ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۰۲ 0

سکه ۱۱۰هزار تومان کاهش قیمت ثبت کرد

چهره دلار، پس از نوسان

چهره دلار، پس از نوسان
پس از نوسان قیمت دلار در هفته سوم خردادماه، طی روزهای اخیر بازار ارز به یک آرامش نسبی رسیده است. قیمت دلار در معاملات بازار آزاد تهران که پس از بازگشت خود از قله تاریخی ۳۳هزار و ۱۵۰‌تومانی، روند افزایشی خفیفی را تجربه کرده بود، روز گذشته از استراحت در سطوح قیمتی اولیه کانال ۳۲هزارتومانی دست کشید و به پله های نیمه دوم کانال ۳۱‌هزار‌تومانی بازگشت.

 به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، بسیاری از تحلیلگران بازار ارز بر این باورند که با اتخاذ سیاست‌های تسهیلگرانه در زمینه معاملات ارزی توسط نهاد‌های بازارساز، نرخ دلار در حال کانال‌سازی جدید با در نظر گرفتن حجم واقعی عرضه و تقاضاست. این افراد بر این باورند در صورتی که قوانین فیلتر‌کننده کمتری در مسیر خرید‌و‌فروش ارز قرار داده شود، از نوسانات هیجانی قیمت دلار کاسته شده و قیمت این ارز به ثبات نسبی خواهد رسید.

درنهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در بازار روز گذشته با 300 تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه در سطح 31هزار و 800 تومان ثبت شد. هر قطعه سکه ضرب امامی نیز در بازار روز یکشنبه با 110هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه، به سطح قیمتی 15‌میلیون و 480هزار تومان رسید. دیروز یکشنبه 29 خردادماه روند قیمت دلار آزاد در معاملات بازار تهران کاهشی بود.

قیمت هر برگ از این اسکناس آمریکایی که پس از کاهش قیمت خود از سقف تاریخی 33‌هزار و 150‌تومانی در روز‌های پایانی هفته گذشته دچار روند افزایشی خفیفی شده و به سطح قیمتی 32‌هزار و 100‌تومانی رسیده بود، روز گذشته مجددا وارد کانال 31‌هزار تومانی شد. هر برگ اسکناس دلار در معاملات ابتدایی صبح روز گذشته در رقم 32‌هزار و 50 تومان فعالیت خود را آغاز کرد.

اما طولی نکشید که کف مقاومت 32‌‌هزار‌تومانی شکسته شد و همانند روز‌های میانی هفته گذشته نرخ دلار وارد کانال 31‌هزار‌تومانی شد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به 10 پله یکسان تقسیم کنیم، عمده فعالیت نرخ دلار در بازار عصر روز یکشنبه روی پله‌های نهم و دهم کانال 31‌هزار‌تومانی صورت گرفت و در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در بازار روز گذشته با 300 تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه، به‌سطح قیمتی 31هزار و 800 تومان رسید.

به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار ارز، پس از نوسانات قیمتی مشاهده‌شده در نرخ دلار طی هفته‌های گذشته، حال وقت آن رسیده که این ارز بازه نوسان خود را مشخص کرده و اصطلاحا کانال‌سازی کند. این افراد بر این باورند که سیاست‌های جدید بانک مرکزی مبنی بر کمتر کردن فیلترهای موجود در مسیر معاملات ارزی می‌تواند در راستای به ثبات رسیدن نرخ ارز بسیار کارا باشد و در صورت تداوم یافتن این گونه تسهیلگری‌ها در فضای معاملات ارزی بازار تهران، احتمال می‌رود از شدت نوسانات هیجانی نرخ ارز نیز کاسته شود. هر قطعه سکه طلا طرح جدید نیز در بازار روز گذشته دچار کاهش قیمت شد.

پس از کاهش نرخ دلار در معاملات بازار آزاد، که از عوامل اصلی تعیین‌کننده قیمت سکه در بازار تهران است، قیمت سکه طلا ضرب امامی نیز کاهش یافت. روز گذشته قیمت هر عدد از این فلز گرانبها با حدود 110‌هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه، به رقم 15‌‌میلیون و 480‌هزار تومان رسید. این در حالی است که طبق محاسبات، حدود یک‌میلیون و 640‌هزار تا یک‌میلیون و660‌هزار تومان از مبلغ مذکور به عنوان حباب قیمتی این کالای سرمایه‌ای محاسبه شده است.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟