عضویت ورود به سایت تبلیغات

ورود به ویکی پلاست

در ویکی پلاست ثبت نام نکرده اید؟ عضویت در سایت
EN

ویـکی پـلاسـت

توسعه ارتباطات، افزایش اطلاعـات

نمایشگاه تخصصی پلیمر بغداد

بهسا پلیمر پارس

پایون پلیمر، مستربچ های رنگی و خاص

پلی وین

چرا بهین یاب وزارت صنعت نیاز به پالایش دارد؟
با توجه به تخلفات صورت گرفته توسط دلال پتروشیمی، کارشناسان بر این باورند سامانه بهین یاب که با مجوز وزارت وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند، نیاز به پالایش دارد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از خبرگزاری تسنیم، سال‌ها است فعالان صنعت پتروشیمی به خصوص واحدهای تولیدی پایین دستی که خریدار مواد اولیه هستند، بر لزوم پالایش اطلاعات سامانه بهین یاب وزارت صمت که مجوز و میزان سهمیه خرید مواد اولیه را صادر می کند، تاکید دارند؛ اما کم کاری در این زمینه باعث شده که همواره واسطه ها و دلالان از این سامانه به عنوان یک معبر برای حضور در بازار پتروشیمی استفاده کنند.

در این بین التهاب های سال 97 و اختلاف زیاد نرخ دلار رسمی و آزاد نیز از رویدادهای جذاب برای دلالان پتروشیمی بوده است به طوریکه هر فردی که می توانست سهمیه ای در سامانه بهین یاب وزارت صمت بگیرد، در واقع سهمیه دریافت دلار 4200 تومانی را اخذ گرفته و یک شبه سود هنگفتی به جیب زده است.

در همین راستا مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز روز گذشته از تخلف 680 میلیارد ریال یک دلال پتروشیمی که از سامانه بهین یاب وزارت صمت مجوز خرید داشت خبر می دهد.

علی اکبر مختاری با اشاره به تشکیل یک پرونده تخلف پتروشمی در شعبه هفتم تعزیرات حکومتی استان البرز اظهار داشت: این پرونده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز به ارزش 680 میلیارد ریال و مقدار بیش از 11 تن مواد پتروشیمی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز افزود: این شرکت با ایجاد شرکت‌های صوری و ثبت نام در سامانه بهین یاب، مواد اولیه ای را که باید برای تولید کشور در اختیار واحدهای تولیدی پایین دست قرار می گرفت را خریداری و با قیمت بالاتر به فروش می رساند.

مختاری با بیان اینکه عامل اصلی این پرونده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده است، اظهار کرد: این فرد پس از دستگیری با قرار وثیقه میلیاردی روانه زندان شد؛ سایر افراد دخیل در این پرونده نیز شناسایی شده اند که در صورت عدم حضور در وقت رسیدگی براساس احضاریه ارسالی آن ها نیز بازداشت خواهند شد.

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست می باشد طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
تالارها ویدیو آموزشی کانال تلگرام تماس با ما
به کانال ویکی پلاست بپیوندید