چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

رجا پلاست

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

رادیو ویکی پلاست | بسته دوشنبه 19 دی 1401/ شماره 679
عناوین خبری امروز: کاهش چشمگیر رقابت‌‌ها, عدم تغییر دلار نیمایی, دلار به میانه کانال 40 هزار تومان عقب نشینی کرد

کاهش چشمگیر رقابت‌‌ها
امروز مطابق دوشنبه هر هفته معاملات کالاهای گروه پ پ و پی وی سی در بورس کالا انجام شد و به دنبال افزایش عرضه و بالا بودن موجودی انبارها، رقابت پ پ ها و پی وی سی نسبت به هفته گذشته کاهش چشمگیری پیدا کرد. گروه پ پ نساجی که هفته قبل با رقابت هایی بین 47 تا 91 درصد معامله شده بود امروز بین قیمت پایه تا 38 درصد، رقابت شدند. پ پ های شیمیایی نیز از رقابت 46 تا 114 درصد در هفته قبل، به قیمت پایه تا 75 درصد رقابت، رسیدند. گروه پی وی سی نیز که هفته قبل بین 9 تا 59 درصد رقابت معامله شده بودند امروز بین 1.5 تا 9 درصد رقابت شدند.

عدم تغییر دلار نیمایی
میانگین هفتگی دلار نیمایی امروز ثابت ماند و عدد 28 هزار و 371 تومان نسبت به دیروز، تغییری نداشت. میانگین روزانه نیز همچنان در محدوده 28 هزار و  300 تومان باقی ماند.

دلار به میانه کانال 40 هزار تومان عقب نشینی کرد

دلار که بازار روز گذشته را با قیمت 41 هزار تومان به پایان رسانده بود، بازار امروز را افزایشی و با قیمت 41 هزار و 300 تومان آغاز کرد ولی در ادامه به روند کاهشی بازگشت و با از دست دادن کانال 41 هزار، به کانال 40 هزار تومان عقب نشینی کرد. دلار آزاد تا ساعت 16، با 470 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، 40 هزار و 530 تومان پیشنهاد می‌شد. 
دلار صرافی همچنان در حال کم کردن فاصله با دلار آزاد است. دلار صرافی امروز جمعا با 131 تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، 39 هزار و 470 تومان قیمتگذاری شد. نرخ دلار در بازار متشکل ارزی نیز، امروز به 39 هزار و 283 تومان رسید. نرخ دلارهای صرافی و بازار متشکل، فاصله ها را به حداقل رسانده اند.


ریزش قیمت ها در بازار

قیمت های بازار امروز ترکیبی از کاهش و بدون تغییر بود. درگروه پرمصرف نایلون و نایلکس، سنگین بادی، سنگین فیلم، سنگین تزریقی و سبک خطی بیشترین کاهش را داشتند و بین 100 تا 700 تومان ریزش را رقم زدند. در گروه پ پ های نساجی همه کالاها بین 1500 تا 2 هزار تومان کاهش داشتند. کالاهای پ پ شیمیایی هم بعد از اتمام بورس کالا تا 3 هزار تومان کاهش را تجربه کردند.گروه پی وی سی قبل از شروع بورس، 500 تا 1300 تومان کاهش داشت و باید برای رقم دقیق کاهش S65 ها تا شروع بازار فردا، منتظر ماند.

صعود برنت به 81 دلار
برنت که معاملات امروز را با 79 دلار آغاز کرده بود، در ادامه مجدد صعودی شد و با 2 دلار افزایش به 81 دلار رسید. قیمت برنت تا ساعت 16 به 81 دلار و 11 سنت رسید.

رشد 11 هزار واحدی بورس تهران
بعد از صعود 37 هزار و 165 واحدی بازار سرمایه در روز گذشته، بورس تهران امروز را هم افزایشی به پایان رساند و شاخص کل در پایان معاملات با رشد 11 هزار و 678 واحدی، به 1 میلیون و 646 هزار واحد رسید.
 


ویکی پلاست | مرجع بازار صنعت پلاستیک

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
لاین اشتراک قیمت کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟