شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

زرین نپتا

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۹ تير ۱۴۰۳ 0 110

دلار در سقف ۵۱ روزه قرار گرفت

بازار ارز درگیر انتخابات

بازار ارز درگیر انتخابات
در روز‌های اخیر اخبار مربوط به دو انتخابات ریاست‌جمهوری سبب افزایش هیجانات بازار ارز غیر رسمی شده است. همزمان شدن انتخابات ریاست‌جمهوری دولت چهاردهم و آغاز رقابت انتخاباتی نامزد‌های ریاست‌جمهوری آمریکا، انتظارات تورمی فعالان بازار را دستخوش تغییر قرار داده است.

بر این اساس نرخ دلار آزاد در بازار روز‌های پایانی هفته گذشته وارد کانال ۶۱ هزار تومانی شد. بررسی‌های به‌عمل آمده از هسته مرکزی بازار ارز غیر‌رسمی تهران گویای آن است که جو سیاسی قابل توجهی در این بازار وجود دارد. عمده مکالمات فعالان ارزی و معامله‌گران حول محور مناظرات انتخاباتی ایران و آمریکا صورت می‌پذیرد.

به‌نظر می‌رسد تنها عامل مهم نوسان‌دهنده به بازار در روز‌های اخیر همین تغییر و تحولات سیاسی است. معامله‌گران با بررسی سابقه نامزد‌های انتخابات دولت چهاردهم و تاثیرات احتمالی این افراد بر چشم‌انداز اقتصادی کشور سناریو‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

در مجموع بررسی‌های به‌عمل آمده از این گفت‌وگو‌ها می‌توان پیش‌بینی کرد که اقبال دلار با نامزد‌هایی است که از تندروی در امور سیاسی فاصله داشته و رویکردی تعاملی داشته باشند.

اما در آن سوی مرزها آغاز رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز عاملی است که به نوسانی شدن بازار ارز کشور دامن می‌زند. ایجاد تحریم‌های اقتصادی شدید، ایجاد مانع در مسیر فروش نفت و به‌صورت کلی رویکرد ضد ایرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، سبب شده احتمال پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا، انتظارات تورمی فعالان بازار غیررسمی ارز را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. پیش‌تر نیز «دنیای اقتصاد» در گزارش‌های مختلف یکی از مهم‌ترین رویداد‌های سیاسی برای بازار ارز تهران را انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا معرفی کرده بود.

دلار در سقف 51 روزه

در بازار روز‌های پایانی هفته گذشته فشار‌های انتخاباتی ذکر شده، نرخ دلار آزاد را نوسانی کرد. بر این اساس قیمت هر برگ از این اسکناس آمریکایی که در بازار روز چهارشنبه هفته گذشته به نیمه نخست کانال 60 هزار تومانی رسیده بود، در طول معاملات بازار روز پنج‌شنبه با رشدی حدودا 950 تومانی یک کانال قیمتی عوض کرد و در رقم 61 هزار و 300 تومان به فروش رسید.

بررسی روند معاملات این ارز در سال جاری گویای آن است که هم اکنون نرخ ارز مذکور در سقف 51 روزه خود قرار دارد چرا که آخرین حضور قیمت دلار در نیمه نخست کانال 61 هزار تومانی روز 20 اردیبهشت ماه بود و از تاریخ ذکر شده تا روز گذشته دلار زیر این رقم داد و ستد شده بود. یورو در این روز هزار تومان و پوند حدود 900 تومان رشد را تجربه کردند. همزمان با رشد نرخ‌ها در بازار ارز، بازار سکه و طلا نیز به رشد قیمت چراغ سبز نشان داد.

قیمت هر قطعه سکه طلا طرح جدید در بازار عصر روز پنج‌شنبه با یک میلیون و 10 هزار تومان رشد نسبت به نرخ پیشین در رقم 42 میلیون و 550 هزار تومان به فروش رسید. نیم و ربع سکه نیز در این روز مشترکا 350 هزار تومان رشد کرده و به ترتیب در ارقام 23 میلیون و 500 هزار تومان و 15میلیون و 500 هزار تومان معامله شدند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟