جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته شنبه 13 اسفند 1401/ شماره 713
عناوین خبری امروز: چهره‌ی متفاوت قیمت‌های جهانی در پلتس و آیسیس, دلار نیمایی همچنان بدون تغییر, تلاش ناموفق دلار برای صعود به 55 هزار تومان

چهره‌ی متفاوت قیمت‌های جهانی در پلتس و آیسیس

مطابق شنبه‌ی هر هفته، جداول مقایسه ای قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی، منتهی به جمعه، 3 مارس 2023، امروز در ویکی پلاست منتشر شد و بر اساس اطلاعات نشریه پلتس، قیمت ها ترکیبی از افزایش، کاهش و بدون تغییر بودند. در پلی اتیلن‌ها سبک فیلم و سنگین فیلم و در پ پ ها، پ پ شیمیایی و تزریقی بیشترین افزایش را نسبت به سایر گروه ها، تجربه کردند. سایر گروه ها هم با کاهش یا افزایش اندکی همراه بودند. در نشریه آیسیس اما قیمت ها عمدتا افزایشی بودند و در بعضی از مناطق هم روندی کاهشی را ثبت کردند.

دلار نیمایی همچنان بدون تغییر
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز نیز ثابت ماند و عدد 28 هزار و 371 تومان نسبت به دیروز، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان باقی ماند. قیمت حواله دلار در سامانه سنا که مربوط به فروش ارز پتروشیمی هاست، امروز به یک قدمی 39 هزار تومان رسید و 38 هزار و 970 تومان قیمتگذاری شد.

تلاش ناموفق دلار برای صعود به 55 هزار تومان
دلار که بازار هفته گذشته را با قیمت 54 هزار و 220 تومان به پایان رسانده بود، هفته جدید را نزولی و با 54 هزار و 150 تومان آغاز کرد ولی در ادامه با روندی صعودی تا 54 و 950 تومان نیز پیش رفت اما نتوانست به کانال 55 هزار تومان صعود کند. در نهایت دلار آزاد تا ساعت 15، با 530 تومان رشد نسبت به آخرین قیمت هفته گذشته، 54 هزار و 750 تومان پیشنهاد می‌شد. امروز هر دلار آمریکا در مرکز مبادله ارز و طلای کشور، با 170 تومان رشد نسبت به آخرین قیمت هفته قبل، 44 هزار و 816 تومان قیمت خورد. در صرافی‌ها نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، هر دلار در محدوده‌ی 52 هزار و 244 تومان به فروش می‌رسد.

پلی‌اتیلن ها کاهشی؛ پ پ ها بدون تغییر

قیمت های بازار امروز ترکیبی از کاهش و بدون تغییر بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین فیلم، سبک فیلم و سنگین بادی بیشترین کاهش را داشتند و بین 100 تا 700 تومان ریزش را ثبت کردند. در مقابل پ پ های نساجی عمدتا بدون تغییر بودند. گروه پ پ های شیمیایی نیز بین 500 تومان کاهش تا 2400 تومان افرایش نوسان قیمت داشتند. پی وی سی نیز 700 تومان پایین تر از آخرین قیمت هفته قبل، پیشنهاد ‌شد.

پایان هفته برنت با صعود به 86 دلار
برنت که معاملات هفته گذشته را با 82 دلار آغاز کرده بود هفته را با نوسان بین 82 تا 84 دلار سپری کرد و در نهایت، بازار جمعه را با صعود به 86 دلار به پایان رساند تا جمعا 4 دلار افزایش را ثبت کرده باشد.

کانال یک میلیون و 800 هزار واحد از دست رفت
بعد از صعود 165 هزار و 311 واحدی بازار سرمایه در هفته گذشته، بورس تهران امروز و هفته جدید را نزولی آغاز کرد و شاخص کل در پایان معاملات با ریزش 33 هزار و 558 واحدی، به 1 میلیون و 788 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟