یکتا رنگدانه تبریز تولیدکننده مستربچ سفید و کامپاند سفید

پودرهای میکرونیزه ایران

بهسا پلیمر پارس

بسپار تجارت آسیا؛ تأمین کننده مواد اولیه پلاستیک و پلیمر و محصولات پتروشیمی

پیشخوان خبر اسناد و بخشنامه ها
پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۵۵ 0

دلار توافقی به سمت کانال 34 حرکت کرد

صف‌شکنی در بازار ارز

صف‌شکنی در بازار ارز
بررسی‌های به‌عمل آمده از فضای مرکزی بازار ارز تهران در روز گذشته حاکی از آن است که از فشار تقاضای هفته‌های اخیر کاسته شده و معاملات به شرایط نرمال خود بازگشته است. از سوی دیگر با اینترنتی شدن ثبت سفارش‌های خرید ارز در معاملات توافقی از شلوغی صف‌های مقابل صرافی‌های مجاز نیز کاسته شده و افراد با مراجعه در زمان مشخص شده اقدام به خرید ارز می‌کنند.

به گزارش ویکی پلاست به نقل از دنیای اقتصاد، پیش‌تر در گزارشی با عنوان «چگونه ارز توافقی بخریم» در ۲۶ آبان ماه سال جاری فرآیند ثبت سفارش و خرید در این‌گونه از معاملات را از زبان یکی از متقاضیان شرح داده بود.

در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران با حدود ۸۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز میانی هفته به رقم ۳۵ هزار و ۱۷۰ تومان رسید. تحلیلگران بر این باورند که کاهش حجم تقاضا در معاملات ارزی به دلیل کاهش هیجانات موجود در فضای بازار صورت گرفته است.

روز گذشته به رغم روند کاهشی دلار در معاملات غیر رسمی، نرخ این ارز در معاملات بازار متشکل افزایشی ۵ پله‌ای را تجربه کرد و به نزدیکی مرز خروج کانال ۳۳ هزار تومانی رسید.

 پیشروی دلار در معاملات رسمی
دیروز چهارشنبه ۲ آذر روند نرخ شاخص ارزی در معاملات رسمی و غیررسمی متضاد بود. هر برگ از این اسکناس آمریکایی در نخستین معاملات آزاد صبح روز گذشته با افزایشی ۱۵۰ تومانی نسبت به نرخ روز سه‌شنبه در رقم ۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان فعالیت خود را آغاز کرد.

اما در ادامه معاملات این روز روند قیمت این ارز تغییر فاز داد و کاهشی شد. مسیر کاهشی دلار در ظهر روز گذشته تا رقم ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان نیز ادامه یافت، اما در ساعات پایانی مجددا دچار افت دما شد و با حدود ۸۰ تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه‌شنبه به رقم ۳۵ هزار و ۱۷۰ تومان رسید.

با این حال روند قیمت دلار بازار متشکل در بازار روز گذشته متضاد با نرخ‌های آزاد بود و با افزایشی ۵۰۲ تومانی نسبت به نرخ روز چهارشنبه به رقم ۳۳ هزار و ۹۹۴ تومان رسید. گفتنی است که حجم معاملات دلاری در این روز نسبت به روز‌های پیشین تفاوت چشمگیری نداشته و در رقم ۱۴ میلیون و ۵۶۱ هزار دلاری ثبت شد.

 چادر زدن سکه در پله پنجم کانال ۱۶
روز گذشته نرخ سکه طلا با روند قیمت شاخص ارزی در معاملات آزاد همراهی کرد و کاهشی شد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله یکسان تقسیم کنیم قیمت این کالای سرمایه‌ای در واپسین معاملات نقدی روز گذشته با حدود نیم پله کاهش نسبت به نرخ روز سه‌شنبه به رقم ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که نرخ دیگر قطع‌های سکه در بازار روز گذشته افزایشی بود. پ

قیمت هر قطعه نیم و ربع سکه در معاملات عصر روز چهارشنبه با افزایش یکسان ۳۰ هزار تومانی نسبت به نرخ‌های پیشین به ترتیب در ارقام ۸ میلیون و ۸۸۰ و ۵ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان ثبت شد. گفتنی است که نرخ حباب سکه امامی نیز در طی معاملات روز گذشته در محدوده یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ثبت شد.

 


 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر
گزارش مشکل

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه

این مطالب را از دست ندهید

پربازدیدترین شرکت ها

درج کارت ویزیت شرکت من

پربازدیدترین محصولات

ویدیوهای آموزشی

همه حقوق این سایت متعلق به ویکی پلاست است
طراحی و اجرا: نگاه حرفه ای
کانال ویکی پلاست اشتراک قیمت ها کانال تلگرام تماس با ما
مشاوره و خرید نرم‌افزار حسابداری سپیدار
کانال تلگرام عضویت واتس اپ
ویکی پلاست
سلام خوش اومدید
ویکی پلاست، خرید و فروش مواد اولیه نداره
چطور می تونم کمک‌تون کنم؟