عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN

پادنا پلیمر تولیدکننده مستربچ و کامپاند

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

پلی وین

اخبار منتخب
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۲۵ 0 118

به روایت وزارت صنعت در 11 ماهه؛

رشد تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی

رشد تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی
جمع کالاهای پلیمری از 49 میلیون و 299 هزار تن در 11 ماهه 98 رقم 6 میلیون و 814.8 هزار تن را ثبت کرد که نسبت به دوره مشابه در سال 97 که 6 میلیون و 376 هزار تن بود، رشد 6.9 درصدی دارد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از ایرنا، جداول آماری مربوطه نشان می دهد که 11 ماهه سال 97 تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی به میزان 49 میلیون و 299 هزار تن بود.

براساس اطلاعات وزارت صنعت، جمع تولید کالاهای منتخب شیمیایی در دوره این گزارش رقم 42 میلیون و 996.9 هزار تن را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه در سال 97 که رقم 42 میلیون و 923  هزار تن بود رشد 0.2 درصدی دارد.  

همچنین جمع کالاهای پلیمری از مجموع یاد شده در 11 ماهه 98 رقم 6 میلیون و 814.8 هزار تن را ثبت کرد که نسبت به دوره مشابه در سال 97 که 6 میلیون و 376 هزار تن بود، رشد 6.9 درصدی دارد.

آمار مورد بررسی بیشترین افت تولید را پلی کربنات (PC) با رقم 7.3 هزار تن در 11 ماهه پارسال نشان داد، درحالی که در دوره مشابه در سال 97 تولید آن 12.3 هزار تن بود، بدین ترتیب کاهش 40.7 درصدی دارد.

همچنین در دوره مورد بررسی بالاترین رشد عملکرد مربوط به «استایرن بوتادین رابر» ( SBR) با رقم 59.6 هزارتن است که نسبت به دوره مشابه در سال 97 که رقم 51.1 هزار تن بود، رشد 16.6 درصدی دارد.

 به گزارش ایرنا، براساس گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترکیب کالایی بیشترین کالاهای صادراتی پتروشیمی‌ها با ارزش 15 میلیارد دلار است که 44 درصد سهم ارزش صادرات کالا را دارد.

کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی در این گزارش «پلی اتیلن (PE)»، «پلی پروپیلن (PP)»، «پلی استایرن      ( PS)»، «اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)»، «پلی وینیل کلراید(PUC) »، «اپوکسی رزین(ER)»، «پلی کربنات (PC) »، «پلی اتیلن ترفتالات (PET)»، «استایرن بوتادین رابر( PBR) »، «پلی بوتادین رابر (PBR)»، «اوره»، «آمونیاک» و سایر را شامل می شود.

 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

ثبت شرکت ها پروفایل مدیران محصولات شرکت ها لیست شرکت ها نیازمندیها قیمت مواد اولیه
همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
ثبت رایگان آگهی ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید