ویرا صنعت تولید و ارايه کننده تجهیزات تولیدی صنعت پلاستیک

پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

پیشخوان خبر
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۰۱ 0 107

سکه به کانال 13 عقبگرد کرد

فضای ریزشی در بازار ارز

فضای ریزشی در بازار ارز
دلار سامانه میانگین موزون ارزی مجددا شاهد کاهش قیمت بود. روز گذشته دلار سنا با ثبت 149 تومان کاهش قیمت نسبت به نرخ روز سه‌شنبه به رقم 25 هزار و 620 تومان رسید. سکه نیز در روز گذشته شاهد کاهش قیمت بود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، روز گذشته قیمت این قطعه فلز گران‌بها پس از حضور 5 روزه خود در کانال 14 میلیون تومانی، با عقبگردی حدودا 270 هزار تومانی به کانال 13 میلیون تومانی وارد شد. شنیده‌ها از فضای غیر‌رسمی معاملات ارز حاکی از آن است که این ریزش‌ها به معاملات غیر‌رسمی نیز سرایت کرده و نرخ ارز در بازار تهران وارد سراشیبی کاهشی جدیدی شده است.

 روز گذشته هر برگ اسکناس یورو نیز در سامانه سنا با قیمتی معادل 26 هزار و 988 تومان به فروش رسید. دیروز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه بازار طلا و ارز داخلی روز کاهشی را تجربه کرد.

هر قطعه سکه امامی که در راستای افزایش نرخ طلای جهانی و دلار در روز‌های میانی هفته گذشته وارد کانال 14 میلیون تومانی شده بود، روز گذشته و در شرایطی که ارزش طلای جهانی کاهش چشمگیری نداشت، حدودا 270 هزار تومان کاهش یافت که با نظر به فرمول محاسبه قیمت سکه می‌توان به کاهش قیمت ارز در بازار‌های غیررسمی نیز پی برد. سکه صبح دیروز معاملات خود را در سطح قیمتی 14 میلیون و 190 هزار تومانی آغاز کرد.

اما در همان ابتدای معاملات روز گذشته با کاهش نرخی حدودا 100 هزار تومانی به مرز دو کانال 13 و 14 میلیون تومانی نزدیک شد. حوالی ظهر روز گذشته بود که نرخ این طلای زرد با ارزش به کانال 13 میلیون تومانی وارد شده و در سطوح قیمتی 13 میلیون و 920 تا 13 میلیون و 970 هزار تومانی به فروش رسید.

کاهش قیمت سکه تا رسیدن به رقم 13 میلیون و 860 هزار تومان نیز ادامه یافت، اما پس از برخورد با این کف قیمتی نمودار قیمتی معکوس و با افزایش قیمت مجددا به محدوده قیمتی مرز دو کانال نزدیک شد. در نهایت قیمت سکه در معاملات بازار طلای روز گذشته در رقم 13 میلیون و 950 هزار تومان ثبت شد.

این در حالی است که نرخ حباب این قطع طلا نیز در راستای کاهش تقاضا و در همراهی با مسیر نزولی نرخ تمام شده، دچار کاهش قیمت شد. حدود نرخ حباب هر قطعه سکه امامی در روز گذشته رقمی معادل یک میلیون و 90 هزار تومان محاسبه شد.

کاهش گرد و غبار در بازار

روز گذشته قیمت ارز در سامانه میانگین موزون بازار کاهش یافت. از سوی دیگر دلار در صرافی ملی نیز در همراهی با سنا دچار کاهش قیمت شد. کارشناسان ارزی از شروع تاثیر سیگنال‌های سیاسی مثبت بر بازار سخن گفتند.

در روز‌های گذشته اخباری در زمینه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+ 4 منتشر شد که انتظارات نسبت به حصول توافق احتمالی را افزایش می‌داد. در همین راستا انتظارات نسبت به آینده نرخ ارز در بازار تهران نیز کاهشی شده و قیمت دلار در بازار‌های رسمی و غیر‌رسمی دچار کاهش شد.

از دیگر اخبار جالب توجه بازار در روز گذشته نیز می‌توان به اطلاعیه سازمان مالیاتی در خصوص معاملات غیر‌رسمی ارزی اشاره کرد.

این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از این معامله‌گران ارزی که حسب اعلام بانک مرکزی و نهادهای نظارتی اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، در اجرای ماده 163 قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب بر درآمد می‌شوند.

کامران سلطانی‌زاده، عضو شورای عالی کانون صرافان ضمن اشاره به غیر‌قابل شناسایی بودن اکثریت معاملات غیر رسمی، این قانون جدید را به نوعی غیر قابل اجرا خواند.

نوسان طلای جهانی

پس از حضور موقت نرخ طلای جهانی در کانال 1700 دلاری، روز گذشته این شاخص مهم اقتصادی مجددا در کانال 1800دلاری معامله شد.

پس از تصویب سیاست‌های ضد تورمی توسط بانک مرکزی آمریکا و افزایش نرخ بهره در بانک‌ها و موسسات مالی این کشور بازار‌های مختلف بین‌المللی نظیر بازار جهانی طلا و همین‌طور بازار رمز‌ارز‌ها با کاهش حجم تقاضا مواجه شد.

با برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در این بازار‌ها شرایط مازاد عرضه به وجود آمده و برای به وجود آمدن تعادل جدید در این بازار‌ها قیمت شاخص‌ها شروع به کاهش کرد.

اخبار منتشر شده حول محور شرایط تورمی کشور‌های مختلف حاکی از آن است که احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا یا حتی در کشور‌های حوزه یورو نیز وجود دارد که همین امر می‌تواند سبب پررنگ شدن انتظارات کاهشی در بازار جهانی طلا شود.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
خرید از بورس کالا
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟