جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

بهسا پلیمر پارس

رادیو ویکی پلاست | بسته چهارشنبه 10 اسفند 1401/ شماره 712
عناوین خبری امروز: بی سابقه ترین نسبت معاملات به عرضه, خواب زمستانی دلار نیمایی, نوسان 3 هزار تومانی دلار در یک روز

بی سابقه ترین نسبت معاملات به عرضه
کارنامه معاملات محصولات پلیمری در هفته دوم اسفند ماه در حالی بسته شد که 98 درصد عرضه ها معامله شد که رکوردی بی سابقه در معاملات محصولات پتروشیمی به شمار می رود. عرضه ها 8 هزار و 823 تن و معاملات 8 هزار و 102 تن نسبت به هفته گذشته کاهش داشت و در صورت عدم کاهش عرضه ها، احتمالا بالاترین رکورد معاملات سال 1401، این هفته شکسته می شد.
آنچه در مورد معاملات این هفته باید بدانیم:
- 98.3 درصدِ عرضه ها، معامله شد و درصد معاملات به عرضه‌ی این هفته، رکورد بیشترین درصدِ سال بود.
- جمع معاملات این هفته 100 هزار و 667 تن بود که 8 هزار و 102 تن، کمتر از هفته قبل است.
- رقابت خریداران در معاملات کالاهای پ پ ها، پی وی سی و پلی اتیلن های پر مصرف، بیشتر از هفته قبل بود.
گزارش بازار این هفته محصولات پلیمری را در پست تحلیلی فردا، پنج‌شنبه 11 اسفند ماه در ویکی پلاست دات آی آر، بخوانید.

خواب زمستانی دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز نیز همچنان بدون تغییر ماند و نرخ 28 هزار و 371 تومان نسبت به روز گذشته، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان باقی ماند. ثبات دلار نیمایی در حالیست که دلار پتروشیمی ها، دیروز 38 هزار و 100 تومان معامله شد.

نوسان 3 هزار تومانی دلار در یک روز
دلار که بازار روز گذشته را با قیمت 55 هزار و 650 تومان به پایان رسانده بود، امروز را کاهشی و با 55 هزار تومان آغاز کرد و در ادامه با روندی نزولی حتی به کانال 52 هزار تومان نیز عقب نشینی کرد ولی مجددا به بالای مرز 54 هزار تومان برگشت. در نهایت دلار آزاد تا ساعت 15، با .... تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت دیروز، 54 هزار و 700 تومان پیشنهاد می‌شد. امروز هر دلار آمریکا در مرکز مبادله ارز و طلای کشور، با 478 تومان رشد، 43 هزار و 815 تومان قیمت خورد. در صرافی‌ها هم تا این لحظه هر دلار در محدوده‌ی 52 و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

پلی‌اتیلن ها افزایشی؛ پ پ ها کاهشی
قیمت های بازار امروز ترکیبی از کاهش و افزایش بودند. در گروه پرمصرف نایلون و نایلکس، بعد از رقابت های سنگین روز گذشته، سنگین بادی، سنگین فیلم و سبک فیلم بیشترین افزایش را داشتند و بین 100 تا 1000 تومان رُشد را ثبت کردند. در مقابل پ پ های نساجی، روندی نزولی داشتند و بین 500 تا 1000 تومان ریزش را رقم زدند و در بعضی از کالاهای محدود نیز بدون تغییر باقی ماندند. گروه پ پ های شیمیایی نیز امروز بدون تغییر تا 1000 تومان کاهش را ثبت کردند. پی وی سی نیز تا 1500 تومان پایین تر از قیمت روز گذشته پیشنهاد شدند. دلیل عمده ریزش قیمت ها را باید متأثر از کاهش سنگین قیمت دلار دانست. نگرانی از کاهش بیشتر دلار، بیشتر واسطه ها را فروشنده کرده است.

تداوم معاملات برنت با 83 دلار
برنت که معاملات روز گذشته را با 82 دلار آغاز کرده بود در ادامه افزایشی شد و به 83 دلار رسید. برنت بازار امروز را نیز در هیمن بازه قیمتی آغاز کرد. قیمت برنت تا ساعت 15 به 83 دلار و 93 سنت رسید.

ریزش 16 هزار واحدی شاخص بورس
بعد از رشد 29 هزار و 49 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، بورس تهران امروز نزولی شد و شاخص کل در پایان معاملات با ریزش 16 هزار و 349 واحدی، به 1 میلیون و 821 هزار واحد رسید.


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
امتیاز مطلب: 0%

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟