شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳

زرین نپتا

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 2 تیر 1403/ شماره 1015
عناوین خبری مهم امروز: قیمت‌های جهانی؛ عمدتا بدون تغییر، رشد 272 تومانی نرخ دلار حواله، برنامه عرضه ها در هفته منتهی به 6 تیر اعلام شد

قیمت‌های جهانی؛ عمدتا بدون تغییر
مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه 21 ژوئن 2024، امروز در ویکی پلاست منتشر شد. بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، 4 گروه، پی وی سی، پت بطری، سبک خطی و سبک فیلم صعودی و سایر گروه ها نزولی بودند. سبک فیلم، پی وی سی و سبک خطی بیشترین افزایش را نسبت به سایر گروه ها داشتند و در مقابل پلی‌استایرن ها ریزش سنگینی را تجربه کردند.

در نشریه‌ی آیسیس، هم، قیمت‌ها عمدتا بدون تغییر بودند و یا افزایش اندکی داشتند. در افزایشی ها SBR، سبک فیلم و پی وی سی بیشترین رشد را به نام خود ثبت کردند. سایر گروه ها بدون تغییر بودند و یا کاهش و افزایش جزئی داشتند.

رشد 272 تومانی نرخ دلار حواله
نرخ فروش حواله ارز مبادله‌ای امروز با افزایش 52 تومانی نسبت به پنجشنبه هفته گذشته قیمت‌گذاری شد. امروز در مرکز مبادله ارز و طلای کشور نرخ فروش حواله 42 هزار و 952 تومان قیمتگذاری شد و میانگین هفتگی تا امروز 272 تومان نسبت به پایه های یکشنبه 27 حرداد رشد داشته است.

قیمت های پایه، فردا در حالی اعلام می‌شود که میانگین هفتگی فروش حواله در بازار مبادله، مبنای قیمت‌گذاری بیشتر کالاها خواهد بود. مقایسه قیمت گروه های پلیمری در نشریه آیسیس نیز نشان می‌دهد، قیمت ها عمدتا بدون تغییر هستند و یا افزایش اندکی دارند. از همین رو انتظار می رود قیمت‌های پایه یکشنبه 3 تیر، متاثر از رشد دلار حواله، افزایش کمی داشته باشند.

برنامه عرضه ها در هفته منتهی به 6 تیر اعلام شد
بورس کالای ایران طی ابلاغیه ای، برنامه عرضه ها در هفته جاری که سه‌شنبه 5 تیر به علت عید غدیر تعطیل است را اعلام کرد. بر اساس این ابلاغیه، عرضه‌های پلی اتیلن ها و سایر گریدهای پلیمری به چهارشنبه 6 تیر منتقل شده است.

افزایش اندک دلار در شروع هفته
دلار آزاد که هفته گذشته، جمعا 100 تومان افزایش داشت و بازار را با 59 هزار تومان به پایان رسانده بود، معاملات امروز را نیز با 59 هزار تومان آغاز کرد. دلار در ادامه نوسان خاصی نداشت. در نهایت تا ساعت 15، هر دلار با 200 تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز جمعه 59 هزار و 200 تومان پیشنهاد می شود.

قیمت‌های بازار عمدتا بدون تغییر
قیمت‌های بازار امروز و در آغاز هفته، عمدتا بدون تغییر بودند و یا کاهش و افزایش اندکی داشتند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، تنها گروه سنگین بادی 100 تومان کاهش داشت. در مقابل سنگین فیلم 100 تا 300 تومان، سبک فیلم 100 تا 400 تومان و سبک خطی ها 100 تومان رشد را ثبت کردند.

در گروه پ پ نساجی، عمده کالاها بدون تغییر ماندند. کالاهای گروه پ پ شیمیایی هم تغییری نداشتند و تنها سه گرید RP340 و RP345S جم و EPC40R اراک، 400 تا 500 تومان افت قیمت داشتند. پی وی سی ها و پت های بطری نیز نسبت به پنجشنبه بدون تغییرند.

افزایش 3 دلاری برنت در یک هفته
برنت که هفته گذشته را با 82 دلار به پایان برده بود، این هفته بین 82 تا 85 دلار نوسان داشت و در نهایت بازارهای جهانی، روز جمعه با 85 دلار به کار خود خاتمه دادند. قیمت پایانی نفت برنت در معاملات جمعه، 85 دلار و 2 سنت بود.

افزایش 3 هزار واحدی بورس در نخستین روز هفته
در نخستین روز معاملاتی تابسنان. بعد از ریزش 31 هزار و 162 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و آغار هفته جدید را صعودی به پایان رساند. شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 3 هزار و 935 واحدی به 2 میلیون و 47 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟