سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

جهش پیشرفت طرح پلی‌اتیلن سنگین گچساران در ۹ ماه پایانی ۱۴۰۲
طرح پلی‌اتیلن سنگین گچساران در ۹ ماه پایانی سال ۱۴۰۲ توانست، با ۱۴ درصد پیشرفت به پیشرفت میانگین ماهانه ۱.۶ درصدی دست یابد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از شانا، روند اجرای این طرح در سال ۱۴۰۲ با تغییر پیمانکار، تمهیدهای مدیریتی در رفع مشکلات و موانع، تأمین منابع مالی و همراهی گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس شتاب قابل‌توجهی یابد.

با تلاش‌های همه ارکان مجموعه، از ابتدای تیر تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۲، پیشرفت ۳۹.۴۲ درصد بخش مهندسی با ۳۶.۲۲ درصد رشد به ۷۵.۶۴ درصد و پیشرفت ۱۵.۳۶ درصدی کل طرح پلی‌اتیلن سنگین گچساران با ۱۳.۹۵ درصد رشد به ۲۹.۳۱ درصد رسیده است.

با توجه به راهبرد گروه صنایع پتـروشیمی خلیج‌ فارس مبنی بر توسـعه صـنایع پایین‌دستی و تکمیل زنجیره ارزش تولیدات، در مسیر تولید اتان در پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌ فارس و تبدیل آن به اتیلن در واحد الفین پتروشیمی گچساران، احداث یک واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین برای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پایین‌دستی گاز اتان، تعریف و شرکت صنایع پلیمر گچساران به‌عنوان متولی و مجری واحد یادشده تعیین شد.

ثبت شرکت صنایع پلیمر گچساران، آبان ۱۳۹۶ انجام و عملیات اجرایی احداث آن در زمینی به مساحت ۱۱۹ هزار مترمربع در مجاورت پتروشیمی گچساران در بام نفت ایران، از ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ آغاز شد.

اجرای طرح پلی‌اتیلن سنگین در شهریورماه ۱۳۹۹ به‌صورت پیمان EPCC از سوی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) آغاز و در سال ۱۴۰۲ به شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی (EIED) انتقال‌یافته و در حال اجراست، شایان یادآوری است که شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از شرکت‌های تابعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس مدیریت این طرح را به‌عهده دارد.

شرکت صنایع پلیمر گچساران سالانه با خوراک مصرفی ۳۰۵ هزار تن اتیلن، ۳۰۰ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین تولید خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود نخستین عرضه‌کننده محصولات Three Modal در کشور باشد.

محصولات تولیدی واحد پلی‌اتیلن سنگین صنایع پلیمر گچساران که در نیمه دوم سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری خواهد رسید شامل مواد اولیه تولید لوله با فشارهای مختلف از جمله PE-۱۰۰، مواد اولیه تولید فیلم با ضخامت‌های مختلف، مواد اولیه تولید ظروف نگهداری مایعات با احجام مختلف (از چند میلی‌لیتر تا ۲۰۰ لیتر) و مواد اولیه مورد استفاده در قالب‌گیری تزریقی قطعات خودرو، ظروف آشپزخانه، تأسیسات ساختمان و ... خواهد بود.

بهره‌برداری از واحد پلی‌اتیلن سنگین شرکت صنایع پلیمر گچساران، سبب ایجاد اشتغال حدود ۲۵۰ نفر نیروی انسانی به‌طور مستقیم، حدود ۳۰۰ نفر غیرمستقیم و ارزآوری قابل‌توجهی برای کشور خواهد شد و در توسعه پایدار منطقه گچساران نقشی مؤثر خواهد داشت.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟