شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

معافیت صادرات محصولات حاصل از ورودموقت از عوارض صادراتی
گمرک ایران طی بخشنامه‌‌‌‌‌ای اعلام کرد؛ صادرات محصولات حاصل از ورود موقت، مشمول عوارض صادراتی نمی‌شود.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، به‌ دنبال بر‌‌گزاری نشست شورای گفت‌‌‌‌‌ و گو با هدف بررسی ابهام به‌ وجود آمده درباره پرداخت عوارض صادراتی برای صدور کالاهای حاصل از ورودم وقت، گمرک ایران بخشنامه‌‌‌‌‌ای را ابلاغ کرد که به موجب آن، ابهام به‌وجود آمده برطرف و اعلام شد صادرات محصولات حاصل از ورودموقت، مشمول عوارض صادراتی نمی‌شود.

در بند‌(ز) تبصره‌(۶) قانون بودجه‌۱۴۰۲ کل کشور تاکید شده به‌منظور اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان، توسعه زنجیره ارزش تولید و عبور از خام‌‌‌‌‌فروشی، صادرات کلیه مواد و محصولات معدنی، صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی که در فهرست تصویب‌‌‌‌‌نامه هیات‌وزیران آمده‌است، مشمول مالیات بر درآمد شده و از ابتدای سال‌۱۴۰۲، نیم‌‌‌‌‌درصد به ماخذ ارزش صادراتی این کالاها به‌عنوان عوارض صادراتی افزوده شود.

این بند‌قانونی مربوط به دریافت عوارض صادراتی، ابهامی را درباره صادرات محصولات به‌دست آمده از ورودموقت، ایجاد‌کرده‌بود که در نشست شورای گفت‌‌‌‌‌وگو مطرح و با حضور نمایندگان دولتی و خصوصی بررسی شد.

طبق اظهارات رئیس گمرک در این نشست، بر مبنای ماده‌۵۱ قانون امور گمرکی و تبصره‌(۲) ماده‌۸۸ آیین‌نامه اجرایی امور گمرکی، صدور محصولات به‌دست آمده از کالای ورودموقت برای پردازش، مشمول این محدودیت نمی‌شوند، با این وجود فعالان بخش‌خصوصی تاکید کردند چون گمرک بخشنامه‌‌‌‌‌ای در این‌خصوص صادر نکرده‌است ابهامی به‌وجود آمده و شاهد دریافت وجهی از صادرکنندگان این دست از محصولات توسط گمرکات اجرایی هستیم.

پیرو این جلسه از گمرک خواسته شد تا برای ایجاد وحدت‌رویه و به‌منظور تاکید مجدد و جلوگیری از صدور هرگونه اظهارنامه و دریافت عوارض صادراتی، عدم‌شمولیت کالای صادرشده از محل پردازش و ورودموقت از پرداخت عوارض صادراتی محصولات و مواد خام و نیمه‌خام را به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کند. بدین‌‌‌‌‌ترتیب این ابلاغیه از سوی گمرک ایران صادر شد.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟