پودرهای میکرونیزه ایران

پترو پلیمر خاورمیانه، انواع مستربچ های پليمری

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته دوشنبه 5 اردیبهشت 1401/ شماره 507
کاهش رقابت ها با افزایش عرضه, کاهش 2 تومانی نیما!, دلار آزاد و صرافی خلاف جهت هم, کاهش عمده قیمت ها در بازار, قیمت های پایه در هفته دوم اردیبهشت اعلام نمی شود, برنامه جبرانی عرضه گریدهای سنگین اکستروژن, شروع معاملات برنت با عقب نشینی به 103 دلار, پایان افزایشی بورس تهران

کاهش رقابت ها با افزایش عرضه
مطابق برنامه دوشنبه هر هفته، امروز معاملات کالاهای گروه پ پ نساجی و شیمیایی و پی وی سی ها در بورس کالا انجام شد. به دنبال افزایش عرضه ها، رقابت ها در معاملات، کاهش یافت.

کالاهای گروه پ پ نساجی امروز عمدتا با قیمت پایه معامله شدند و کالاهای گروه پ پ شیمیایی نیز که هفته گذشته بین 9 تا 42 درصد رقابت شده بودند امروز کاهشی بودند و معاملات را با رقابتی بین 2 تا 36 درصد به پایان رساندند. گروه پی وی سی اما همانند هفته قبل با رقابت بالا معامله شد و کالاهای S65 بین 12 تا 21 درصد رقابت شدند.

کاهش 2 تومانی نیما!
میانگین هفتگی دلار نیمایی که از 28 فروردین تا دیروز 14 تومان کاهش پیدا کرده بود، امروز هم روند کاهشی آرام را ادامه داد و تنها با 2 تومان اُفت به 24 هزار و 545 تومان رسید. میانگین روزانه امروز هم در کانال 24 هزار و 500 تومان بود.

دلار آزاد و صرافی خلاف جهت هم
دلار صرافی ملی که روز گذشته با 48 تومان کاهش، 25 هزار و 327 تومان قیمتگذاری شد، امروز اما افزایشی بود و در مجموع با 40 تومان رُشد تا ساعت 15.30، هر دلار آمریکا، 25 هزار و 367 تومان قیمتگذاری شد. دلار آزاد اما بر خلاف جهت دلار صرافی امروز کاهشی بود و با 60 تومان اُفت به 27 هزار و 750 تومان رسید.


کاهش عمده قیمت ها در بازار
تردید دلار در افزایش و بالا رفتن حجم عرضه ها، قیمت ها را پایین کشید. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس سنگین بادی و سبک فیلم 100 تا 200 تومان کاهش را ثبت کردند. تنها گروه افزایشی امروز سنگین تزریقی بود که 400 تا 550 تومان رُشد داشت. قیمت پ پ های نساجی نیز در MFI بالاها بدون تغییر و در MFI پایین ها 100 تومان کاهش ثبت شد. پ پ های شیمیایی امروز نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته قیمت گذاری شدند.

قیمت های پایه در هفته دوم اردیبهشت اعلام نمی شود
به علت تعطیلات عید فطر در هفته دوم اردیبهشت دوشنبه و سه شنبه، 12 و 13 اردیبهشت دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی، اعلام قیمت نخواهد داشت.

برنامه جبرانی عرضه گریدهای سنگین اکستروژن
با هماهنگی دفتر توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی پتروشیمی، برای جبران عدم عرضه EX3 امیرکبیر، پتروشیمی جم در هفته جاری (سه شنبه 6 اردیبهشت 1401) 1500 و هفته آینده، (به احتمال زیاد یکشنبه) 3500 تن CRP100 نچرال را عرضه می کند.

شروع معاملات برنت با عقب نشینی به 103 دلار
برنت که معاملات هفته گذشته را با 106 دلار و 65 سنت به پایان رسانده بود، معاملات امروز و هفته جدید را با عقب نشینی به 103 دلار آغاز کرد.  قیمت برنت تا ساعت 15.30 به 103 دلار و 3 سنت رسید.

پایان افزایشی بورس تهران
بورس تهران که روز گذشته را کاهش به پایان رسانده بود امروز را نیز کاهشی آغاز کرد اما در ادامه افزایشی شد و شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات با 2  هزار و 585 واحد افزایش به 1 میلیون و 507 هزار رسید.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟