دلار آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15.30 به 112 دلار و 80 سنت رسید.

بورس تهران افزایشی شد
بورس تهران بعد از کاهش روز گذشته، امروز اما افزایشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 1 هزار و 286 واحد افزایش به 1 میلیون و 547 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟