سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲

وکس سیبویه تولیدکننده وکس های دوقطبی و ناقطبی pe و pp

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر
۱۳ شهریور ۱۴۰۲ 0 114

بازار ارز به حرکت افتاد

خروج دلار از رخوت؟

خروج دلار از رخوت؟
از معاملات روز ابتدایی هفته تاکنون روند افزایشی جدیدی در نرخ ارز آغاز شده است. در حالی که قیمت دلار آزاد از ابتدای شهریور ماه در کریدور سطوح قیمتی انتهای کانال ۴۸ تا پله‌های نخست کانال بالاتر نوسان می‌کرد، در بازار روز گذشته شیب نمودار نرخ این ارز بیشتر شد و به نیمه‌های کانال ۴۹ هزار تومانی رسید.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، برخی از تحلیلگران بر این باورند که بازار در حال بیدار شدن از خواب تابستانه خود است.

اما به عقیده عده دیگری از این افراد تا زمانی که سقف قیمت ۵۰ هزار تومانی، که از ۱۷ تیر ماه تاکنون غیر قابل دسترسی بوده، پشت سر گذاشته نشود، نمی‌توان گفت که جو بازار افزایشی شده است.

چرا که با تداوم یافتن حضور قیمت دلار آزاد زیر این سقف به استحکام آن افزوده شده و درنتیجه به‌نظر نمی‌رسد دلار برای عبور از آن کار راحتی در پیش داشته باشد. در نهایت قیمت هر برگ از این اسکناس آمریکایی در واپسین معاملات نقدی روز گذشته با حدود ۵۰۰ تومان رشد نسبت به نرخ پایانی روز شنبه به رقم ۴۹ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

با رشد قیمت دلار در بازار روز یکشنبه تابلو‌های بازار سکه طلا نیز سبز شد. هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در بازار روز گذشته با حدود ۲۵۰ هزار تومان رشد نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

مدار طولانی آرامش دلار

با بهبود روند ارتباطات خارجی کشور در ماه‌های اخیر و آزاد‌سازی منابع ارزی بلوکه شده در کشور‌های خارجی، موجی از انتظارات مثبت در بازار شکل گرفت که از شکل‌گیری روند‌های افزایشی جدید در نرخ ارز جلوگیری کرد.
در این میان وجود شایعاتی مبنی بر تداوم مذاکرات با دو‌لت‌های غربی نیز توانست به جو کاهشی بازار بیفزاید. در نتیجه این موارد از روز‌های میانی تیر ماه تاکنون قیمت اسکناس آمریکایی از مرز 50 هزار تومانی عبور نکرده است.

در بازار روز گذشته نیز که قیمت ارز مذکور دچار نوسانات افزایشی شد، همچنان زیر سقف قیمتی خود معامله شده و در نتیجه روند آرامش دلار یک روز دیگر نیز تمدید شد‌. از سوی دیگر روز گذشته از سوی وزیر امور خارجه کشور خبری منتشر شد که به‌نظر می‌رسد این خبر در روند بازار روز دوشنبه تاثیرگذار باشد. به گفته وزیر امور خارجه؛ «‌سندی معروف به «سند سپتامبر» بین ما و طرف‌های مقابل برجام آماده است.

سلطان عمان ابتکاری روی میز گذاشت و در چارچوب آن گفت‌وگو‌هایی را به‌طور غیرمستقیم با آمریکایی‌ها داشتیم.» او همچنین در سخنان خود اشاره کرد: «بایدن پیام‌هایی می‌دهد مبنی بر اینکه من نیت و اراده جدی دارم برای اینکه به برجام برگردم.» به عقیده برخی از کارشناسان شکل گرفتن یک طرح کلی از مذاکرات غیررسمی میان ایران و غرب می‌تواند در تقویت انتظارات کاهشی در بازار نقش موثری ایفا کند در نتیجه به‌ نظر می‌رسد بخشی از رشد قیمت بازار روز یکشنبه در بازار روز دوشنبه جبران شود.

جهش 500 تومانی دلار

دیروز سه‌شنبه 12 شهریور ماه روند نرخ دلار در بازار غیر‌رسمی افزایشی بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی که در بازار روز شنبه فعالیت خود را در رقم 49 هزار و 150 تومان به پایان رسانده بود در صبح روز گذشته فعالیت خود را در بازه 49 هزار و 400 تا 49 هزار و 500 تومان آغاز کرد.

با گذشت چند ساعت روند افزایشی دلار شدت بیشتری گرفت و در نهایت با 500تومان رشد در رقم 49 هزار و 650 تومان به نوسان روزانه خود پایان بخشید. انعکاس رشد قیمت دلار در معاملات سکه نیز مشاهده شد، به گونه‌ای که قیمت هر قطعه از این فلز گران‌بها در بازار دیروز 250 هزار تومان رشد کرد. هر یک از قطعات نیم و ربع نیز در عصر روز گذشته به ترتیب رشد قیمت‌های 200 و 100 هزار تومانی را تجربه کردند و در ارقام 15 میلیون و 250 هزار تومان برای نیم و 10 میلیون و 250هزار تومان برای ربع معامله شدند.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
اشتراک قیمت های بازار با SMS و ایمیل قیمت بازار قیمت جهانی تلگرام واتس اپ تبلیغات
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟