پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ 0

سکه در کانال ۳۱ پیشروی کرد

دلار در فاز اصلاح

دلار در فاز اصلاح
بخشی از افت قیمت ۴ هزار تومانی دلار در بازار روز گذشته اصلاح شد. در حالی که از روز‌های ابتدایی هفته جاری قیمت شاخص‌های ارزی دچار افت چشمگیر قیمت‌ها شدند، رنگ تابلو‌های بازار ارز در روز گذشته سبز شد.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، تحلیلگران معتقدند که تغییر جهت قیمت دلار می‌تواند به ۳دلیل متفاوت صورت گرفته باشد. دلیل اول مساله اصلاح روند کاهشی اخیر است.

این افراد معتقدند که افت ۴ هزار تومانی دلار سبب شده تا شکاف قابل توجهی میان عرضه و تقاضا به وجود بیاید و در نتیجه رشد قیمت ارز حاصل تلاش بازار برای از بین بردن این شکاف است. از سوی دیگر رنج شدن دلار در سطوح قیمتی جدید نیز می‌تواند دلیل دوم باشد. 

به عقیده فعالان بازار هرچند افت بیشتر نرخ ارز محتمل است، اما از آنجا که شاخص تورم از بازدهی دلار بیشتر است، افت قیمت‌های بیشتر توجیه اقتصادی چندانی ندارد. در نتیجه این افراد کانال ۵۴هزار تومانی را نقطه ورود مناسبی در نظر گرفته و اقدام به خرید کرده‌اند که این رشد تقاضا سبب رشد نرخ شده است.

در نهایت نرخ دلار نسبت به سایر ارزها در بازار  جهانی رشد داشته است. از این رو قیمت هر برگ دلار آزاد در بازار روز گذشته با حدود ۷۰۰ تومان رشد نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۵۵ هزار و ۱۵۰ تومان معامله شد. با افزایش قیمت دلار نرخ سکه نیز مثبت شد. هر قطعه سکه طلا طرح جدید در عصر روز گذشته با رشد قیمتی ۹۸۰ هزار تومانی نسبت به نرخ روز دوشنبه در رقم ۳۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان معامله شد.

تغییر فاز معاملات ارزی

دیروز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ماه روند نرخ شاخص‌های ارزی در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران افزایشی بود. افت قیمت‌ها در بازار ارز تا ساعات پایانی بازار روز دوشنبه ادامه داشت، اما پس از آن معاملات فردایی بازار ارز افزایشی شد و این رشد قیمت به بازار روز سه‌شنبه نیز رسید.

قیمت هر برگ اسکناس دلار که در واپسین معاملات بازار روز دوشنبه در رقم ۵۴ هزار و ۴۵۰ تومان معامله شده بود در بازار صبح روز گذشته فعالیت خود را با حدود ۵۰۰ تومان رشد نسبت به نرخ روز پیشین حوالی رقم ۵۵ هزار تومان آغاز کرد.

در ادامه بازار دیروز نرخ اسکناس آمریکایی به پله‌های نخست کانال بالاتر نیز رسید و پرونده دلار نقدی با ۷۰۰ تومان رشد در رقم ۵۵هزار و ۱۵۰ تومان بسته شد.  گفتنی است که نرخ‌های فردایی دلار بالاتر از نرخ نقدی بسته شد. قیمت یورو و پوند نیز در بازار روز گذشته افزایشی بود. هر یک از این پول‌های خارجی در عصر روز گذشته به ترتیب با ۳۰۰ و ۲۵۰ تومان رشد در ارقام ۵۹هزار و ۴۰۰تومان برای یورو و ۶۹ هزار و ۴۵۰ تومان برای پوند معامله شدند.

بازتاب رشد نرخ ارز در بازار سکه و طلا مشاهده شد. سکه تمام ۹۸۰هزار تومان و نیم و ربع سکه به ترتیب ۴۵۰هزار و ۴۰۰هزار تومان رشد کردند. قیمت نیم سکه دیروز ۱۷میلیون و ۹۵۰هزار تومان ثبت شد. ربع سکه نیز در رقم ۱۱میلیون تومان به فروش رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
قیمت بازار اشتراک قیمت کانال تلگرام تبلیغات
بسپار تجارت آسیا؛ تولید و صادرات کامپاندهای پلیمری قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟