شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

زرین نپتا

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۱۴ تير ۱۴۰۳ 0 115

دلار به کانال ۶۰ بازگشت

تنظیم ارزی بازارساز

تنظیم ارزی بازارساز
دست فروشندگان ارز بالا رفت. درحالی که به‌واسطه تشدید برخی ریسک‌های داخلی و خارجی روند بازار ارز غیررسمی افزایشی شده بود، روز گذشته فضای بازار به کلی تغییر کرد و نرخ شاخص‌های ارزی کاهشی شد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، برخی از بازیگران بازار ارز معتقدند که فشار کاهشی ایجاد شده در بازار می‌تواند ناشی از مانور بانک مرکزی باشد. در این راستا نرخ دلار آزاد مجددا به کانال ۶۰ هزار تومانی بازگشت.

روند بازار ارز تغییر کرد. بررسی‌ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران حاکی از آن است که بازار روز چهارشنبه در شرایط فشار فروش قرار گرفت. این در حالی است که در هفته گذشته عمده نوسانات نرخ شاخص‌های ارزی افزایشی بود.

بررسی اخبار و سیگنال‌های موثر بر معاملات ارزی گویای آن است که تغییر چندانی در سطح ریسک‌های بازار به وجود نیامده و برخی نگرانی‌ها در رابطه با چشم‌انداز اقتصاد کشور همچنان در میان معامله‌گران وجود دارد. در نتیجه روند کاهشی بازار در روز گذشته را نمی‌توان به پای تغییر فاز انتظارات تورمی گذاشت. همین موارد سبب شده تا بازیگران بازار از قدرت‌نمایی بازارساز ارزی سخن به میان بیاورند.

به عقیده این افراد با توجه به اخبار مثبت در رابطه با میزان فروش نفت کشور در ماه‌های اخیر و و‌ضعیت مطلوب ذخایر ارزی بانک مرکزی، دست نهاد بازارساز در کنترل نوسانات نرخ ارز باز است و درصورت نیاز می‌تواند با افزایش حمایت خود از ریال موجب افت نرخ ارز شود.

در همین رابطه محمدرضا فرزین، رئیس‌کل بانک‌مرکزی کشور در روز‌های اخیر مجددا از وضعیت مناسب ذخایر ارزی کشور سخن به میان آورد و گفت: «یکی از اهداف اساسی ما افزایش ذخایر ارزی بانک‌مرکزی بوده و اطمینان می‌دهم که ذخایر آزاد ارزی و ذخایر طلای بانک‌مرکزی در حال افزایش است.»

حال باید دید تلاش بازارساز در جهت کنترل نرخ ارز تا کجا ادامه خواهد داشت و در هفته آتی در صورت تشدید نگرانی‌های معامله‌گران، حمایت‌های این نهاد مانع رشد نرخ ارز خواهد شد یا خیر؟

دیروز چهارشنبه 13 تیر ماه روند نرخ شاخص‌های ارزی در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران کاهشی بود. هر برگ اسکناس دلار که در بازار روز‌های میانی هفته جاری در مرز کانال 62هزار تومانی معامله می‌شد، در بازار روز گذشته به یک باره افت نرخ چشمگیری را تجربه کرد و به سطوح قیمتی نیمه نخست کانال پایین‌تر بازگشت.

بر این اساس قیمت اسکناس آمریکایی در عصر روز گذشته با هزار و 400 تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه‌شنبه در رقم 60 هزار و 450 تومان به فروش رسید. یورو و پوند نیز در عصر دیروز با هزار و 300 و هزار و 400 تومان کاهش به ترتیب در ارقام 65 هزار و 50 تومان برای یورو و 76 هزار و 950 تومان برای پوند معامله شدند.

همزمان با افت نرخ دلار، سکه طلا نیز نوسانات کاهشی را تجربه کرد. هر قطعه سکه طلا طرح جدید در عصر روز گذشته با 780 هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین در رقم 42 میلیون و 360 هزار تومان معامله شد. نیم و ربع سکه نیز با افت نرخ‌های 500 و 300 هزار تومانی در ارقام 23 میلیون و 800 هزار تومان و 15 میلیون و 700 هزار تومان به فرش رسیدند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟