ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته سه‌شنبه 17 خرداد 1401/ شماره 534
عناوین خبری امروز: تکرار رقابت پ پ و پی وی سی ها, توقف نیما در کاهش, صعود دلار به 32 هزار تومان


 

تکرار رقابت پ پ و پی وی سی ها
به دلیل تعطیلات روز شنبه و یکشنبه معاملات کالاهای گروه پ پ و پی وی سی، امروز، یعنی سه شنبه، انجام شد. مبنای قیمت های این هفته، به علت عدم انتشار قیمت های پایه، قیمت های هفته قبل بود و رقابت های معاملات این هفته مشابه هفته گذشته صورت گرفت.

معاملات پ پ نساجی که هفته قبل بین قیمت پایه تا 1 درصد بود این هفته نیز عمدتا با قیمت پایه تا 1 درصد رقابت انجام شد. در گروه پ پ شیمیایی نیز در بعضی از کالاها همانند هفته گذشته و در بعضی کالاها با کمی افزایش رقابت، معاملات انجام شد. کالاهای گروه پی وی سی نیز از 6 تا 14 درصد رقابت هفته قبل به 7 تا 10 درصد رقابت رسید.

توقف نیما در کاهش
کاهش نیما از 103 تومان به 46 تومان رسید. میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 8 اردیبهشت تا دیروز، 103 تومان کاهش پیدا کرده بود امروز به 46 توما کاهش و 24 هزار و 369 تومان رسید. نکته مهم امروز دلار نیمایی میانگین روزانه است که از کانال 24 هزار و 300 تومان به 24 هزار و 500 تومان صعود کرد و این نشان می دهد در روزهای پیش رو، احتمالا نیما به مسیر صعودی بازگردد.

صعود دلار به 32 هزار تومان
دلار آزاد که روز گذشته کاهشی بود و به 31 هزار و 470 تومان عقب نشینی کرد، امروز به دنبال ارائه پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام، مجدد افزایشی شد و با 530 تومان رشد به 32 هزار صعود کرد. دلار صرافی ملی هم که روز گذشته 402 تومان افزایش داشت، امروز هم صعودی بود و هر دلار آمریکا در مجموع با 106 تومان رُشد تا ساعت 15.30، 26 هزار و 547 تومان قیمتگذاری شد.

قیمت های بازار عمدتا افزایشی
با عبور دلار از مرز 32 هزار تومان، قیمت های بازار نیز در گروه کالاهای پرمصرف، عمدتا روندی افزایشی داشت. سنگین بادی، سنگین فیلم و سبک فیلم و سبک خطی بیشترین افزایش را داشتند و بین 400 تا 900 تومان رُشد را ثبت کردند. کالاهای گروه پ پ نساجی اما امروز بین 200 تومان افزایش تا 400 تومان کاهش پیشنهاد می‌شدند. کالاهای گروه پ پ شیمیایی نیز امروز بدون تغییر تا 500 تومان افزایش بود.

شرایط معافیت مالیاتی برای درآمدهای صادراتی اعلام شد
سازمان امور مالیاتی طی دستورالعملی، شرایط برخورداری از معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات را اعلام کرد. بر اساس این دستورالعمل معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاهاو خدمات و هر گونه جایزه و مشوق های صادراتی، منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور است.

صعود مجدد برنت به 120 دلار
برنت که معاملات روز دوشنبه را با 119 دلار به پایان رسانده بود، روز سه‌شنبه را با پیش‌روی به کانال 120 دلار آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15.30 به 120 دلار و 3 سنت رسید.

شاخص کل با رشد هزار واحدی معاملات را به پایان برد
بورس تهران بعد از کاهش روز گذشته، امروز افزایشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با یک‌هزار  واحد افزایش به 1 میلیون و 515 هزار رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟