دیبا پلیمر: تولیدکننده گرانول های PVC

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

کدام یک از صادرکنندگان سال 97 مشمول معافیت مالیاتی شدند؟
دبیر کمیته اقدام ارزی گفت: صادرکنندگان سال 97 که از تاریخ 30 دی 98 تا 30 آبان 99 رفع تعهد ارزی کردند، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده شدند.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از مهر، احسان قمری با بیان اینکه صادرات از مالیات معاف است و مالیات بر ارزش افزوده پرداختی از سوی صادرکنندگان به آنها عودت داده می‌شود، اظهار داشت: پایان مهلت ایفای تعهد ارزی تعدادی از صادرکنندگان سال 97، 30 دی سال 98 بود؛ بنابراین اگر این گروه از صادرکنندگان تا تاریخ مذکور رفع تعهد ارزی کرده باشند، مشمول معافیت مالیاتی یا همان استفاده از نرخ صفر مالیاتی شده و استرداد مالیات بر ارزش افزوده آنها نیز انجام شده است.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران یادآور شد: منتهی بسیاری از صادرکنندگان سال 97 بعد از 30 دی 98 رفع تعهد ارزی کرده بودند؛ بنابراین مشمول معافیت مالیاتی نشدند.

دبیر کمیته اقدام ارزی ادامه داد: یکسال و نیم پیگیری کردیم تا این گروه از صادرکنندگان نیز مشمول نرخ صفر مالیاتی شوند. در نتیجه این پیگیری‌ها مقرر شد صادرکنندگان سال 97 که از تاریخ 30 دی 98 تا 30 آبان 99 رفع تعهد ارزی کرده‌اند، نرخ صفر مالیاتی برایشان لحاظ شود و سازمان امور مالیاتی موظف شد برای این گروه از صادرکنندگان به نسبت ارزی که برگردانده‌اند، استرداد مالیات بر ارزش افزوده لحاظ کند.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان باید به روش‌های قانونی ارز را به کشور برگردانند و رفع تعهد در سامانه‌های تعیین شده مشخص باشد، گفت: سازمان امور مالیاتی از امروز این مصوبه را اجرایی می‌کند.

قمری افزود: صادرکنندگان سال 97 حدود 2 سال و 8 ماه فرصت داشتند ارز را برگردانند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره صادرکنندگان سال 97 که همچنان موفق به بازگرداندن ارز به کشور نشده‌اند، گفت: این گروه از صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به سازمان توسعه تجارت، مدارک خود را ارائه دهند و در صورت تأیید مدارک در کمیته اقدام ارزی، اجازه بازگرداندن ارز به چرخه اقتصادی کشور را دارند و آن زمان در مورد معافیت و استرداد مالیات بر ارزش افزوده آنها تصمیم می‌گیریم.

وی تاکید کرد: کمیته اقدام ارزی به هر صادرکننده‌ای که بخواهد ارز را به چرخه اقتصادی کشور بازگرداند کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: صادرکنندگان سال 98 تا 31 مرداد 1400 آزاد هستند به روش‌های قانونی تعیین شده، ارز صادراتی را به کشور بازگردانند و به هر میزانی که ارز را برگردانند مشمول معافیت و استرداد مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند؛ همچنین صادرکنندگان سال 99 نیز تا 31 شهریور 1400 فعلاً فرصت دارند.

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
حساب من خرید بسته تبلیغات تلگرام
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری