آتا فرمینگ

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 9 مرداد 1400/ شماره 331
پلتس: بدون تغییر/ آیسیس: افزایشی،صعود دلار صرافی به کانال 25 هزار تومان،بازار در انتظار قیمت های پایه،ثبات نسبی دلار نیمایی در 22.200 تومان،پایان هفته نفت با صعود به 76 دلار،صعود شاخص کل به کانال 1 میلیون و 350 هزار

پلتس: بدون تغییر/ آیسیس: افزایشی
قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه 30 جولای 2021، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس آخرین اطلاعات نشریه پلتس، عمده گروه های کالایی روندی بدون تغییر یا افزایشی داشتند. گروه سبک خطی، سبک فیلم و سنگین فیلم گروه هایی هستند که بیشترین افزایش نسبت به هفته ی قبل را در بین قیمت ها، تجربه کردند و گروه PVC و ABS و سنگین بادی و پلی استایرن معمولی گروه هایی هستند که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بودند. پلی استایرن مقاوم و سنگین تزریقی تنها گروه های کاهشی در جدول قیمت جهانی های امروز بودند. اما در نشریه آیسیس وضعیت قیمت ها به شکل دیگری است و کالاها در بیشتر بازارها افزایشی هستند، جز PVC.

ثبات نسبی دلار نیمایی در 22.200 تومان
دلار نیمایی اعلام شده امروز با توجه به تعطیلی روزهای پنجشنبه‌ی بانک ها و ادارات دولتی تا پایان مرداد متعلق به روز چهارشنبه هفته گذشته است. میانگین هفتگی دلار نیمایی، امروز به 22 هزار و 225 تومان رسید و نسبت به یکشنبه، 27 تیر که قیمت های پایه اعلام شد، 8 تومان کاهش یافت. نکته مهم دلار نیمایی امروز صعود میانگین روزانه از 22 هزار و 100 تومان به 22 هزار و 200 تومان است. قیمت های پایه فردا در حالی اعلام می‌شود که قیمت های جهانی در دو هفته گذشته عمدتا یا بدون تغییر بودند یا افزایشی و دلار نیمایی نیز، کاهش مختصری دارد.

صعود دلار صرافی به کانال 25 هزار تومان
دلار صرافی بانک ملی که هفته گذشته را با 99 تومان افزایش و در قیمت 24 هزار و 499 تومان به پایان رساند امروز نیز روند افزایشی داشت و با مجموع 707 تومان افزایش تا ساعت 15.00، 25 هزار و 206 تومان قیمتگذاری شد. دلار آزاد هم که در پایان هفته قبل به بالای مرز 26 هزار تومان صعود کرده بود، امروز به 25.900 تومان رسید.

بازار در انتظار قیمت های پایه
امروز بازار تحت تأثیر قیمت دلار قرار داشت. با توجه به افزایش قیمت های جهانی و رُشد دلار قیمت های بازار نیز عمدتا، روندی افزایشی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین تزریقی و سنگین فیلم بیشترین افزایش را نسبت به قیمت های روز چهارشنبه داشتند و بین 300 تا 700 تومان افزایش قیمت پیدا کردند. گروه پ پ ها نیز عمدتا افزایشی بودند. گروه ABS و پی وی سی تنها گروه های کاهشی قیمت های امروز بودند.

پایان هفته نفت با صعود به 76 دلار
برنت که در هفته گذشته، معاملات را با 73 دلار شروع کرد و روز گذشته موفق شد به 75 دلار برسد، در ادامه توانست خود را به بالای 76 دلار برساند. قیمت پایانی برنت: 76 دلار و 33 سنت.

صعود شاخص کل به کانال 1 میلیون و 350 هزار
بورس تهران که هفته گذشته را با 5 هزار واحد افزایش به پایان رساند، امروز و اول هفته را نیز افزایشی آغاز کرد. شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات امروز با 34 هزار و 962 واحد افزایش به 1 میلیون و 351 هزار صعود کرد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
شیمی پل : تامین کننده محصولات شیمیایی و پلیمری