پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته یکشنبه 18 اردیبهشت 1401/ شماره 514
بازگشت نیما به زمین قیمت گذاری با 416 تومان افزایش, توقف نیما در مسیر افزایش, دلار تغییر مسیر داد و کاهشی شد, ترکیب افزایش و کاهش در قیمت های بازار, دومین روز افزایشی بورس تهران

بازگشت نیما به زمین قیمت گذاری با 416 تومان افزایش
ششمین قیمت های پایه محصولات پتروشیمی، بعد از یک هفته وقفه، در حالی اعلام شد که دلار نیمایی 416 تومان یعنی1.7 درصد نسبت به 4 اردیبهشت افزایش داشت و موجب صعود قیمت برخی گروه های پلیمری شد.

به علت تعطیلات عید فطر در کشورهای مسلمان و عدم انتشار قیمت های جهانی در برخی مناطق، قیمت های جهانی هفته گذشته مناطقی مثل GCC برای محاسبه قیمت های پایه امروز، در نظر گرفته شده است.

در قیمت های امروز یکشنبه 18 اردیبهشت 1401 کالای ABS با 3 درصد افزایش، 1,367 تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش داشت و در صدر گروه صعودی ها قرار گرفت.

در سمت مقابل و در کاهشی ها، پلی اتیلن های سنگین بادی و سنگین فیلم دیده می شوند که به ترتیب، 1.8 و 1.4 درصد، یعنی 496 و 392 تومان نسبت به دو هفته پیش افت قیمت داشتند، رتبه های اول و دوم بیشترین کاهش امروز را به نام خود ثبت کردند.

توقف نیما در مسیر افزایش
میانگین هفتگی دلار نیمایی، امروز به 24 هزار و 963 تومان رسید و نسبت به یکشنبه 4 اردیبهشت 1401، 416 تومان کاهش یافت. نکته مهم امروز دلار نیمایی میانگین روزانه است که از کانال 24 هزار و 900 تومان به کانال 24 هزار و 800 تومان عقب نشینی کرد.
دلار تغییر مسیر داد و کاهشی شد
دلار صرافی ملی که روز گذشته را بدون تغییر و با قیمت 25 هزار و 707 تومان به پایان رساند، امروز در ابتدا بدون تغییر و با قیمت روز گذشته آغاز کرد اما در ادامه روند کاهشی به خود گرفت و با 40 تومان اُفت تا ساعت 15.30 به 24 هزار و 667 تومان رسید. دلار آزاد نیز امروز کاهشی بود و با 150 تومان کاهش نسبت به قیمت روز گذشته به 28 هزار و 370 تومان رسید.

ترکیب افزایش و کاهش در قیمت های بازار
امروز، قیمت های بازار ترکیبی از کاهش و افزایش و بدون تغییر بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی، سنگین تزریقی و سنگین فیلم بین 100 تا 400 تومان کاهش داشتند.

در گروه پ پ نساجی به دلیل افزایش قیمت پایه این گروه، قیمت های بازار نیز افزایشی شدند و بین 600 تا 900 تومان رُشد را رقم زدند. پ پ های شیمیایی نیز بدون تغییر تا 500 تومان افزایش بودند. گروه پت بطری نیز متاثر از افزایش قیمت پایه و همین طور رقابت های دیروز، بین 400 تا 900 تومان رُشد را  ثبت کردند.

دومین روز افزایشی بورس تهران
بورس تهران که دیروز، را افزایشی به پایان رسانده بود معاملات امروز را نیز افزایشی آغاز کرد و در نهایت شاخص کل در پایان معاملات امروز با 9 هزار و 152 واحد افزایش، به 1 میلیون و 552 هزار صعود کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟